Průvodce » Investování » Finanční trhy » Sekulární definice trhu

Sekulární definice trhu

Co je sekulární trh?

Sekulární trh je trh, který je poháněn silami, které mohou působit po mnoho permit, což způsobí, že cena určité investice nebo třídy aktiv po dlouhou dobu roste nebo klesá. Na sekulárním býčím trhu tlačí příznivé podmínky, jako jsou nízké úrokové sazby a silné výdělky společností, ceny akcií výše. Na sekulárním medvědím trhu, kde značný zisk společností nebo stagnace ekonomiky vede ke slabému sentimentu investorů, zažívají akcie po delší dobu prodejní tlak.

Shrnutí

  • Sekulární trh je poháněn silami, které způsobují, že cena investic nebo třída aktiv po dlouhou dobu roste nebo klesá.
  • Sekulární býčí trh má pozitivní podmínky, jako jsou nízké úrokové sazby a silné výdělky společností, které posilují akciové trhy.
  • Sekulární medvědí trhy vykazují prodejní tlak na akciových trzích po delší dobu, což může být způsobeno ekonomickou slabostí.

Pochopení sekulárního trhu

Sekulární trhy jsou obvykle poháněny rozsáhlými národními a mezinárodními fashionable, ke kterým by mohlo dojít společně. Trhy, včetně akcií a dluhopisů, se v průběhu allow pohybují v trendech. Býčí trh je celkovým pozadím, které vykazuje důvěru investorů, příznivé ekonomické podmínky a optimistická očekávání, kde budou pravděpodobně pokračovat zisky a ekonomický růst. Na akciovém trhu býčí trh obvykle odpovídá 20% růstu cen akcií, obvykle měřenému indexem mnoha společností, jako je S&P 500.

Naopak medvědí trh představuje pozadí pesimismu, strachu a očekávání, že ekonomický růst a trhy v budoucnu poklesnou. Na akciovém trhu je medvědí trh obvykle konzistentní s 20% poklesem cen akcií.

Sekulární býčí trh může mít korekce (definované jako pokles o 10% nebo více z tržní výšky) nebo nést tržní období v rámci něj, ale nezvrátí pattern vzestupných hodnot aktiv. Jinými slovy, jakýkoli pokles trhu je více než vykompenzován rozšířenými shromážděními na trhu. Totéž platí pro sekulární medvědí trh, protože jakékoli vyšší rally jsou krátkodobé, kde development medvědího trhu obnovuje svou kontrolu, což vede k poklesu cen aktiv.

Sekulární býčí i medvědí trhy mohou mít opravy, ale dlouhodobý sekulární development zůstává nedotčen.

Sekulární trh vs. cyklický trh

Cyklický trh má kratší trvání a obvykle vykazuje sezónní nebo cyklické obchodní podmínky. Cyklický trh vykazuje pohyby mezi špičkami. Cyklické akcie mají tendenci se pohybovat s makroekonomickými podmínkami, jako jsou spotřebitelské výdaje nebo ekonomický růst. Jakmile však růst opadne, cyklické akcie jsou obvykle vyprodány. Sekulární trh je dlouhodobá událost s přetrvávajícími podmínkami bez ohledu na hospodářská zpomalení a cykly.

Příklady sekulárního trhu

Sekulární trh může zahrnovat cenné papíry, jako jsou akcie, ale také ekonomické podmínky, jako je zdravá a konzistentní poptávka po produktech a službách.

Býčí trh

Globální býčí trh s akciemi a dalšími rizikovými aktivy začal počátkem roku 2009, především v reakci na synchronizovaná opatření centrálních lender v United states of america a na celém světě zaměřená na snížení úrokových sazeb a přidání měnových stimulů účinně zaplavujících ekonomiky „snadnými penězi“.

Od roku 2009 do roku 2019 došlo k řadě oprav, ale žádná událost ani soubor ekonomických či politických podmínek nebyl natolik závažný, aby vykolejil býčí trh. V roce 2020 však s pandemií koronavirů a následným hospodářským poklesem trhy poklesly o více než 20%, což účinně ukončilo býčí trh. Akciové trhy by se mohly shromáždit koncem roku 2020 a v průběhu roku 2021, což by mohlo vyvolat debatu o tom, zda sekulární býčí trh skutečně skončil.

Globální ekonomiky však čelí vysoké ekonomické nezaměstnanosti a recesi. Ve výsledku se nezdá, že by jakákoli rally na akciovém trhu měla celkově příznivé podmínky, které jsou potřebné k jejímu definování jako pokračování sekulárního býčího trhu.

Poptávka po technologii

Ačkoli se nejčastěji používá na akciovém nebo dluhopisovém trhu, lze k popisu dlouhodobé poptávky po konkrétním zboží použít také sekulární trh. Například trh informačních technologií zažívá sekulární růst, který se zdá být otevřený. Elektronický obchod, cloudové služby, umělá inteligence a mobilní zařízení jsou jednou z podpůrných prvků dlouhodobého sekulárního růstu, který nadále podporuje technologický sektor.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Akcie Průvodce

Akcie Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - investování a obchodování, akcie, recenze, komodity, kryptoměny aj. Máte rádi investování a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.