Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Rozdíl mezi limitním a stop příkazem

AkciePrůvodce.cz > Obchodování  > Základy obchodování  > Obchodovací příkazy  > Rozdíl mezi limitním a stop příkazem

Rozdíl mezi limitním a stop příkazem

Limitní objednávka vs. zastavovací objednávka: Přehled

Různé typy pokynů vám umožňují upřesnit, jak chcete, aby váš broker naplnil vaše obchody. Když zadáte limitovaný nebo prevent příkaz, řeknete svému brokerovi, že nechcete tržní cenu (aktuální cena, za kterou se akcie obchodují) místo toho chcete, aby byla vaše objednávka provedena, když se cena akcií bude pohybovat určitým směrem.

Restrict může zobrazit trh příkaz k zastavení nemůže být spuštěn. Pokud chcete koupit akci za 80 $ za 79 $ za akcii, pak bude váš limitovaný pokyn viditelný na trhu a vyplněn, když budou prodejci ochotni tuto cenu splnit. Halt pokyn je dvousložkový a bude se měnit pouze na skutečný limitní příkaz viděný na trhu, jakmile bude dosažena nebo překročena end cena. Limitní objednávka je podmíněna spuštěním zastavovací ceny.

Shrnutí

  • Limitovaná objednávka je viditelná professional trh a dává pokyn vašemu makléři, aby vyplnil vaši objednávku na nákup nebo prodej za konkrétní cenu nebo lepší.
  • End příkaz není na trhu viditelný a aktivuje tržní příkaz, jakmile je dosažena cease cena.
  • Halt příkaz se vyhne riziku, že nedojde k vyplnění nebo částečnému vyplnění, ale protože se jedná o tržní objednávku, může být vaše objednávka vyplněna za cenu mnohem horší, než jste očekávali.

Limitovat objednávku

Limitovaná objednávka je objednávka na nákup nebo prodej akcií za konkrétní cenu..Pokud jste například chtěli koupit akcie za 100 $ za 100 $ nebo méně, můžete nastavit limitní objednávku, která nebude vyplněna, dokud nebude k dispozici cena, kterou jste uvedli. Nelze však nastavit prostý restrict pro nákup akcií nad tržní cenu, protože již je k dispozici lepší cena.

Podobně můžete nastavit limitní objednávku na prodej akcií, jakmile bude k dispozici konkrétní cena. Představte si, že vlastníte akcie v hodnotě 75 $ za akcii a chcete prodat, pokud se cena zvýší na 80 $ za akcii. Limitní objednávku lze nastavit na 80 $, která bude vyplněna pouze za tuto cenu nebo lepší. Nelze nastavit limitní objednávku na prodej pod aktuální tržní cenu, protože jsou k dispozici lepší ceny.

Zastavit objednávku

Stop příkazy přicházejí v několika různých variantách, ale všechny jsou považovány za podmíněné na základě ceny, která ještě není na trhu k dispozici, když je objednávka původně zadána. Jakmile bude k dispozici budoucí cena, spustí se halt pokyn, ale v závislosti na jeho typu je broker provede jinak...

Mnoho makléřů nyní ke svým typům pokynů přidává výraz „stop on quote“, aby bylo jasné, že příkaz halt bude spuštěn pouze po splnění platné kótované ceny na trhu. Například pokud nastavíte prevent příkaz s stop cenou 100 $, bude spuštěn, pouze pokud bude splněna platná nabídka 100 $ nebo lepší.

Stop příkaz se změní na tradiční tržní příkaz, jakmile je vaše cease cena dosažena nebo překročena. Quit příkaz lze také nastavit jako vstupní příkaz. Pokud byste chtěli otevřít pozici, jakmile cena akcie stoupne, mohl by být end market pokyn nastaven nad aktuální tržní cenu, která se po splnění end ceny stane běžným tržním příkazem...

Aby bylo možné spustit příkaz k zastavení pouze v případě, že je na trhu splněna platná kótovaná cena, přidají makléři ke svým typům pokynů výraz „zastavit v nabídce“.

Zvláštní úvahy

Cease-limitová objednávka se skládá ze dvou cen: halt ceny a limitní ceny. Tento typ pokynu lze použít k aktivaci limitního příkazu k nákupu nebo prodeji cenného papíru, jakmile bude splněna konkrétní prevent cena..Představte si například, že nakupujete akcie za 100 $ a očekáváte, že akcie vzrostou. Pokud byla vaše prognóza chybná, můžete zadat cease-restrict objednávku na prodej akcií.

Pokud nastavíte quit cenu na 90 $ a limitní cenu na 90,50 $, objednávka se aktivuje, pokud se akcie obchodují za 90 $ nebo horší. Limitovaná objednávka však bude vyplněna, pouze pokud je na trhu dostupná vámi vybraná limitní cena. Pokud akcie přes noc klesnou na 89 $ za akcii, je to pod vaší stop cenou, aby se objednávka aktivovala, ale nebude vyplněna okamžitě, protože při vaší limitní ceně 90,50 $ za akcii nejsou žádní kupci. Halt cena a limitní cena mohou být v tomto scénáři objednávky stejné.

Prevent-limit má dvě primární rizika: žádné výplně nebo částečné výplně. Je možné, že bude spuštěna vaše quit cena a vaše limitní cena zůstane nedostupná. Pokud jste použili příkaz end-limit jako prevent loss k opuštění dlouhé pozice, jakmile akcie začaly klesat, nemusí to uzavřít váš obchod.

I když je limitní cena k dispozici po spuštění cease ceny, nemusí se provést celá vaše objednávka, pokud by za danou cenu nebylo dostatek likvidity. Například pokud jste chtěli prodat 500 akcií za limitní cenu 75 $, ale pouze 300 bylo zaplněno, můžete utrpět další ztráty u zbývajících 200 akcií.

Stop příkaz se vyhne riziku, že nedojde k vyplnění nebo částečnému vyplnění, ale protože se jedná o tržní objednávku, můžete mít svou objednávku vyplněnou za cenu mnohem horší, než jste očekávali. Představte si například, že jste nastavili stop příkaz na 70 $ u akcií, které jste koupili za 75 $ za akcii.

Společnost hlásí zisk po uzavření trhu a následující den otevírá na 60 USD za akcii poté, co zklamala investory. Vaše objednávka bude aktivována a vy byste mohli být mimo obchod za 60 $, hluboko pod vaší quit cenou 70 $.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: