Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Co je správa peněz?

Správa peněz je proces sestavování rozpočtu, ukládání, investování, utrácení nebo jiného dohledu nad využitím kapitálu jednotlivce nebo skupiny. Převládající použití výrazu na finančních trzích spočívá v tom, že investiční profesionál provádí investiční rozhodnutí professional velké skupiny fondů, jako jsou podílové fondy nebo penzijní plány. Správa peněz může být také více označována jako „správa investic“ a „správa portfolia“.

Základy správy peněz

Správa peněz je široký pojem, který zahrnuje a zahrnuje služby a řešení v celém investičním odvětví. Na trhu mají spotřebitelé přístup k široké škále zdrojů a aplikací, které jim umožňují individuálně spravovat téměř všechny aspekty jejich osobních financí. Jak investoři zvyšují své čisté jmění, často také vyhledávají služby finančních poradců pro výhody dollars management. Finanční poradci jsou obvykle spojováni s privátním bankovnictvím a zprostředkovatelskými službami, které nabízejí podporu pro holistické služby revenue management plány, které mohou zahrnovat plánování nemovitostí, odchod do důchodu a další.

Investiční společnost dollars administration je také ústředním aspektem investičního průmyslu celkově. Investiční společnost funds administration nabízí jednotlivým spotřebitelům možnosti investičních fondů, které zahrnují všechny třídy investovatelných aktiv na finančním trhu. Správci peněz investiční společnosti také podporují správu kapitálu institucionálních klientů s investičními řešeními professional institucionální penzijní plány, nadace, nadace a další.

Na rostoucím trhu finančních technologií existují aplikace professional osobní finance, které pomáhají spotřebitelům s téměř všemi aspekty jejich osobních financí.

Shrnutí

  • Správa peněz obecně odkazuje na proces rozpočtování, investování, spoření a utrácení s vlastními financemi.
  • Finanční poradci a aplikace pro osobní finance jsou stále častější, když pomáhají jednotlivcům lépe spravovat své peníze.
  • Někdy money administration odkazuje užší na správu investic nebo portfolia.

Nejlepší správci peněz podle aktiv

Globální investiční manažeři nabízejí retailové a institucionální fondy a služby pro správu investic, které zahrnují všechny třídy investičních aktiv v tomto odvětví. Mezi dva nejoblíbenější typy fondů patří aktivně spravované fondy a pasivně spravované fondy replikující určené indexy s nízkými poplatky za správu.

Níže uvedený seznam zobrazuje prvních 5 globálních správců peněz podle spravovaných aktiv ($ M) k 1. čtvrtletí 2019:

Skupina Vanguard

Skupina Vanguard je jednou z nejznámějších společností zabývajících se správou investic a stará se o více než 20 milionů klientů ve 170 zemích. Společnost Vanguard založil John C. Bogle v roce 1975 v Valley Forge v Pensylvánii jako divizi společnosti Wellington Administration Company, kde byl Bogle dříve předsedou. Od svého uvedení na trh společnost Vanguard od října 2018 rozrostla svá celková aktiva na 5,1 bilionu USD. Z jejích 388 fondů je 180 fondů United states, včetně populárních fondů 500 Index a Full Inventory Market place.

Pacific Financial investment Management Enterprise, LLC

Globální společnost pro správu aktiv Pacific Investment Administration Firm LLC (PIMCO) byla spoluzakládána v roce 1971 v Newport Seashore v Kalifornii králem dluhopisů Billem Grossem. Od svého založení společnost PIMCO od října 2018 rozrostla svá aktiva pod správu (AUM) na 1,77 bilionu USD. Ve společnosti sídlí více než 775 investičních profesionálů, z nichž každý má průměrnou 14letou investiční zkušenost. S více než 100 fondy pod jeho hlavičkou je PIMCO všeobecně považován za lídra v sektoru s pevným příjmem.

BlackRock, Inc.

V roce 1988 byla společnost BlackRock Inc. (BLK) zahájena jako $ 1 divize skupiny BlackRock Team. Do konce roku 1993 se v AUM chlubil 17 miliardami dolarů. Do října roku 2018 se toto číslo zvětšilo na neuvěřitelných 6,32 bilionů dolarů, což z BlackRocku učinilo největší světovou společnost professional správu investic s více než 12 000 zaměstnanci v 70 kancelářích ve 30 zemích. Divize ETF společnosti BlackRock s názvem iShares má celosvětově přibližně 1,6 bilionu USD v AUM, což představuje 27% celkových aktiv skupiny.

Věrné investice

Společnost Fidelity Management & Study Business byla založena v roce 1946 Edwardem C. Johnsonem II. K říjnu 2018 měla společnost Fidelity 24 milionů zákazníků s kombinovanými aktivy 6,9 bilionu dolarů. Společnost nabízí 386 podílových fondů, včetně tuzemských, zahraničních, odvětvově specifických, fondů s pevným výnosem, indexů, peněžního trhu a fondů pro alokaci aktiv.

Invesco Ltd.

Invesco Ltd. (IVZ) nabízí služby správy investic od 40. enable 20. století. V srpnu 2018 společnost oznámila, že ve svých více než 100 produktech podílových fondů měla AUM 987,8 miliardy USD. Společnost nabízí přes 100 ETF prostřednictvím své divize Invesco Funds Administration LLC. V roce 2017 společnost zaznamenala určitý pokles AUM. Ale i přes výsledný pokles ceny akcií zůstává Invesco jednou z nejlepších světových společností professional správu aktiv.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: