Skutečnosti

DEFINICE Skutků

Skutečnost označuje homogenní komodity, které jsou základem pro obchod s futures. Skutečnost může být jakákoli komodita, ale některé běžně obchodované zahrnují ropu, topný olej, RBOB benzín, zemní plyn, cukr č. 11, zlato, měď, stříbro, platina, pšenice, kukuřice a sója. Skutečnosti, které tvoří nejlikvidnější smlouvy, vidí sezónní směny založené na jejich reálných produkčních harmonogramech, zejména u zemědělských produktů. Skutečnosti se často označují jako peněžní komodita, podkladová, referenční komodita a někdy dokonce podkladová referenční komodita.

ROZDĚLÁVÁNÍ Skutečnosti

Skutečnosti jsou jednoduše zboží, se kterým se obchoduje ve smlouvách. Na trhu s futures uzavírají dvě strany burzovně obchodovanou smlouvu, ve které jedna strana souhlasí s dodáním stanoveného množství a kvality podkladové komodity, zatímco druhá strana souhlasí s nákupem komodity. Fyzickému dodání skutečností lze zabránit vypořádáním v hotovosti a strany ve smlouvě mohou své pozice prodat dříve

dir = “ltr”>

Skutečnosti a záměr kupujícího

Otázka, zda na skutečnosti smlouvy záleží, zcela závisí na záměru kupujícího. Výrobci, rafinerie, zpracovatelé a další uživatelé surovin a komodit obchodovaných na trhu s futures mohou uzavírat smlouvy s úmyslem převzít dodávku skutečností, aby zajistili, že budou mít po ruce dostatečné akcie, aby udrželi provoz. To znamená, že chtějí sudy surové, bušly pšenice a libry masa za účelem rafinace, krmení, zpracování atd. Tito kupující, kteří jsou také koncovými uživateli skutečných údajů, mohou verzi smlouvy o vypořádání hotovosti použít pouze k zajištění kontraktů, které mají ve fyzice neobchodované na burze

dir = “ltr”>

Samozřejmě existují i ​​spekulanti, investoři a obchodníci na trhu s futures, kteří nemají v úmyslu převzít dodávku a zajímají se méně o skutečnosti než o historické, sezónní a současné cenové trendy, z nichž doufají, že budou prostřednictvím obchodu profitovat. Navzdory téměř tradiční nedůvěře těchto koncových uživatelů obchodujících s komoditami čistě za účelem zisku se smlouvy, s nimiž obchodují, neliší ve své tržní funkci od kontraktů obchodovaných subjekty s úmyslem použít příslušné skutečnosti. Mechanismus dodání na trhu s futures zajišťuje, že všechny smlouvy se sbíhají za spravedlivou tržní cenu a že cenová rizika jsou rozdělena na ty, kteří to chtějí, bez ohledu na záměr kupujícího.

Skutečnosti na fyzickém trhu

Skutky se samozřejmě obchodují na fyzickém i futures trhu. Na fyzickém trhu uzavírají dvě strany soukromou dohodu o výměně komodity za hotovost nebo jinou komoditu a k dodávce dochází téměř vždy. Ve skutečnosti je jakékoli nedodání obvykle porušením smlouvy, které otevírá právní odpovědnost. Skutečný obchod na fyzickém trhu je v podstatě podepsaná kupní smlouva, kde je specifikováno množství produktu, aby byla zajištěna jasnost obou stran. Je nepravděpodobné, že by smlouva týkající se skutečností na fyzickém trhu změnila majitele, a často obsahuje více podmínek ohledně stupně a kvality skutečností ve srovnání s termínovým trhem.

dir = “ltr”>

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Akcie Průvodce

Akcie Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - investování a obchodování, akcie, recenze, komodity, kryptoměny aj. Máte rádi investování a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

  • Obsah článku

  • Přihlásit se k odběru novinek o investování