Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Rozvíjející se trhy: vznikající krátká příležitost?

AkciePrůvodce.cz > Investování  > Finanční trhy  > Rozvojové trhy  > Rozvíjející se trhy: vznikající krátká příležitost?

Rozvíjející se trhy: vznikající krátká příležitost?

Po nárazovém roce návratů v roce 2017 zvládly rozvíjející se trhy bití v roce 2018. Od zpomalení hospodářského růstu v Číně po tureckou měnu, kolabování liry – to vše se děje na pozadí nestálých latinskoamerických prezidentských voleb, obchodních válek a rychlého růstu Americký dolar, který ztěžuje zadluženým zemím rozvíjejících se trhů splácet své dluhy – je snadné pochopit, proč tyto takzvané „růstové“ trhy v letošním roce nezacházely s investory laskavě.

„To v žádném případě neskončilo,“ řekl Andrew Brenner, globální stratég společnosti Countrywide Alliance Money Markets, pro CNBC. „Čím déle se Federální rezervní systém (Fed) uvolňuje, tím více se zpřísňuje, tím větší problémy mají rozvíjející se trhy a my jsme neviděli to nejhorší,“ dodal.

Obchodníci, kteří se domnívají, že výzvy, jimž čelí rozvíjející se trhy, se samy nevyřeší ze dne na den, by měli zvážit hru proti těmto trhům pomocí fondů obchodovaných inverzně na burze (ETF). Podívejme se na několik současných obchodních příležitostí.

Direxion Day-to-day MSCI Rising Marketplaces Bear 3X ETF, který byl zahájen v roce 2008, si klade za cíl vrátit třikrát inverzní denní výkonnost indexu MSCI Rising Marketplaces Index. Podkladový index má sklon k finančním a technologickým firmám v Číně, Koreji a na Tchaj-wanu, ale zahrnuje také expozice vůči společnostem v Indii, Brazílii a Mexiku. K 9. listopadu 2018 má EDZ aktiva pod správou (AUM) ve výši 90,39 milionu USD a nabízí dividendový výnos ,26%. Fond účtuje roční poplatek za správu ,96% a má roční výnos (YTD) 18,4%.

Cena akcií EDZ se v průběhu roku 2018 neustále zvyšuje. Sentiment se stal vzestupným, když 50denní jednoduchý klouzavý průměr (SMA) překročil 200denní SMA, známý technickými analytiky jako „zlatý kříž“, začátkem července. Ti, kteří chtějí vsadit na rozvíjející se trhy, by měli hledat vstupní bod na 53,5 USD, kde cena fondu pravděpodobně najde podporu z devítiměsíční vzestupné linie, která spojuje několik swingových minim. Příkaz end-loss by mohl sedět pod zářijovým minimem, zatímco 29. října YTD vysoká, 73,3 $, je vhodná oblast professional zisk.

Organizace ProShares UltraShort MSCI Rising Marketplaces ETF, založená v roce 2007, se pokouší replikovat dvakrát inverzní denní výkonnost indexu MSCI Emerging Marketplaces Index. Fond s AUM ve výši 25,16 milionu USD je ideální professional obchodníky s houpačkou, kteří chtějí sázet skromně proti rozvíjejícím se trhům. EEV má průměrné rozpětí ,2%, přičemž zhruba 40 000 akcií denně mění majitele. Od 9. listopadu 2018 se fond obchoduje za 50,16 USD, výnosy ,14% a YTD výnos 14,4%. Poměr nákladů ,95% odpovídá průměru kategorie ,94%.

Cena akcií EEV v říjnu silně vzrostla, když se vykoupaly globální akciové trhy. Tento posun byl doprovázen nadprůměrným objemem, což naznačuje institucionální nákup. Cena EEV začala v listopadu stažením zpět na zavedenou uptrendovou linii na úrovni $ 48, která nabízí obchodníkům příležitost k nákupu. Relativní index síly (RSI) se obchoduje pod 50, což dává obchodu dostatek místa na vzestupu, než dosáhne podmínek překoupených. Obchodníci mohli umístit svoji zastávku pod současnou nízkou hladinu a usilovat o odchod se ziskem blízkým maximu z minulého měsíce na úrovni 58 USD.

ProShares Brief MSCI Rising Markets ETF, který byl také vytvořen v roce 2007, se snaží zajistit inverzní denní výkonnost indexu MSCI Emerging Markets Index. Fond s čistými aktivy přes 250 milionů USD má průměrný denní objem obchodů (ADTV) 19,03 milionů USD a úzké průměrné rozpětí ,05%, což z něj činí vhodný nástroj professional krátkodobé obchodníky. EUM má návratnost 9,46% od začátku roku, poměr nákladů ,95% a vyplácí investorům dividendový výnos ,22% k 9. listopadu 2018.

EUM sleduje stejný index jako EDZ a EEV proto je jeho graf podobný prvním dvěma diskutovaným ETF. Cena fondu se trvale odrážela od vzestupné linie, která sahá až do konce února, což činí z aktuálního návratu k trendové linii na úrovni 19,5 USD oblast s vysokou pravděpodobností nákupu. Obchodníci by měli chránit svůj kapitál pomocí zastávky umístěné mírně pod vzestupnou linkou a zvážit zvýšení zisků blízko konce října, kdy cena fondu může narazit na určitý odpor.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web