Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Silniční výlety se mění, jak Američané cestují

AkciePrůvodce.cz > Obchodování  > Obchodní strategie  > Silniční výlety se mění, jak Američané cestují

Silniční výlety se mění, jak Američané cestují

  • I přes více cest automobilem je poptávka po benzínu stále pod úrovní před pandemií
  • Postupy utrácení se mění s tím, jak více Američanů zůstává na dovolené blíže k domovu, a volí silniční výlety nad létáním

Američané si vybírají cesty po letech, protože volí bezpečnější cestu na dovolenou, což má ekonomický dopad, říkají analytici, kteří sledují odvětví cestovního ruchu a maloobchodu. Očekává se, že tento jev potrvá přinejmenším do konce roku 2020, ne-li počátkem roku 2021, ale zbývá ještě zjistit, zda se jedná o strukturální změnu spotřebitelských návyků.

Omer Rabin, výkonný ředitel společnosti Guesty, softwarové firmy professional správu nemovitostí využívané pro krátkodobé pronájmy, říká, že vidí několik turistických trendů. Výlety jsou kratší vzdálenosti, obvykle asi 100 mil daleko a rezervace jsou na poslední chvíli. Rovněž vidí cestující opakovaně rezervovat stejné jednotky, přičemž tyto pobyty rostou z víkendových pobytů na dvoutýdenní výlety.

“Mnoho našich (manažerů) nyní vidí mnohem více … opakujících se zákazníků, v zásadě vzít rodinu do auta a jet na pár hodin do práce odjinud,” říká. “Je to opravdu o změně prostředí než o získání nových zážitků.”

Změna výdajových vzorů

Demitry Estrin, zakladatel a generální ředitel společnosti The Futurist Group, začal shromažďovat týdenní a měsíční údaje o vzorcích spotřebitelských výdajů, když odstávka začala v březnu. Skupina Futurist provádí 12 000 rozhovorů a spolupracuje se společností Kantar, která se zabývá průzkumem trhu, aby sledovala vzorce utrácení podle kategorií obchodníků a zjistila, kde spotřebitelé utrácejí a na co v budoucnu plánují utratit.

Zatímco celkové výdaje na cestování v letošním roce oproti loňskému jsou „hrozné,“ říká Estrin, do léta se z jarních úrovní zvedla.

Jan Freitag, senior viceprezident, poskytující informace pro STR, společnost zabývající se datovým výzkumem v pohostinství, říká, že jejich výzkum ukazuje, že obsazenost hotelů na dálnicích počátkem srpna byla vyšší než u letišť poblíž, což je jeden z ukazatelů, že více lidí řídilo spíše než létající.

Říká, že bude minimálně dalších šest měsíců a bez vakcíny pravděpodobně budou řídit lidé, kteří se mohou rozhodnout řídit. “Silniční výlety tu pravděpodobně trochu zůstanou,” říká Freitag.

RV, kempy a údržba automobilů

Nick Shields, hlavní analytik společnosti 3rd Bridge, který se zabývá maloobchodními sektory, říká, že došlo k definitivnímu trendu v sektorech, které těží z cest. RV sektor je známým příjemcem a kupujícími těchto táborníků byli starší Millennials a Gen Xers, kteří vstupují na trh poprvé, spíše než důchodci.

Průzkum společnosti Kampgrounds of America ukázal, že o kempování se kvůli pandemii zajímalo více nekempujících, přičemž cestující ve volném čase jej hodnotili jako nejbezpečnější formu cestování.

Shields říká, že údaje o maloobchodním prodeji ukazují nárůst v dalších kategoriích souvisejících s cestami. Přestože prodej nových automobilů klesá, letos v létě došlo k nárůstu prodeje náhradních dílů na autodíly, protože lidé se snažili řešit údržbu automobilů, kterou jinak odložili dříve v roce, kdy nedojížděli do práce. “Pokud jedete na silniční výlet, to je 300, 400 a 500 mil po celé zemi, už tu údržbu nemůžete odložit,” říká.

Dalším zvlněným efektem typu dovolených, které Američané nyní využili, bylo zvýšení nákupu outdoorových sportovních potřeb, říká Shields, s prodejem vybavení na kempování, rybaření a dokonce i na plavbu lodí. To také souvisí se zvýšeným prodejem kol, protože lidé se dívají na různé typy cestování. Shields naznačuje, že letos v zimě může dojít také ke zvýšení prodeje outdoorového vybavení pro zimní sporty.

Shields říká, že Třetí most očekává, že letos v zimě bude odvětví půjčoven automobilů silné, protože sněhové ptáky nadále hledají místa, kam jít, i když hodně z toho závisí na množství případů virů v oblastech Solar Belt.

Poptávka benzínu stále klesá

I když rekreanti podnikli více výletů po silnici, poptávka po benzínu není tam, kde byla předpandemická. Stewart Glickman, energetický analytik společnosti CFRA Investigate, říká, že celková spotřeba benzínu, největší kategorie spotřeby kapalných paliv, je celkově o 10% nižší než v roce 2019, ale vzrostla z úrovně uzamčení. Kolik se odrazí, to se teprve uvidí, zvláště pokud se trend práce z domova stane trvalejším.

Přestože poptávka po benzínu klesá, palivo s tryskovými motory, nejmenší kategorie spotřeby, výrazně klesá, protože létá méně lidí, ať už za obchodem nebo za zábavou, říká Glickman. “Problém, kterému všichni čelí, je, myslím si, každý si uvědomuje, že myšlenka být ve stísněném prostoru a dýchat stejný vzduch není ideální,” říká.

Ačkoli lidé mohou cestovat do bližších destinací kvůli změně scenérie a prodloužení typického okna cestování po létě, to vše závisí na viru. Estrin říká, že když se The Futurist Group ptá lidí na jejich plány, také ukotví účastníky současné situace ohledně šíření Covidu. “Je tu optimismus cestovat, ale zároveň existuje další druh znepokojujícího trendu rostoucích případů,” říká.

Přečtěte si více podobných článků na OpenMarkets

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: