Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Co je rozdělená platba?

Rozdělená platba je metoda s více platbami, která zahrnuje buď více platebních karet vlastněných samotným uživatelem, nebo více platebních karet různých stran zapojených do transakce. Rozdělená platba může být prostředek, kterým se provádí platba za jednu objednávku zboží nebo služeb pomocí více než jedné platební metody.

Osoba používající dvě různé kreditní karty k placení za položku nebo stůl v restauraci, který rozděluje účet třemi způsoby, jsou běžnými příklady rozdělení plateb.

Shrnutí

  • Rozdělená platba zahrnuje použití více zdrojů plateb k vypořádání celkových nákladů na jednu transakci.
  • Rozdělené platby umožňují jednotlivcům k dokončení objednávky použít více platebních metod, nebo umožňují několika jednotlivcům společně přispět částí celkové částky objednávky.
  • Služby a aplikace finančních technologií pomohly rozdělené platby jednodušší a méně těžkopádné, než tomu bylo v minulosti.

Porozumění rozdělení plateb

Technologicky vyspělé produkty rychle přesouvají komerční prostředí z fyzické do sféry digitálního zapojení. Ve finančním odvětví lze nyní získat tradiční služby a produkty, které lze získat pouze na fyzickém místě a prostřednictvím konverzace s finančním profesionálem on the net, čímž se předejdou náklady na dopravu a minimalizuje drahocenný čas vynaložený na setkání s člověkem.

Fintech, technologie v oblasti financí, si klade za cíl narušit typical práce tím, že zpřístupní služby a zboží všem za minimální náklady. Inovativní platební mechanismy, jako jsou digitální rozdělené platby, jsou implementovány pro spotřebitele, kteří potřebují rozdělit platby do více platebních forem.

Používejte rozdělené platby

Splitové platby se již používají v tradičních kamenných zařízeních. Spotřebitel může jít do obchodu a zakoupit si potraviny v hodnotě 100 $. Může platit v hotovosti, kreditní kartou, debetní kartou nebo kombinací všech tří. Může rozdělit její platbu odepsáním 60 $ na její kreditní kartu a 40 $ na její debetní kartu. Může se také rozhodnout použít kombinaci všech tří platebních metod k uzavření nevyřízené transakce.

U digitální transakce je však platební metoda trochu složitější. Ačkoli platformy elektronického obchodování přijímají rostoucí škálu platebních forem včetně dárkových karet a karet odměn v uzavřené smyčce, jen velmi málo z nich přijímá rozdělené platby zahrnující více kreditních nebo debetních karet. Jedním z mála je on line maloobchodní web Crate and Barrel, který se specializuje na nábytek a bytové doplňky. Stránka pokladny on line zahrnuje tři způsoby, jak může zákazník zaplatit za svůj koš se zbožím: platit dárkovou kartou, uplatnit odměny nebo platit kreditní / debetní kartou. Druhá možnost má také volitelnou funkci pro platby dvěma kreditními kartami.

I když se jedná o pohodlný způsob nakupování, většina on line prodejců nemá možnost platit za objednávku několika kartami, ale hledá nové způsoby rozdělení plateb na platformách, které tuto funkci nemají. Například professional rozdělení platby u objednávky 100 $ od Amazonu si může zákazník, který má na kreditní kartě restrict výdajů pouze 60 $, zakoupit pomocí své debetní karty dárkovou kartu Amazon v hodnotě 40 $. U pokladny pak mohou k dokončení transakce použít kreditní kartu a dárkovou kartu v hodnotě nákupu 60 $, respektive 40 $.

Uživatelé a nástroje rozdělené platby

Další použití rozdělených plateb je professional rozdělení platby mezi více karet vlastněných různými stranami. Tuto funkci lze běžně vidět v prostředí restaurace nebo v programu služeb sdílení jízd. Aplikace rozdělené platby například umožňují skupině lidí, kteří stolovají v restauraci, přijímat jeden účet prostřednictvím aplikace. Každý člen skupiny pak může zaplatit část svého účtu pomocí svých jednotlivých kreditních karet pomocí aplikace nainstalované v jejich mobilních zařízeních. Další společností, která implementuje rozdělené platby, je společnost pro sdílení jízd, Lyft. Dva uživatelé Lyftu na stejné jízdě mohou rozdělit účet pomocí aplikace Lyft na svých mobilních zařízeních, pokud je jízda stále aktivní a nebyli propuštěni na konečné místo. Další populární finanční a platební aplikace Venmo umožňuje jednotlivcům snadno vypočítat a rozdělit účty za restaurace nebo jiné sdílené nákupy.

Rozdělená platba je pohodlný mechanismus professional zákazníky, kteří nechtějí překročit restrict své kreditní karty, nebo zákazníky, kteří mají na svých debetních kartách denní restrict výdajů. Ať tak či onak, pokud má jedna objednávka částku v dolaru, která je větší než každé z uložených limitů na obou kartách, schopnost rozdělit platby by znamenalo, že zákazník může získat zboží, aniž by překročil své limity.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web