Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Sociální odpovědnost: důležitost pro podniky

AkciePrůvodce.cz > Investování  > Udržitelné investování  > Sociální odpovědnost: důležitost pro podniky

Sociální odpovědnost: důležitost pro podniky

Společnosti stále více zvyšují své zaměření na sociální odpovědnost, ať už jde o prosazování práv žen, ochranu životního prostředí nebo pokusy o odstranění chudoby, na místní, národní nebo globální úrovni. Z pohledu optiky společensky odpovědné společnosti promítají atraktivnější obrázky jak professional spotřebitele, tak pro akcionáře, což pozitivně ovlivňuje jejich výsledné hodnoty.

Shrnutí

  • Být společensky odpovědnou společností může posílit graphic společnosti a budovat její značku.
  • Sociální odpovědnost umožňuje zaměstnancům využívat firemní zdroje, které mají k dispozici, k činění dobra.
  • Formální programy sociální odpovědnosti podniků mohou zvýšit morálku zaměstnanců a vést k vyšší produktivitě pracovní síly.

Na zákazníkovi záleží

Přijetí sociálně odpovědných politik vede dlouhou cestu k přilákání a udržení zákazníků, což je professional dlouhodobý úspěch společnosti zásadní. Mnoho lidí navíc ráda zaplatí za zboží přirážku, protože věděli, že část zisků bude směřována na sociální a blízké sociální věci.

Společnosti mohou být rovněž svědky zvýšené návštěvnosti, pokud zdokonalí místní komunitu. Například banky, které poskytují půjčky domácnostem s nízkými příjmy, jsou svědky přímého výsledku v podnikání.

Další klíčové postupy

Společensky odpovědné společnosti mají tendenci přitahovat zaměstnance, kteří chtějí změnit svět – kromě toho, že jednoduše vyzvednou výplatu. U velkých společností existuje síla v číslech, kde kolektivní úsilí zaměstnanců může dosáhnout podstatných výsledků, což zvyšuje morálku na pracovišti a zvyšuje produktivitu.

Společnosti orientované na komunitu si často užívají konkurence také díky vynikajícímu zobrazování značek. Například generální ředitel společnosti Tesla Inc. (TSLA) Elon Musk úspěšně přilákal zákazníky ohleduplné k životnímu prostředí svou řadou špičkových elektromobilů a zelených automobilových produktů...

Příklady společenské odpovědnosti podniků

Společnost Coca-Cola (KO)

V roce 2010 zahájila společnost Coca-Cola iniciativu 5by20 s cílem posílit postavení žen po celém světě..Společnost uvedla:

Prostřednictvím programů 5by20 po celém světě vybavujeme ženy podnikatelky tak, aby překonávaly sociální a ekonomické překážky poskytováním školení v oblasti obchodních dovedností, přístupu k finančním službám a majetku a kontaktů s kolegy a mentory. Ženy účastnící se soutěže 5by20 pracují v rolích v celém našem hodnotovém řetězci, včetně maloobchodníků, dodavatelů, producentů, řemeslníků a dalších.

..

Visa Inc. (V)

Prostřednictvím programu Money Inclusion vyvinula Visa inovativní způsoby, jak přivést digitální hotovost na místa na světě, kde neexistuje finanční infrastruktura, nebo professional lidi, kteří nemají přístup k finančnímu systému, jako jsou obyvatelé mnoha rozvojových zemí..Společnost uvedla:

Dnes asi polovina světa dospělých žije v neformální ekonomice, která obchoduje výhradně v hotovosti. Být jednou z těchto odhadovaných dvou miliard lidí znamená čelit finančním překážkám, díky nimž je život riskantní, nákladný a neefektivní. Finanční začlenění pomáhá dostat lidi na cestu z chudoby, vytváří produktivní, zmocněné občany, podporuje obchodní příležitosti a podporuje ekonomický růst.

..

Závěr

Společensky odpovědné společnosti rozvíjejí pozitivní povědomí o značce, zvyšují loajalitu zákazníků a přitahují špičkové zaměstnance. Tyto prvky patří mezi klíče k dosažení vyšší ziskovosti a dlouhodobého finančního úspěchu.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: