Kalendář

Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Rozdíl mezi bitcoiny a bitcoiny v hotovosti

AkciePrůvodce.cz > Kryptoměny  > Rozdíl mezi bitcoiny a bitcoiny v hotovosti

Rozdíl mezi bitcoiny a bitcoiny v hotovosti

Bitcoin vs. bitcoinová hotovost: Přehled

Od svého vzniku se objevovaly otázky týkající se schopnosti bitcoinu efektivně škálovat. Transakce zahrnující bitcoin v digitální měně jsou zpracovávány, ověřovány a ukládány do digitální knihy známé jako blockchain. Blockchain je revoluční technologie záznamu hlavní knihy. Manipulace s knihami je mnohem obtížnější, protože realita toho, co se stalo, je ověřována vládou většiny, nikoli jednotlivým aktérem. Tato síť je navíc decentralizovaná existuje na počítačích po celém světě.

Problém technologie blockchain v bitcoinové síti spočívá v tom, že je pomalý, zejména ve srovnání s bankami, které se zabývají transakcemi kreditními kartami. Například oblíbená společnost vydávající kreditní karty Visa, Inc. (V) zpracovává téměř 150 milionů transakcí denně, v průměru zhruba 1700 transakcí za sekundu. Schopnost společnosti to ve skutečnosti daleko překračuje, a to 65 000 transakčních zpráv za sekundu...

Kolik transakcí může bitcoinová síť zpracovat za sekundu? Sedm..Zpracování transakcí může trvat několik minut nebo více. Jak se síť uživatelů bitcoinů rozrostla, čekací doby se prodlužovaly, protože je potřeba zpracovat více transakcí, aniž by došlo ke změně základní technologie, která je zpracovává.

Probíhající debaty o technologii bitcoinů se týkaly tohoto ústředního problému škálování a zvyšování rychlosti procesu ověřování transakcí. Vývojáři a těžaři kryptoměn přišli se dvěma hlavními řešeními tohoto problému. První zahrnuje zmenšení množství dat, která je třeba ověřit v každém bloku, čímž se vytvoří rychlejší a levnější transakce, zatímco druhý vyžaduje zvětšení bloků dat, aby bylo možné zpracovat více informací najednou. Z těchto řešení se vyvinula bitcoinová hotovost (BCH). Níže se blíže podíváme na to, jak se bitcoiny a BCH navzájem liší.

Shrnutí

  • Bitcoin je omezen dobou zpracování transakcí, což je problém, který způsobil rozpory mezi frakcemi v rámci těžby bitcoinů a rozvojových komunit.
  • Bitcoin Money založili bitcoinoví těžaři a vývojáři znepokojení budoucností bitcoinové kryptoměny a její schopností efektivního škálování.
  • Zatímco bloky bitcoinů jsou omezeny na 1 MB, bloky BCH mají 8 MB.

Bitcoin

V červenci 2017 těžební fondy a společnosti představující zhruba 80 až 90 procent výpočetní síly bitcoinů hlasovaly pro začlenění technologie známé jako segregovaný svědek s názvem SegWit2x..SegWit2x zmenšuje množství dat, která je třeba ověřit v každém bloku, odstraněním dat podpisu z bloku dat, která je třeba zpracovat v každé transakci, a jejich připojením v rozšířeném bloku. Odhaduje se, že podpisová knowledge tvoří až 65 procent dat zpracovaných v každém bloku, takže se nejedná o zanedbatelný technologický posun. Diskuse o zdvojnásobení velikosti bloků z 1 MB na 2 MB se zvýšila v letech 2017 a 2018 a od února 2019 se průměrná velikost bloku bitcoinů zvýšila na 1,305 MB, což překonalo předchozí rekordy. Do ledna 2020 se však velikost bloku v průměru snížila zpět na 1 MB..Větší velikost bloku pomáhá zlepšit škálovatelnost bitcoinů. V září 2017 výzkum zveřejněný na burze kryptoměn BitMex ukázal, že implementace SegWit pomohla zvýšit velikost bloku, a to při stálé míře přijetí této technologie...

Bitcoinová hotovost

Bitcoin Cash je jiný příběh. Bitcoin Funds založili bitcoinoví těžaři a vývojáři, kteří se stejně zajímali o budoucnost kryptoměny a její schopnost efektivně škálovat. Tito jedinci však měli výhrady k přijetí oddělené technologie svědků. Měli pocit, jako by SegWit2x neriešil zásadní problém škálovatelnosti smysluplným způsobem, ani se neriadil plánem původně načrtnutým Satoshi Nakamotem, anonymní stranou, která jako první navrhla technologii blockchain za kryptoměnou. Proces zavádění SegWit2x jako cesty vpřed byl kromě transparentního všeho, kromě obav, že jeho zavedení podkopalo decentralizaci a demokratizaci měny.

V srpnu 2017 někteří těžaři a vývojáři zahájili tzv. Difficult fork, čímž vytvořili novou měnu: BCH. BCH má svůj vlastní blockchain a specifikace, včetně jednoho velmi důležitého rozdílu od bitcoinů. Společnost BCH implementovala zvětšenou velikost bloku o 8 MB, aby se urychlil proces ověřování, s nastavitelnou úrovní obtížnosti, která zajistí rychlost přežití řetězce a ověření transakce, bez ohledu na počet horníků, kteří jej podporují...

Bitcoin Dollars je tedy schopen zpracovávat transakce rychleji než bitcoinová síť, což znamená, že čekací doby jsou kratší a poplatky za zpracování transakcí bývají nižší. Síť Bitcoin Cash dokáže zpracovat mnohem více transakcí za sekundu než bitcoinová síť. S rychlejším časem ověření transakce však přicházejí i nevýhody. Jedním z potenciálních problémů s větší velikostí bloku spojenou s BCH je, že by mohlo dojít k ohrožení bezpečnosti ve vztahu k bitcoinové síti. Podobně bitcoiny zůstávají nejpopulárnější kryptoměnou na světě a zároveň největší podle tržního stropu, takže uživatelé BCH mohou zjistit, že likvidita a použitelnost v reálném světě je nižší než u bitcoinů.

Debata o škálovatelnosti, zpracování transakcí a blocích pokračovala i nadále, což vedlo k bitcoinové hotovosti. Například v listopadu 2018 zažila síť Bitcoin Dollars svou vlastní pevnou vidličku, což vedlo k vytvoření další derivace bitcoinů s názvem Bitcoin SV. Bitcoin SV byl vytvořen ve snaze zůstat věrný původní vizi bitcoinů, kterou popsal Satoshi Nakamoto v bílé knize o bitcoinech, a zároveň provést úpravy, které usnadní škálovatelnost a rychlejší rychlosti transakcí..Zdá se, že debata o budoucnosti bitcoinů nevykazuje žádné známky vyřešení.

0/5 (0 Reviews)
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: