Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Scalping vs. Swing obchodování: Jaký je rozdíl?

AkciePrůvodce.cz > Obchodování  > Obchodní strategie  > Swing trading  > Scalping vs. Swing obchodování: Jaký je rozdíl?

Scalping vs. Swing obchodování: Jaký je rozdíl?

Scalping vs. Swing Buying and selling: Přehled

Mnoho se účastní akciových trhů, někteří jako investoři, jiní jako obchodníci. Investice jsou prováděny s ohledem na dlouhodobý pohled – roky nebo dokonce desetiletí. Obchodování se mezitím pravidelně přesouvá do kapesních zisků.

Běžnou metodou professional rozlišení jednoho typu obchodníka od druhého je časové období, po které obchodník drží akcie – varianta, která se může pohybovat od několika sekund do měsíců nebo dokonce allow.

Mezi nejoblíbenější obchodní strategie patří denní obchodování, swingové obchodování, skalpování a poziční obchodování. Výběr stylu, který vyhovuje vašemu obchodnímu temperamentu, je zásadní professional dlouhodobý úspěch. Tento článek stanoví rozdíly mezi strategií skalpování a strategií swingu obchodování.

Shrnutí

  • Skalpování a swingové obchodování jsou dvě z nejpopulárnějších krátkodobých investičních strategií, které obchodníci používají.
  • Skalpování zahrnuje provádění stovek obchodů denně, ve kterých jsou pozice drženy velmi krátce, někdy jen sekundy jako takové jsou zisky malé, ale riziko je také sníženo.
  • Swingové obchodování využívá technické analýzy a grafy ke sledování a profitování z trendů v akciích časový rámec je střednědobý, často několik dní až několik týdnů.

Skalpování

Strategie skalpování se zaměřuje na drobné změny v pohybu cen akcií v průběhu dne, které často vstupují a opouštějí během obchodní relace, aby se dosáhlo zisku.

Skalpování, které je často klasifikováno jako podtyp denní obchodní techniky, zahrnuje několik obchodů s velmi krátkou dobou držení od několika sekund po minuty. Vzhledem k tomu, že pozice jsou drženy po tak krátkou dobu, jsou zisky z konkrétního obchodu (nebo zisky z obchodu) malé Výsledkem je, že scalperové provádějí četné obchody – do stovek během průměrného obchodního dne – aby dosáhli zisku. Omezené časové působení na trhu snižuje riziko skalpování.

Skalpeři jsou rychlí, málokdy zastávají jakýkoli konkrétní vzor. Skalpeři jsou v jednom obchodu krátcí, v dalším zase dlouho jejich cílem jsou malé příležitosti. Běžná práce kolem rozpětí bid-request – nákup na bid a prodej na request – scalpers využívají spready professional zisk. Takové příležitosti k úspěšnému využití jsou častější než velké tahy, protože i poměrně stále trhy jsou svědky menších pohybů.

Skalpeři obvykle sledují krátkodobé grafy, jako jsou 1minutové grafy, 5minutové grafy nebo grafy na základě transakcí, aby studovaly cenový pohyb a přijímaly hovory u určitých obchodů.

Scalpers hledají adekvátní likviditu pro svou kompatibilitu s frekvencí obchodování. Přístup k přesným údajům (systém nabídek, živý přenos) a také schopnost rychle provádět obchody je pro tyto obchodníky nutností. Vysoké provize mají tendenci snižovat zisk častým nákupem a prodejem, protože zvyšují náklady na provádění obchodů, takže je obecně preferován přímý přístup makléře.

Skalpování je nejvhodnější professional ty, kteří mohou věnovat čas trhům, soustředit se a rychle jednat. Obvykle se říká, že netrpěliví lidé dělají dobré scalpery, protože mají sklon opustit obchod, jakmile se stane ziskovým. Skalpování je pro ty, kteří dokážou zvládat stres, rychle se rozhodovat a podle toho jednat.

Váš časový rámec ovlivňuje, jaký styl obchodování je pro vás nejlepší skalpeři provádějí stovky obchodů denně a musí zůstat na trzích přilepení, zatímco obchodníci s houpačkami provádějí méně obchodů a mohou se méně často přihlašovat.

Swing obchodování

Strategie swingového obchodování zahrnuje identifikaci trendu a jeho následování. Například obchodníci s houpačkami by si po korekci nebo konsolidaci obvykle vybrali silně trendovou akcii a těsně předtím, než je připravena znovu růst, by po kapesním zisku nějaký zisk opustili. Tyto metody nákupu a prodeje se opakují, aby se získaly zisky.

V případech, kdy akcie klesnou díky podpoře, se obchodníci přesunou na druhou stranu, což bude krátké. Obchodníci s houpačkami jsou obvykle „stoupenci trendů“, pokud existuje development, jdou dlouho a pokud je celkový pattern směrem dolů, mohou zkrátit. Swingové obchody zůstávají otevřené od několika dnů do několika týdnů (krátkodobé) – někdy dokonce i měsíců (střednědobé), ale obvykle trvají jen několik dní.

Pokud jde o časový rámec, požadovanou trpělivost a potenciální výnosy, obchodování swingu klesá mezi denním obchodováním a trendovým obchodováním. Obchodníci Swing používají technickou analýzu a grafy, které zobrazují cenové akce a pomáhají jim najít nejlepší místa vstupu a výstupu pro ziskové obchody. Tito obchodníci studují rezistenci a podporu pomocí rozšíření Fibonacci příležitostně v kombinaci s jinými vzory a technickými indikátory. Určitá volatilita je pro obchodování na houpačce zdravá, protože vytváří příležitosti.

Obchodníci Swing udržují bdělost ohledně potenciálu větších zisků tím, že se dopouštějí méně akcií, což pomáhá udržovat nízké poplatky za zprostředkování.

Tato strategie funguje dobře professional ty, kteří nejsou schopni zůstat na trzích přilepení na plný úvazek, a udržovat si přehled o minutách po minutách. Obchodníci na částečný úvazek, kteří mají čas nahlédnout na to, co se děje v pracovních intervalech, se často rozhodnou pro tuto strategii. Recenze před uvedením na trh a po uvedení na trh jsou zásadní professional úspěšné obchodování s výkyvy, stejně jako trpělivost s držením přes noc. Z tohoto důvodu to není professional ty, kteří jsou v takových situacích nervózní.

Níže uvedená tabulka poskytuje krátký přehled hlavních rozdílů mezi těmito dvěma styly obchodování.

Obchodování s pokožkou hlavy Swing obchodování
Doba držení Několik sekund až minut, nikdy přes noc Několik dní až týdnů, někdy i měsíců nejčastěji se koná několik dní
Počet obchodů Mohou to být stovky během dne Trochu
Schéma Zaškrtněte graf nebo 1-5 minutové grafy Denní nebo týdenní grafy
Vlastnosti obchodníka Bdělost, netrpělivost zde fungují dobře K pochopení trendů je zapotřebí větší trpělivosti a přesnosti
Čas rozhodování Rychlý Tekutina
Strategie Extrémní Mírný
Úroveň stresu Vysoký Mírný
Zisk cíl Malý, vícenásobný Málo, ale velké
Sledování Neustálé sledování během obchodní relace Přiměřené monitorování vyžaduje aktuální informace o novinkách a firemních akcích
Vhodnost Ne professional začínající obchodníky Vhodné professional všechny, od začátečníků po středně pokročilé a pokročilé hráče

Každý obchodní styl přichází s vlastní sadou rizik a odměn. Neexistuje žádná „dokonalá strategie“, která by vyhovovala všem obchodníkům, takže je nejlepší zvolit si obchodní strategii na základě vašich dovedností, temperamentu, množství času, které jste schopni věnovat, velikosti vašeho účtu, zkušeností s obchodováním a osobní tolerance rizika. .

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: