Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

SegWit (Segregated Witness) Definiti0n

AkciePrůvodce.cz > Kryptoměny  > Blockchain  > SegWit (Segregated Witness) Definiti0n

SegWit (Segregated Witness) Definiti0n

Co je SegWit (Segregated Witness)?

SegWit je proces, kterým se zvyšuje limit velikosti bloku na blockchainu odstraněním dat podpisu z bitcoinových transakcí. Když jsou některé části transakce odstraněny, uvolní se tím místo nebo kapacita pro přidání dalších transakcí do řetězce.

Oddělené prostředky k oddělení a Svědkové jsou podpisy transakcí. Segregated Witness tedy ve zkratce znamená oddělit podpisy transakcí.

Shrnutí

  • SegWit je akce týkající se bitcoinů, která je navržena tak, aby pomohla zvýšit limit velikosti bloku na blockchainu.
  • SegWit pomáhá zvyšovat restrict velikosti bloku stahováním dat podpisu z bitcoinových transakcí.
  • Termín SegWit označuje oddělené nebo oddělené a svědky, což jsou podpisy transakcí.

Porozumění SegWit (Segregated Witness)

Bitcoinový blockchain se skládá z více systémů distribuovaných v síti peer-to-peer. Tyto systémy se nazývají uzly a slouží jako správci bitcoinových transakcí. Všechny transakce provedené v bitcoinech jsou duplikovány napříč těmito uzly, takže je prakticky nemožné proniknout do transakce a poškodit ji.

Transakční info sdílená mezi více uzly se skládají ze dvou komponent – vstupů a výstupů. Do transakce může být zapojen jeden nebo více vstupů a výstupů. Výstupem je veřejná adresa příjemce. Vstupem je veřejná adresa odesílatele. Odesílatel potřebuje veřejnou adresu příjemce, aby mu mohl poslat finanční prostředky. Většinu prostoru v transakci tvoří podpis, část vstupu, který ověří, že odesílatel má požadované prostředky k provedení platby. Takže ve skutečnosti se bitcoin pohybuje od vstupů k výstupům professional každou přenesenou transakci. Jakmile každý z uzlů ověří transakci jako platnou, je transakce zahrnuta do bloku, který je přidán do řetězce nebo hlavní knihy professional veřejný přístup.

Koncept SegWit formuloval vývojář bitcoinů Pieter Wuille.

Výzvy bitcoinové platformy

Problém, kterému bitcoinová platforma čelí, je 10, že jak se provádí stále více transakcí, je třeba do řetězce přidat další bloky. Bloky se generují každých 10 minut a jsou omezeny na maximální velikost 1 megabajt (MB). Kvůli tomuto omezení lze do bloku přidat pouze určitý počet transakcí. Váha transakcí, představovaná bloky, váží síť a způsobuje zpoždění při zpracování a ověřování transakcí, v některých případech může trvat několik hodin, než se transakce potvrdí jako platná. Představte si, že všechny bitcoinové transakce, které byly provedeny od vzniku bitcoinu v roce 2009, sedí na blockchainu a stále se hromadí. Z dlouhodobého hlediska by systém nebyl udržitelný, pokud nedojde k radikální změně.

Na základní úrovni je SegWit proces, který mění způsob ukládání dat, a tím pomáhá bitcoinové síti běžet rychleji a plynuleji.

SegWit navrženo jako řešení

Vývojář bitcoinů Dr. Pieter Wuille navrhuje, že k vyřešení tohoto problému je třeba oddělit digitální podpis od údajů o transakcích. Tento proces je známý jako Segregated Witness nebo SegWit. Digitální podpis představuje 65% prostoru v dané transakci. SegWit se pokouší ignorovat knowledge připojená k podpisu tím, že odejme podpis zevnitř vstupu a přesune jej do struktury ke konci transakce. Tím by se zvýšil restrict 1 MB professional velikosti bloků na něco málo pod 4 MB. Kromě mírného zvýšení kapacity kapacity bloků řeší SegWit také problém, kdy by přijímač mohl zachytit a upravit ID transakce odesílatele ve snaze získat více mincí od odesílatele. Vzhledem k tomu, že digitální podpis by byl oddělen od vstupu, bezohledná strana by neměla žádný způsob, jak změnit ID transakce, aniž by také zrušila digitální podpis.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: