Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Robo-poradci a mladí investoři

Robo-poradci a mladí investoři

Robo-poradci a mladí investoři

Robo-poradci jsou na scéně již několik let díky průkopnickým společnostem jako Wealthfront a Betterment. Zatímco se prodávají začínajícím investorům, buďme realističtí a uvědomme si, že mnoho začátečníků jsou také mladí investoři. Není tedy žádným překvapením, že se tyto společnosti zaměřují na generaci tisíciletí a snaží se dát příležitost mladším investorům, které v minulosti možná neměli.

Shrnutí

  • Robo-poradci jsou automatizované investiční platformy, které nabízejí velmi nízké poplatky a nízké počáteční zůstatky.
  • Výsledkem je, že tyto služby jsou atraktivní pro začínající investory, konkrétně mladší investory, kteří teprve začínají.
  • Pokud s investováním začínáte, podívejte se jak na nabídky robo-poradců, tak na to, co tradiční poradci mohou přinést. Než se rozhodnete, zvažte náklady a přínosy.

Investice před Robo-Advisors

Donedávna jste v zásadě měli jen dvě možnosti investování – udělejte to sami nebo si najměte finančního poradce.

První z nich může být professional mladého investora ohromující a dokonce i ostřílení investoři dělají chyby a stávají se oběťmi emocí. Druhá možnost naopak může vést k vysokým poplatkům, které by si mladý trader nemusel dovolit – a neexistuje žádná záruka, že váš poradce odvede skvělou práci. Zdá se, že robo-poradci překlenují tuto propast a usnadňují lidem investice. Robo-poradci skutečně automatizují obchodní rozhodnutí bez jakýchkoli lidských emocí a na začátku nabízejí velmi nízké poplatky a často žádné minimální zůstatky.

Vzhledem k tomu, že se do hry dostali robo-poradci, na tento development skočili mladí investoři, někteří finanční poradci a dokonce i velké společnosti jako Vanguard a Fidelity. Robo-poradci však rozhodně nejsou bez svých kritiků. Jejich pouhá existence vyvolala otázky, zda může stroj investovat lépe než člověk za nižší cenu.

Jak fungují Robo-Advisors

Bez ohledu na to, kde v debatě robo-poradce stojíte, jedna věc je naprosto jistá: Robo-poradci mají určité výhody, zejména professional mladé investory.

Nejdůležitější je, že se snadno používají a většina jejich uživatelských rozhraní je poměrně intuitivní. Například s Bettermentem můžete své penzijní cíle a příspěvky nastavit během několika minut. Proces převodu vašeho důchodu z jiné instituce do Zlepšení je také velmi jednoduchý. Použití automatizace dále zajišťuje, že přispíváte, aniž byste o tom museli přemýšlet. V mnoha ohledech jej můžete jednoduše nastavit a zapomenout.

Dalším důvodem, proč jsou robo-poradci pro mladé investory velmi atraktivní, je to, že lidé mohou investovat, cokoli mají. Zbývá vám tento měsíc dalších 20 $? Toto můžete snadno vložit na svůj účet a investovat je. Zatímco dříve byly náklady na vstup do fondů pro mladé investory obvykle nedosažitelné. Někteří robo-poradci vyžadují minimálně 1 000 $, 5 000 $ nebo více – ale někteří také mají minimálně 100 $, 5 $ nebo dokonce 1 $, díky čemuž jsou tito robo-poradci tremendous přístupní.

Snad nejpřesvědčivějším aspektem robo-poradce jsou nižší poplatky. Nabízejí také volné obchody a žádné transakční poplatky. Pokud jste to dělali sami, samotné tyto dvě věci vás mohou stát tisíce. Účtují si roční poplatek za správu na základě držených aktiv, obvykle kolem ,25% ročně. Porovnejte to s 1% nebo více účtovanými lidskými poradci.

Někteří robo-poradci také nabízejí služby, jako je sběr daňových ztrát a vyvážení portfolia automaticky. Jedná se o služby, které byly formálně vyhrazeny professional klienty elitních finančních poradců, a přesto se na jejich demokratizaci podíleli robo-poradci.

Někteří finanční plánovači souhlasí s tím, že robo-poradci mají některé hlavní výhody. „To nevyžaduje tolik úsilí,“ říká Katie Brewer, certifikovaná finanční plánovačka a prezidentka společnosti Your Richest Daily life, finanční plánovací firmy, která se specializuje na spolupráci s investory Gen X a Gen Y. „Vaše portfolio je professional vás obvykle rozděleno do různých tříd aktiv a pravidelně vyvažují,“ dodává Brewer. I když vytvoření ideálního portfolia nemusí být hodiny práce, jeho udržování a udržování na cílové váze a automatické vyvážení by vyžadovalo hodiny sledování a obchodování.

Proč nemusí pracovat professional všechny

Bez ohledu na to, jakým způsobem se jej pokusíte rozdělit, stroj nemůže plně nahradit člověka. Ano, stroje mohou pomoci snížit náklady a výrazně usnadnit dosažení bariéry vstupu pro mladé investory, ale mohou mladí investoři skutečně získat návratnost své investice?

Na jedné straně to zbývá vidět. Robo-poradci jsou ve srovnání s tradičními metodami investování stále docela noví. Skutečnost je taková, že možná budeme muset počkat a uvidíme, abychom na tuto otázku skutečně odpověděli. Ve skutečnosti, protože robo-poradci začali v 2010s, tam byl sekulární býčí trh a my nevíme, jak budou fungovat, když se věci stanou negativními.

Někteří analytici začali srovnávat portfolia, která by navrhoval robo-poradce, ve srovnání s portfoliem finančního poradce. Začátkem tohoto roku společnost MarketWatch porovnala doporučení portfolia některých špičkových robo-poradců a porovnala je s alokací aktiv u lidského finančního poradce. Výsledky byly překvapivě odlišné, dokonce iu některých samotných robotických poradců. Například robotický poradce Charles Schwab byl jediný, kdo doporučil, aby si 35letý muž s investicí 40 000 $ koupil nějaké zlato a ponechal si 8,5% portfolia v hotovosti..To je v příkrém kontrastu s běžnějším investičním poradenstvím. To by naznačovalo, že by mladí investoři měli udělat více výzkumu, než si vyberou robo-poradce.

Kromě toho mohou investoři očekávat určité náklady. „Pokud máte otevřené důchodové účty a máte své investice v autopilotu, můžete platit daně za investice, které se prodávaly po celý rok,“ varuje Brewer. Brewer také dodává, že některá portfolia nemusí být přizpůsobena, což by mohlo být problémem, pokud vlastníte hodně akcií společnosti nebo RSU.

Hybridní možnost

Stejný experiment MarketWatch také našel zajímavý trend. Někteří mladí investoři se ve skutečnosti účastní trochu hybridního vztahu mezi využíváním robo-poradce a najímáním finančního poradce.

Ve skutečnosti několik finančních poradců, kteří pracují s mileniály, vůbec není proti robo-poradcům a používají je jako součást svých služeb. Jedním z takových poradců je Sophia Bera z Gen Y Setting up, která používá Betterment k řešení úbytku daňových ztrát a vyvážení majetku professional své klienty, aby se mohla zaměřit na další aspekty jejich finančního plánování...

Finanční poradci professional mladé investory

Nebylo by fér hovořit o mladých investorech, aniž bychom se zmínili o tom, že nyní existují sítě finančních poradců, kteří se věnují práci s nimi.

V minulosti byla častá stížnost, že finanční poradci nebudou pracovat s mladšími investory, protože nemají dostatek aktiv. Podobně mladí investoři považovali finanční poradce za příliš drahé.

Pohyby jako XYPlanning Community pomohly překlenout tuto propast vytvořením databáze poradců pouze za poplatek, kteří budou pracovat s investory Gen X a Gen Y. Obvykle jsou mnohem přístupnější pro mladší investory a jak již bylo zmíněno dříve, rádi využívají technologii k usnadnění věcí professional sebe a své klienty.

Závěr

Jedna věc je jistá, mladí investoři mají více možností než kdy dříve, pokud jde o spoření na důchod a budování vlastních portfolií. Zatímco robo-poradci mohou být určitě dobrou volbou, mladí investoři by neměli být zcela proti najímání finančního poradce.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: