Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Robo-poradci čelí prvnímu testu poklesu trhu

AkciePrůvodce.cz > Investování  > Fintech a automatizované investování  > Automatizace investování  > Robo-poradci čelí prvnímu testu poklesu trhu

Robo-poradci čelí prvnímu testu poklesu trhu

Nedávná volatilita na akciovém trhu představuje první test robo-poradců v tomto typu prostředí. Růst robo-poradců za posledních několik enable byl významný. Ani během opravy v roce 2011 nebyly tak převládající. Jedna z neznámých informací o robo-poradcích byla, jak si jejich portfolia vedou na medvědí trh, a ještě více by se jejich klienti drželi. Současné prostředí nepředstavuje definitivní exam a nebyly zaznamenány žádné zprávy o významných odchodech klientů.

V určitém okamžiku však budeme mít prodloužený medvědí trh, což poskytne mnohem lepší barometr toho, jak lepkavé jsou vztahy mezi klienty a robo-poradci.

komunikace

Wealthfront byl aktivní na Twitteru, Inc. (TWTR) a dalších platformách sociálních médií během nejhorších dnů nedávného poklesu. Jednalo se o klienty, kteří vyjádřili obavy ohledně svých účtů v důsledku rychlého poklesu trhu. Zakladatel a generální ředitel Wealthfront Adam Nash uvedený v komunikaci s klienty prostřednictvím sociálních médií a e-mailu posílily, že trhy rostou a budou také klesat. FutureAdvisor, který nedávno souhlasil, že jej získá společnost BlackRock, Inc. (BLK)., Rozesílal klientům osobní e-maily a měl poradce zaměstnanců připraveni přijímat telefonní hovory podle potřeby.

Mladší klienti

Mnoho klientů robo-poradců jsou mileniáni, kteří vyrostli během finanční krize a sledovali, jak jejich rodiče co nejlépe čelí nepokojům na trhu. Někteří viděli příklady paniky, zatímco jiní viděli příklady klidného dlouhodobého přístupu. Bude velmi výmluvné sledovat, jak tito mladší investoři reagují na zdlouhavý pokles na akciovém trhu. Tato generace je zvyklá podnikat on the web, ale přenese se to na jejich investice? Budou v pořádku s e-maily nebo kontaktem na sociálních médiích jako prostředek komunikace se svým finančním poradcem? Zůstanou v kurzu se svým investičním plánem? Tento Child Boomer může jen spekulovat, ale doufám, že tyto robo-poradenské firmy by si vedly lépe než komunikovat s klienty prostřednictvím sociálních médií a e-mailu během reálné tržní nebo ekonomické krize.

Rise of the Robo Advisors

Důsledky professional tradiční poradce

I když nám nejnovější pokles trhu možná moc neřekne, bude zřejmá reakce klientů robo-poradce na takové tržní události a následné poklesy. Tradiční finanční poradci zajišťují držení ruky od skutečné živé osoby během poklesu trhu.

„Robo-poradci jsou skvělí v tom, že investují prostřednictvím disciplinovaného procesu a využívají přísná pravidla,“ řekl Greg Curry, finanční poradce společnosti Pillar Advisors v Louisville v Kentucky, jen za poplatek. „Problémy nastanou, když je lidští klienti obejdou pravidla a odchylují se od doporučení Roba. “

„Na nefunkčním trhu,“ dodal Curry, „mnoho klientů potřebuje držení ruky a hodnota interakce s lidským finančním poradcem může být rozdílem mezi nimi, kteří se drží dobře promyšleného finančního plánu a investiční strategie a provádějí pohyby, které jsou na újmu jejich finanční budoucnost ze strachu. “

Na rozdíl od toho, co někteří odborníci předpovídají, pokud robo-poradci nevidí hromadný odchod klientů během příštího významného medvědího trhu, pak by se tradiční finanční poradci mohli cítit ohroženi. Může dojít k poznání, že mnoho investorů necítí potřebu lidského kontaktu nebo alespoň necítí potřebu platit za to další poplatky. Mnoho bude také záviset na potřebách konkrétního investora, včetně typů poradenství a služeb, které požadují. Jakákoli úroveň složitosti v oblastech, jako je daňové plánování a plánování důchodových příjmů, by bylo obtížné obsluhovat prostřednictvím vztahu robo-poradce.

Přidružení k tradičním poradcům

S nedávnou akvizicí společnosti Future Advisor společností BlackRock a akvizicí společnosti Learnvest společností Northwestern Mutual Everyday living na začátku roku 2015 se zdá, že development tradičnějších společností poskytujících finanční služby kupuje robo-poradce professional jejich technologie a / nebo jejich znalosti tisíciletí a dalších rozvíjejících se investorů rozvíjet.

Jednotka Vanguard Personalized Financial Advisor Expert services poskytuje kombinaci technologie robo-poradce s přístupem k aktivnímu finančnímu poradci. Uvedlo to, že jejich žádosti o konzultace s poradcem vzrostly během nedávného poklesu zhruba o 9%.

Charles Schwab Corp. (SCHW) nabízí poradenskou verzi svého robo-poradce Clever Portfolios prostřednictvím své Schwab Institutional Unit. Finanční poradci, kteří se starají o společnost Schwab Institutional, mohou svým klientům nabídnout platformu s možností přizpůsobení, pokud je to požadováno. Společnost Betterment and Fidelity Investments má dohodu, která umožňuje poradcům, kteří se starají o institucionální platformu Fidelity, přístup k technologiím a nástrojům společnosti Betterment pro použití s ​​jejich klienty.

Otázka uspořádání poradců, jako jsou dohody Schwab a Fidelity, je, jakou úroveň držení rukou jsou tito nezávislí finanční poradci ochotni dát klientům pracujícím na těchto platformách? Zdá se, že cílem této technologie je umožnit poradci obsluhovat investiční potřeby klientů, kteří z jakéhokoli důvodu chtějí „odlehčenou“ verzi služeb poradce. Budou odpovídat na volání od těchto menších klientů, kteří chtějí nějaké držení ruky? Omezí komunikaci na e-maily?

Myšlenka nabídnout nějakou verzi služby robo-poradce se zdá být na vzestupu jako způsob, jak tradiční poradci poskytují nabídku nižšího doteku jako způsob obsluhy mladších, méně bohatých klientů a zároveň je kultivují jako své cílové klienty budoucnosti jak postupují ve své kariéře a zdědí bohatství od svých rodičů Infant Boomer.

Závěr

Jednou z neznámých ohledně robo-poradců je, jak budou jejich klienti reagovat během dlouhodobého propadu trhu. Viděli jsme ukázku komunikačních snah těchto firem během nedávného poklesu trhu. Pouze čas ukáže, jak dobře si tyto firmy vedou v oblasti komunikace a jak velký problém to z hlediska retence klientů je.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: