[vc_empty_space height="10px"]

Kalendář

[vc_empty_space height="10px"] Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším. [vc_empty_space height="10px"]

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Slabé touhy Definice

AkciePrůvodce.cz > Obchodování  > Obchodování s akciemi  > Slabé touhy Definice

Slabé touhy Definice

Co jsou slabé touhy?

Slabé touhy jsou investoři, kteří si drží dlouhou pozici a rychle tuto pozici opustí při prvním náznaku slabosti. Tento typ investora se obvykle snaží zachytit vzestupný potenciál v daném cenném papíru, ale není ochoten utrpět velkou ztrátu. Tito investoři rychle uzavřou své pozice, když se obchod nepohybuje v jejich prospěch.

Pochopení Slabé touhy

Slabé délky jsou často spíše krátkodobými obchodníky než dlouhodobými investory, protože nejsou ochotni udržet své pozice fluktuacemi trhu. Pokud se obchod nepohybuje v jejich prospěch, rychle uzavře své pozice a hledá příležitosti jinde. Nejslabší touhou jsou obchodníci s dynamikou, kteří se více zajímají o rychlý zisk než o investice do podhodnocených společností, dokud nedosáhnou reálné hodnoty.

Když slabé touhy uzavírají svou pozici, může to investorům představovat příležitost ke koupi a pokles jejich nákladové základny. Tlak prodeje, který vytvářejí slabé dluhy při uzavírání jejich pozic, může vést ke konsolidaci akcií po výrazném vzestupu. To vysvětluje, proč akcie mají tendenci k vrcholu po následném oznámení o výnosech, protože tito obchodníci uzamknou své zisky a přejdou k dalším investičním příležitostem.

Výhodou slabého dlouhého období je, že trader může zisk uzamknout okamžitě, spíše než podlehnout kognitivním předsudkům, jako je dispoziční efekt – nebo příliš dlouho držet ztrátu akcií. Nevýhodou je, že slabé dluhy mají tendenci generovat v jejich portfoliu značnou ztrátu a může být těžší zůstat dlouhodobě ziskové ve srovnání se strategií dlouhodobého investování.

Příklad slabých dlouhých

Předpokládejme, že společnost oznámí příznivé zisky za čtvrtletí. Krátkodobí obchodníci mohou nakupovat akcie na otevřeném trhu, aby využili rozběhu, zatímco dlouhodobí investoři mohou přidat akcie ke svým stávajícím pozicím. Slabé touhy udrží akcie, dokud se nezačne konsolidovat po nárůstu výnosů. V tom okamžiku mohou akcie prodat a přejít k dalším příležitostem. Dlouhodobí investoři budou dlouhodobě držet akcie.

Kromě toho mohou dlouhodobí investoři využít konsolidace k posílení své pozice a snížení nákladů. Dlouhodobí investoři mohou po pozitivním oznámení o výnosech počkat na vedlejší kolej a akcie se budou kupovat poté, co se začnou pohybovat níže a konsolidovat se. To jim umožňuje nakupovat akcie za nižší cenu poté, co se prach usadil, a v konečném důsledku zvýšit jejich dlouhodobý potenciál zisku.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: