Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

State Street’s R-Factor

AkciePrůvodce.cz > Investování  > Udržitelné investování  > State Street’s R-Factor

State Street’s R-Factor

R-Factor je environmentální, sociální a vládní (ESG) bodovací systém vyvinutý společností State Road Global Advisors (SSGA), kde „R“ znamená odpovědnost. Správce aktiv plánuje začít penalizovat velké společnosti, které podle údajů vykazují v těchto oblastech „trvale nedostatečný výkon“.

Společnost SSGA říká, že její proprietární systém měří výkonnost a správu společnosti ve vztahu k finančně významným výzvám ESG a poskytuje plán firmám, které se chtějí zlepšit. Má plnit potřebu vysoce kvalitních údajů ESG a standardizované a transparentní metody pro hodnocení dlouhodobé udržitelnosti. R-faktor má dvě složky: ESG a správu a řízení společnosti.

Pozadí

Společnost SSGA, která byla založena v roce 1978, je jedním z největších světových poskytovatelů indexových fondů a spravuje aktiva v hodnotě 3,1 bilionu dolarů. Jedná se o správu investic finanční holdingové společnosti State Road Company. Jeho aktivity v oblasti správy se v posledních několika letech zaměřily na genderovou rozmanitost a změnu klimatu. Je to také společnost, která rok po uvedení na trh genderové rozmanitosti SHE ETF zadala slavnou bronzovou plastiku „Fearless Girl“ ve finanční čtvrti v New Yorku.

V dopise zaslaném představenstvům před sezónou zástupců v lednu 2020 a s výhledem na Monetary Situations SSGA uvedla, že „podnikne vhodná hlasovací opatření“ proti členům představenstva v těchto společnostech, pokud nebudou moci vysvětlit, jak plánují zlepšit své skóre . Kontrolované společnosti jsou kótovány na burzách v United states of america, Japonsku, Velké Británii, Austrálii, Německu a Francii.

„Nakonec máme fiduciární odpovědnost vůči našim klientům, abychom maximalizovali pravděpodobnost atraktivních dlouhodobých výnosů – a nikdy nebudeme váhat použít náš hlas a hlas, abychom jim poskytli lepší výkon,“ řekl Cyrus Taraporevala, generální ředitel SSGA, v dopis. „Proto se tak zaměřujeme na finančně významné problémy ESG.“

„R“ nebo faktor odpovědnosti

Systém získává facts od čtyř různých poskytovatelů – Sustainalytics, ISS-ESG (dříve Oekom Investigation), Vigeo-EIRIS a ISS- Governance – aby zlepšil celkové pokrytí a odstranil předsudky spojené se stávajícími metodikami bodování.

Ze všech shromážděných údajů se používají pouze parametry, které prokázaly vazby na udržitelné dlouhodobé vytváření hodnot. Rámec vyvinutý neziskovou organizací s názvem Sustainability Accounting Requirements Board (SASB) se používá k identifikaci toho, jaké metriky jsou pro průmysl finančně významné. Mapa významnosti SASB zahrnuje 26 čísel (viz obrázek níže) v pěti kategoriích, včetně životního prostředí, sociálního kapitálu, lidského kapitálu, obchodního modelu a inovací a vedení a správy věcí veřejných.

Zdroj: SASB.

K zajištění specifičnosti trhu jsou do systému začleněny také příslušné kódy správy a řízení na úrovni jednotlivých zemí.

„Vývoju R-faktoru jsme věnovali značné množství času a prostředků kvůli naší víře v hodnotu integrace ESG napříč investičními strategiemi,“ řekl Rakhi Kumar, vedoucí ESG Investments and Asset Stewardship ve společnosti SSGA. „Sdílením skóre R-Aspect a vzdělávacích zdrojů ESG s portfoliovými společnostmi a vývojem investičních řešení využívajících tento systém umožňujeme investorům a společnostem, aby nám pomohly vybudovat udržitelnější kapitálové trhy pro budoucnost.“

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: