Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Standard & Poor’s (S&P) Definice

AkciePrůvodce.cz > Investování  > Finanční trhy  > Standard & Poor’s (S&P) Definice

Standard & Poor’s (S&P) Definice

Co je Normal & Poor’s (S&P)?

Common & Poor’s (S&P) je přední poskytovatel indexů a zdroj dat nezávislých úvěrových hodnocení. Je také poskytovatelem populárního indexu S&P 500. S&P byla založena v roce 1860 a nabízí informace o finančním trhu. Globální divize S&P zahrnují S&P World-wide Scores, S&P World Current market Intelligence, S&P Dow Jones Indices a S&P Worldwide Platts.

Normal And Poor’s 500 Index

Pochopení Standard & Poor’s

Regular & Poor’s, která má pobočky v 26 zemích, je po celém světě dobře známá svou širokou škálou investovatelných a srovnávacích indexů a velkým počtem vydávaných úvěrových hodnocení. Společnost začala jako Normal Studies Co. V roce 1923 vydala svůj první indikátor akciového trhu, který obsahoval 233 společností. To by přišlo být známý jako Normal & Poor’s díky fúzi 1941 s Poor’s Publishing.

Fúze také posílila akciový index na 416 společností a poté dosáhla magického čísla 500 v roce 1957. V roce 2012 spojila společnost Conventional & Poor’s své indexové operace s Dow Jones Indices, aby si vytvořila vedoucí postavení v tomto odvětví.

Společnost McGraw-Hill Cos. Koupila S&P v roce 1966 a v roce 2016 se McGraw Hill Money přejmenovala na S&P World wide. Společnost má více než 1400 úvěrových analytiků a více než 1,2 milionu úvěrových hodnocení bylo vydáno vládám, společnostem, finančnímu sektoru a cenným papírům.

S&P je významným výzkumným pracovníkem v oblasti úvěrového rizika. Pokrývá více průmyslových odvětví, měřítka, třídy aktiv a zeměpisné oblasti. Vydává úvěrové hodnocení veřejného a soukromého dluhu společnosti a vlád. Patří sem krátkodobé i dlouhodobé úvěrové hodnocení. Ty se pohybují v rozsahu od AAA do D. Nabízí také hodnocení krátkodobého dluhu a poskytuje výhledová hodnocení, která se pohybují od šesti měsíců do dvou let.

Shrnutí

  • Common & Poor’s (S&P) je přední poskytovatel indexů a zdroj dat nezávislých úvěrových hodnocení.
  • Je poskytovatelem populárního indexu S&P 500 a několika dalších indexů globálního trhu.
  • Společnost McGraw-Hill Cos. Koupila S&P v roce 1966 a v roce 2016 se McGraw Hill Economic přejmenovala na S&P International.

Typical & Poor’s indexy

Index S&P 500 byl spuštěn v březnu 1957. Byl to první index, který byl denně publikován, a je běžným měřítkem pro určování celkového zdraví amerického akciového trhu. Index S&P 500 obsahuje 500 největších akcií obchodovaných na newyorské burze cenných papírů a na burze Nasdaq, což z něj činí nástroj pro hodnocení celkového zdraví velkých amerických společností. S&P 500 je pravděpodobně nejpopulárnějším akciovým indexem na světě a používá se jako měřítko výkonnosti professional různé podílové fondy a ETF.

Další populární indexy nabízené společností S&P Worldwide pokrývají různá odvětví trhu a různé tržní kapitalizace. Mezi velké nabídky indexů S&P Dow Jones Indices patří S&P SmallCap 600, S&P MidCap 400, S&P Composite 1500 a S&P 900. Každá představuje pohled na zdraví trhu na základě svého subsektoru.

Mezi hlavní konkurenty S&P v oblasti úvěrových hodnocení patří Moody’s a Fitch a v oblasti finančních indexů Bloomberg Small business Services.

Futures na index S&P 500

První futures kontrakty S&P 500 byly představeny CME v roce 1982. CME přidala možnost E-mini v roce 1997. Kontrakt SP je základní tržní kontrakt professional obchodování futures S&P 500. Cena je vynásobena hodnotou S&P 500 hodnotou 250 $. Například pokud je index S&P 500 na úrovni 2 500, pak je tržní hodnota futures kontraktu 2 500 x 250 USD nebo 625 000 USD.

E-mini futures byly vytvořeny, aby umožňovaly menší investice širšímu spektru investorů. Futures S&P 500 E-Mini Futures představují pětinu hodnoty velkého kontraktu. Pokud je úroveň S&P 500 2 500, pak je tržní hodnota futures kontraktu 2 500 x 50 USD nebo 125 000 USD. „E“ v E-mini znamená elektroniku. Mnoho obchodníků upřednostňuje S&P 500 E-Mini ES před SP nejen kvůli jeho menší investiční velikosti, ale také kvůli jeho likviditě. Stejně jako jeho název, E-Mini ES obchoduje elektronicky, což může být efektivnější než obchodování s otevřenou drahou pro SP.

Stejně jako u všech futures se od investorů vyžaduje, aby k zaujetí pozice dostali pouze zlomek hodnoty kontraktu. To představuje rozpětí na futures kontraktu. Tyto marže nejsou stejné jako marže professional obchodování s akciemi. Okraje futures ukazují „vzhled ve hře“, který musí být vyrovnán nebo vyrovnán.

10%

Procento akcií z původního indexu S&P 500 v roce 1957, které dnes zůstávají v indexu.

Normal & Poor’s Fundamental Ranking (SPURs)

Typical & Poor’s Underlying Rating (SPURs) poskytují názor na úvěrovou kvalitu obce odděleně od úvěrových vylepšení ručitele nebo pojistitele. Dluhopisy městského nebo jiného veřejného sektoru obvykle zahrnují úvěrové posílení, které se používá k získání lepších podmínek tím, že poskytuje větší jistotu, že dlužník splní svůj závazek prostřednictvím dalšího pojištění nebo záruky třetí strany. Conventional & Poor’s vydává hodnocení SPURs pouze na žádost emitenta / dlužníka a udržuje dohled nad vydáním se zveřejněným SPUR.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web