Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

SLV: iShares Silver Trust ETF

AkciePrůvodce.cz > Komodity  > Investice do drahých kovů  > SLV: iShares Silver Trust ETF

SLV: iShares Silver Trust ETF

Stříbro je drahý kov, který může být dobrou investicí v závislosti na ekonomice a bude vždy široce používán v klenotnictví a elektronice. Jelikož jeho použití je ve srovnání s jinými průmyslovými kovy vzácné, jeho hodnota je primárně odvozena od dlouhodobých investorů, kteří hledají způsob, jak vyjít z trhu. Investice do stříbra obvykle vyžaduje alokaci kapitálu na stříbrné cihly nebo mince, přímou produkci stříbra, společnosti na těžbu stříbra nebo prostřednictvím fondů obchodovaných na burze (ETF).

iShares Silver Belief ETF (SLV)

IShares Silver Have confidence in (SLV) je fond obchodovaný na burze (ETF), který sleduje cenovou výkonnost podkladových podílů v London Silver Resolve Rate. SLV má ke dni 20. května 2020 spravována celková aktiva ve výši 7,86 miliard USD a od založení fondu v roce 2006 vygenerovala průměrný roční celkový výnos ,46%. Podíly fondu představují stříbro s cílem diverzifikovat vlastní kapitál. portfolia a chránit před inflací.

Komoditní ETF, jako je SLV, mohou být obzvláště riskantní, protože na cenu drahých kovů mohou mít vliv změny v celkových pohybech trhu, volatilita podkladových indexů, změny úrokových sazeb nebo faktory ovlivňující konkrétní odvětví nebo komoditu.

Aktiva iShares Silver Rely on se skládají převážně ze stříbra, které jménem fondu drží depozitářská instituce JPMorgan Chase (JPM). Ve zvláštních situacích může fond držet velmi omezené množství hotovosti. IShares Silver Belief je spravován pasivně, protože nekupuje ani neprodává stříbro, aby využil výkyvů tržních cen. SLV však občas stříbro prodává, aby pokrylo své provozní náklady.

Nákup akcií SLV poskytuje jednoduchý, ale nákladově efektivní způsob, jak investovat do stříbra. Ačkoli akcie trustu nejsou přímou náhradou za skutečné stříbro, stále představují alternativu k účasti na komoditním trhu. Fond nabízí pohodlný způsob, jak získat expozici vůči stříbře, aniž by trader musel skutečně držet stříbro. Získávání a skladování stříbra může být velmi nákladné a komplikované.

Vlastnosti

IShares Silver Rely on je jedním z ETF spravovaných společností BlackRock. Každá akcie fondu představuje částečný nerozdělitelný prospěšný podíl na čistých aktivech iShares Silver Trust. SLV má relativně nízký poměr ročních výdajů ,5% ve srovnání se svými kolegy z ETF ze sektoru drahých kovů. Zprostředkovatelské náklady fondu na nákup a prodej akcií nejsou součástí poměru nákladů. Vzhledem k tomu, že SLV je ETF, nemá žádné zatížení přední nebo zadní části. S akciemi SLV se obchoduje na newyorské burze cenných papírů Arca a investoři je mohou nakupovat jako jakékoli jiné akcie.

Vhodnost a doporučení

Investice do stříbrných ETF přichází s významnými riziky. Od roku 2020, při pohledu zpět za posledních pět celých permit, měla nabídka stříbra tendenci převyšovat jeho poptávku, což vedlo k tlaku na snižování celosvětové ceny stříbra. Poptávka po stříbře pochází především z ražení mincí a klenotnického průmyslu, stejně jako z průmyslového sektoru, který používá stříbro k výrobě fotografických zrcadel a materiálů pro elektrické vedení.

Nepříznivé změny v ekonomickém prostředí mohou mít negativní dopad na cenu stříbra, protože se používá v průmyslových aplikacích. Rovněž s tím, jak diskreční spotřebitelské výdaje na celém světě klesají v důsledku posunů preferencí nebo poklesu příjmů, mohou výdaje na šperky klesat.

Kvůli sníženým očekáváním celosvětové inflace zasáhla cena stříbra, což negativně ovlivnilo hodnotu akcií iShares Silver Rely on. Postoj spekulantů a investorů hodně záleží na ceně stříbra, zejména v krátkodobém horizontu. Investoři by měli být obzvláště opatrní a měli by si být vědomi jedinečných rizik spojených s investováním do stříbra.

Na základě výše uvedených charakteristik fondu je investice do SLV nejvhodnější pro investory, kteří hledají spekulativní obchodování. Kvůli trvalému poklesu ceny stříbra v posledním desetiletí v důsledku nadprodukce, deflačních tlaků a finanční krize v roce 2009 fond trvale generoval negativní výnosy. Jeho pětiletý průměrný roční výnos –3,94% a tříletá standardní odchylka 19,44% činí investice do fondu velmi riskantní s negativními výnosy.

Sečteno a podtrženo

IShares Silver Believe in je nejvhodnější professional investory, kteří chtějí získat expozici vůči stříbře nebo se zapojit do spekulativního obchodování se stříbrem, aniž by stříbro skutečně kupovali. Fond je také užitečným nástrojem pro investory, kteří chtějí diverzifikovat svá portfolia a chránit před inflací.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: