Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Síť elektronických plateb (EPN)

Síť elektronických plateb (EPN)

Co je síť elektronických plateb (EPN)

The Electronic Payments Community (EPN) je finanční clearingové středisko pro soukromý sektor, které zpracovává různé typy elektronických převodů finančních prostředků, a to buď mezi účty ve stejné bance, nebo na různé účty v samostatných finančních institucích. EPN je automatizované clearingové středisko (ACH), které může zpracovávat kreditní převody, jako jsou výplaty mezd, dávky sociálního zabezpečení, vrácení daní a dividendy stejně jako debetní převody, jako jsou platby za půjčky, účty za služby a pojistné.

Na rozdíl od svého konkurenta Nacha, což je nezisková organizace, která stanoví standardy pro sítě ACH, je EPN soukromá síť spravovaná společností The Clearing Dwelling Payments Business.

Shrnutí

 • Síť elektronických plateb (EPN) je platební síť, která zpracovává přibližně polovinu komerčního objemu ACH v United states, každý den vypořádává a vypořádává platby v amerických dolarech téměř 2 biliony dolarů.
 • EPN je provozována společností Clearing Dwelling Payments Corporation a je jediným soukromým sektorem ACH a provozovatelem drátů ve Spojených státech.
 • Síť ACH je elektronický systém sloužící finančním institucím k usnadnění finančních transakcí a plateb zákazníkům.

Porozumění síti elektronických plateb

Síť elektronických plateb (EPN)

Síť elektronických plateb byla zodpovědná za některé z nejdůležitějších inovací ACH za posledních 35 let, včetně vytvoření prvního prostředí pro elektronický převod finančních prostředků. Tento stěžejní vynález zvýšil efektivitu a včasnost obchodních operací ve všech koutech finančního trhu – od makléřů spravujících investice, po jednotlivce platící účty a všechno ostatní. Pokud vám například váš zaměstnavatel platí přímým vkladem, je velká šance, že EPN má na této transakci podíl. Mnoho jednotlivců a podniků dává přednost platbám ACH, protože jsou snadné, pohodlné, bezpečné a ideální pro opakovanou fakturaci. Platby ACH navíc umožňují mnohem rychlejší zpracování a nižší poplatky ve srovnání s šeky a kreditními kartami.

Historie sítě elektronických plateb

EPN je vlastněna soukromou společností The Clearing House Payments Company, kterou zase vlastní asi 20 velkých bank a pochází z roku 1853. Takže EPN není jen tak nějaká společnost ze soukromého sektoru, je to v podstatě bankovní konsorcium . Síť elektronických plateb se zrodila v roce 1981, kdy Clearing House Payments Company byla průkopníkem ve využívání cyklu večerního zpracování, který umožňoval doručování časově kritických podnikových ACH debetů přes noc. Tento systém zpřístupnil finanční prostředky dříve, než to bylo možné, a nahradil velké využití starších šekových převodů.

V roce 2004 zahájila společnost EPN „EPN WATCH“, která se skládala z řady služeb řízení rizik, mimo jiné ACH Fraud Detection Service a Employee Fingerprint Service. EPN nadále zůstává na špici odvětví elektronického převodu finančních prostředků.

Operátoři EPN, Nacha a FedACH – USA ACH

Síť elektronických plateb a Federální rezervní systém FedACH (FedWire) poskytují infrastrukturu nízké úrovně, která je nezbytná pro zpracování ACH ve Spojených státech. Pracují na samém dně hodnotového řetězce a účtují velmi, velmi nízké ceny za transakci. Existuje nová pobídka pro nové operátory ACH, aby vstoupili do tohoto odvětví, protože potenciální nováček by nejprve musel přesvědčit velké banky – které v zásadě vlastní EPN -, aby změnily svůj objem z EPN na novou společnost. Dále proto, že FedACH a EPN odvádějí dobrou práci a nabízejí nákladově efektivní služby, je pro nové účastníky malá (vnímaná) potřeba. Místo toho vstupují nové společnosti jako PayPal a Square výše v hodnotovém řetězci a oni oba využívat „instalatérské práce“ na nízké úrovni, které poskytuje síť elektronických plateb a Federální rezervní systém.

Společnost Nacha byla založena v roce 1974 sloučením několika regionálních clearingových organizací. Původně byla součástí Americké asociace bankéřů. Pomohla při vývoji a standardizaci takových inovací, jako je přímý vklad do mezd, vklad elektronických výhod a automatizované transakce kreditní kartou. V poslední době převzal úkol umožnit zpracování plateb zdravotního pojištění B2B podle zákona o dostupné péči z roku 2010. Nacha nyní spravuje standard EFT (Healthcare Electronic Funds Transfer), který podporuje transakce v souladu s HIPAA mezi zdravotními plány a poskytovateli, které umožňují placení informací, což zjednodušuje účetní postupy pro poskytovatele.

Jak funguje platba ACH

 1. An Původce – ať už jednotlivec, společnost nebo jiný subjekt – iniciuje přímý vklad nebo přímou platbu pomocí sítě ACH.
 2. Místo použití papírových šeků se vstupy ACH zadávají a přenášejí elektronicky.
 3. The Původní depozitářská finanční instituce (ODFI) zadá vstup ACH na žádost původce.
 4. ODFI agreguje platby od zákazníků a předává je v dávkách v pravidelných, předem stanovených intervalech operátorovi ACH.
 5. ACH Operátoři – tj. Buď Federální rezervní systém nebo Síť elektronických plateb – přijímat dávky záznamů ACH od ODFI.
 6. Transakce ACH jsou tříděny a jsou poskytovány operátorem ACH pro Přijímající depozitní finanční instituce (RDFI).
 7. The Přijímač z účtu je odečtena nebo připsána částka RDFI podle typu vstupu ACH – příjemci mohou být jednotlivci, firmy i další subjekty.
 8. Každá kreditní transakce ACH se vypořádá v jeden až dva pracovní dny a každá debetní transakce se vypořádá v jeden pracovní den.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web