[vc_empty_space height="10px"]

Kalendář

[vc_empty_space height="10px"] Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším. [vc_empty_space height="10px"]

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Shromažďování, analýza a načítání elektronických dat (EDGAR)

AkciePrůvodce.cz > Investování  > Fintech a automatizované investování  > Shromažďování, analýza a načítání elektronických dat (EDGAR)

Shromažďování, analýza a načítání elektronických dat (EDGAR)

Co je shromažďování, analýza a vyhledávání elektronických dat?

EDGAR – Digital Information Accumulating, Assessment and Retrieval – je elektronický registrační systém vytvořený komisí pro cenné papíry za účelem zvýšení efektivity a dostupnosti podnikových archivů. Systém používají všechny veřejně obchodované společnosti při předkládání požadovaných dokumentů SEC. Firemní dokumenty jsou časově citlivé a vytvoření EDGAR výrazně snížilo čas potřebný k tomu, aby se firemní dokumenty staly veřejně dostupnými.

Porozumění elektronickému sběru, analýze a načítání dat

Firemní dokumenty podané na SEC prostřednictvím EDGAR zahrnují roční a čtvrtletní výkazy, informace o držení institucionálních investorů a mnoho dalších forem. Tato podání zahrnují některé z nejdůležitějších informací používaných investory a analytiky. Některé veřejné společnosti mohou být osvobozeny od podávání přihlášek, pokud klesnou pod určité „prahové hodnoty“.

Problémy s EDGAR

Nevýhodou systému EDGAR je, že přihlášky jsou ve srovnání s výročními zprávami obdrženými akcionáři velmi omezené a často obtížně čitelné. Všechny informace jsou obsaženy v podáních, ale podrobnosti mohou být obtížné najít v jednom obrovském textovém souboru. Informace jsou však vždy strukturovány stejným způsobem bez ohledu na to, která společnost informace poskytla. Například pokud má analytik zájem vědět, zda společnost provedla nějaké změny ve svých účetních metodách, trader tyto informace najde v části II, položce 9, ve výroční zprávě (nebo 10-K).

Používání databáze EDGAR

V databázi EDGAR lze vyhledávat pomocí symbolu společnosti. Hledání společností EDGAR & Společné filers zobrazí seznam firemních registrací s nejnovějšími registracemi zobrazenými jako první. Většina podání provedených prostřednictvím EDGAR je k dispozici ke stažení nebo si je můžete prohlédnout zdarma.

Dokumenty, ke kterým lze získat přístup z EDGAR

Mezi dokumenty, které jsou přístupné pomocí EDGAR a jsou uloženy u SEC, patří čtvrtletní a výroční firemní zprávy a finanční výkazy. Výroční zprávy (formulář 10-K) zahrnují historie společnosti, auditované finanční výkazy, popis produktů a služeb a každoroční revize organizace, jejích operací a trhů společnosti. Čtvrtletní zprávy (formulář 10-Q) obsahují neauditované finanční výkazy a informace o činnosti společnosti za předchozí tři měsíce.

Další zprávy, které investoři často vyhledávají, jsou Registrační prohlášení, která jsou vyžadována před prodejem akcií veřejnosti Formulář 8-K, který uvádí významné události, jako je bankrot Formuláře 3 a 4, které obsahují informace o vlastnictví a formulář 5, který uvádí transakce, které nebyly nahlášeny na formuláři 4.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: