Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Robinhood vs. Vanguard

AkciePrůvodce.cz > Brokeři  > Robinhood vs. Vanguard

Robinhood vs. Vanguard

Společnost Robinhood, která byla založena v roce 2013, je v odvětví online makléřství relativním nováčkem..Jeho slávou je investování bez provize s volnými obchody s akciemi, ETF, opcemi a kryptoměnami..Samozřejmě, že s rostoucím seznamem makléřů, kteří nyní přecházejí na obchodování bez provize, mohla společnost tuto výhodu ztratit. Nízké náklady a minimální požadavky na nulový účet jsou stále atraktivní pro nové obchodníky a investory.

  • Minimum účtu: $ 0
  • Poplatky: $ 0
  • Minimum účtu: $ 0
  • Poplatky: 0 $ / akcie a obchodování ETF, 0 $ plus 1 $ za kontrakt pro opce

Přestože Vanguard není nejstarším z průmyslových gigantů, existuje od roku 1975. Dnes má více než 30 milionů investorů a spravovaných globálních aktiv 6,2 bilionu dolarů..Společnost nabízí působivou řadu levných investičních fondů a fondů obchodovaných na burze (ETF) zaměřených na investory typu buy-and-hold, stejně jako profesionální poradenství za rozumnou cenu...

V našich recenzích Best Online Brokers 2020 získal Robinhood vyšší skóre než Vanguard v kategoriích Nejlepší obchodování s akciemi, Nejlepší pro možnosti a Nejlepší pro denní obchodování. Mezitím Vanguard porazil Robinhood v žebříčku Nejlepší celkově, Nejlepší pro začátečníky, Nejlepší pro mezinárodní obchodování, Nejlepší pro účty IRA a Nejlepší pro ETF.

Celkově jsme shledali Robinhood jako dobré výchozí místo pro investory, zvláště pokud máte malý účet a chcete obchodovat jen s jednou nebo dvěma akciemi najednou. Vanguard funguje dobře pro investory typu buy-and-hold všech úrovní a pro lidi, kteří chtějí přístup k profesionálnímu poradenství a některým z nejlevnějších fondů v oboru.

Použitelnost

Robinhood je jednoduché používat a navigovat, ale to je funkce jeho celkové jednoduchosti. Mobilní aplikace a webové stránky mají podobný vzhled a chování, což usnadňuje odraz mezi těmito dvěma rozhraními. Přesto není mnoho, co můžete udělat pro přizpůsobení nebo přizpůsobení prostředí. Pokud chcete začít, můžete si nový účet založit a financovat za pár minut v aplikaci nebo na webu.

Účet si můžete otevřít online na Vanguardu, ale než se budete moci přihlásit, musíte počkat několik dní. A stejně jako většina makléřů, pokud chcete obchodovat s opcemi nebo mít přístup k marži, je třeba vyplnit více papírování. Web je ve srovnání s mnoha velkými makléři trochu zastaralý, ačkoli společnost tvrdí, že pracuje na aktualizaci pro rok 2020..Můžete obchodovat s akciemi, ETF, fondy a některými produkty s pevným výnosem online, ale musíte zavolat makléře a zadávat objednávky pro jiné třídy aktiv...

Po mobilní stránce je aplikace Robinhood všestrannější než aplikace Vanguard. V aplikaci můžete obchodovat se všemi dostupnými třídami aktiv a najdete streamované nabídky a grafy v reálném čase..Vanguard omezuje to, s čím můžete obchodovat na mobilních zařízeních, a nabídky jsou zpožděny o 20 minut... ..

Obchodní zkušenosti

Pracovní prostředí

Robinhood nabízí jednoduchou platformu, ale ve srovnání s mnoha makléři má omezenou funkčnost. Nejsou k dispozici žádné možnosti přizpůsobení a nemůžete provádět objednávky ani obchodovat přímo z grafu. Existuje přímý obchodní lístek pro akcie, ale proces zadávání pokynů pro opce je komplikovaný. Jednou z obav je, že náš výzkum ukázal, že údaje o cenách zaostávaly za ostatními platformami o tři až 10 sekund. To nemusí být velký problém pro investory typu buy-and-hold, ale může to být problém pro ostatní investory a obchodníky.

Vanguard nabízí základní platformu zaměřenou na investory typu buy-and-hold. Chcete-li umístit obchod, musíte přeskočit několik obručí. A nezískáte data v reálném čase, dokud neotevřete obchodní letenku, a dokonce ji musíte obnovit, abyste získali aktuální nabídku. Celkově je obchodní platforma vhodná pro investory typu buy-and-hold, ale u obchodníků a investorů, kteří chtějí reagovat a přizpůsobit si zážitek, je předvídatelně krátká.

Mobilní zážitek

Mobilní aplikace Robinhood je uživatelsky přívětivá. První platformou společnosti byla aplikace, o pár let později následoval web. Není mnoho, co můžete udělat, pokud jde o přizpůsobení, ale můžete obchodovat se stejnými třídami aktiv na mobilních zařízeních, jaké můžete na webu, a můžete streamovat nabídky v reálném čase... ..

Vanguard nabízí také mobilní aplikaci, ale je trochu zastaralá a lehká z hlediska funkcí. Neexistují žádné možnosti pro vytváření grafů a nabídky se odkládají, dokud se nedostanete k lístku na objednávku. Přesto to zvládne, pokud jste investorem typu buy-and-hold a můžete sledovat své pozice, analyzovat své portfolio, číst zprávy a zadávat příkazy k nákupu a prodeji...

Rozsah nabídek

Robinhood podporuje úzkou škálu tříd aktiv. Můžete obchodovat s akciemi (bez kraťasů), ETF, opcemi a kryptoměnami... .Mezi její nabídky kryptoměn patří bitcoiny (BTC), bitcoinové hotovosti (BCH), bitcoiny SV (BSV), dogecoiny (DOGE), ethereum (ETH), ethereum Classic (ETC) a litecoin (LTC). A data jsou k dispozici pro dalších deset mincí...

Vanguard nabízí slušnou škálu aktiv, včetně akcií, ETF, fixních příjmů, opcí, OTCBB a řady vzájemných fondů bez zatížení / bez poplatků. Máte také přístup na mezinárodní trhy a robo-poradenskou službu..Žádný z brokerů neposkytuje přístup k futures, opcím na futures ani na Forex trhy.

Typy objednávek

Robinhood podporuje omezený počet typů objednávek. Na webu a mobilních platformách můžete zadávat příkazy market, limit, stop limit, trailing stop a trailing stop limit. Nepodporuje podmíněné objednávky na žádné platformě..Výchozí základ nákladů je first-in-first-out (FIFO), ale můžete požádat o změnu...

Vanguard předvídatelně podporuje typy pokynů, které investoři typu buy-and-hold pravidelně používají, včetně pokynů na trhu, limitů a stop-limitů (žádné podmíněné pokyny)..Před zadáním objednávky můžete vybrat konkrétní daňovou dávku, včetně částečných akcií v rámci dávky. Ani jeden z brokerů vám neumožňuje zadávat objednávky na později.

Technologie obchodování

Robinhood nezveřejňuje své obchodní statistiky, takže je náročné hodnotit čísla plateb za tok objednávek (PFOF). Průmyslovým standardem je vykazování PFOF na bázi na akcii, ale Robinhood místo toho reportuje na bázi dolaru..Nezveřejňuje ani své statistiky o zlepšování cen. Přesto jeho cíloví zákazníci obchodují s minimálním množstvím, takže zlepšení cen nemusí být velkým problémem.

Základní technologie směrování objednávek společnosti Vanguard má jediné zaměření: zlepšení cen. Společnost hlásí zlepšení cen u objednávek akcií o 0,85 USD za akcii. Robinhood a Vanguard nenabízejí žádné možnosti zpětného testování, což není překvapující vzhledem k tomu, že ani jeden se nezaměřuje na aktivní obchodníky.

Náklady

Poplatky za obchodování Robinhood jsou jednoduché: Můžete obchodovat s akciemi, ETF, opcemi a kryptoměnami zdarma..Vanguard účtuje provize 0 USD za online kapitál, opce (za smluvní poplatek 1 $), OTCBB a ETF obchody pro zákazníky se sídlem v USA. Makléřské obchody stojí od 0 do 25 USD, v závislosti na zůstatku na vašem účtu. K dispozici je také klouzavý poplatek ve výši 0 až 50 USD za obchody s podílovými fondy podporované brokerem, které nespadají do rodiny poplatků bez transakcí...

Robinhood a Vanguard generují úrokové výnosy z rozdílu mezi tím, co jste platili za nečinné peníze, a tím, co vydělávají na zůstatcích zákazníků..S Vanguard můžete přesunout své peníze do fondu peněžního trhu a získat vyšší úrokovou sazbu..Ani jeden z makléřů nesdílí s klienty výnosy plynoucí z akciových úvěrových programů.

Vybavení pro výzkum

Předvídatelně je nabídka výzkumu Robinhood omezená. Nenajdete žádné třídiče, nástroje související s investováním ani kalkulačky a mapování je základní. Přesto jsou zprávy k dispozici z několika prodejen a k výzkumu Morningstar máte přístup, pokud jste klientem Robinhood Gold (předplatné 5 $ / měsíc)... ..

Vanguard poskytuje třídiče akcií, ETF a podílových fondů a produkty s pevným výnosem si můžete prohlédnout v seznamu. K dispozici jsou novinky od MT Newswires a Associated Press, spolu s několika nástroji zaměřenými na plánování odchodu do důchodu..Grafy jsou omezené a neexistuje žádná technická analýza, ale opět to není překvapivé pro brokera, který se zaměřuje na investování typu buy-and-hold (a plánování odchodu do důchodu).

Analýza portfolia

Nástroje společnosti Robinhood pro analýzu portfolia jsou poněkud omezené, ale zobrazíte své nerealizované zisky a ztráty, celkovou hodnotu portfolia, kupní sílu, informace o marži, historii dividend a daňové zprávy.

Vanguard poskytuje přístup k informacím o kupní síle a marži v reálném čase, vnitřní míře návratnosti a nerealizovaným a realizovaným ziskům. Nabízí také daňové zprávy. Chcete-li získat celkový finanční obraz, můžete kombinovat podíly zvenčí vašeho účtu. Jedna věc, která chybí, je, že nemůžete vypočítat daňový dopad budoucích obchodů. Vanguard naznačil, že v pracích pro analýzu portfolia existují některé aktualizace, které klientům poskytnou lepší přehled o jejich návratnosti portfolia.

Vzdělání

Vzdělávací články Robinhood jsou snadno srozumitelné, ale může být těžké najít, co hledáte, protože obsah je zveřejněn v chronologickém pořadí (bez vyhledávacího pole). Nejsou k dispozici žádná videa ani webináře, ale denní zpravodaj Robinhood Snacks a 15minutový podcast nabízí několik užitečných informací..Investiční vzdělávací obsah Vanguard se zaměřuje na to, aby vám pomohl stanovit a dosáhnout vašich finančních cílů. Většina obsahu má podobu rostoucí knihovny článků s aplikací s průvodcem pro učení obsahu pro odchod do důchodu... ..

Služby zákazníkům

Robinhood zpracovává své zákaznické služby prostřednictvím aplikace a webových stránek. Nemůžete volat o pomoc, protože neexistuje žádné příchozí telefonní číslo. Svůj problém s podporou však můžete zúžit pomocí online nabídky a požádat o zpětné volání..Na Vanguardu je telefonická podpora (zákaznický servis a makléři) k dispozici od 8:00 do 22:00 (východní) od pondělí do pátku..Neexistuje žádný živý chat, ale můžete odeslat zabezpečenou zprávu z webu..Na Twitteru Vanguard obvykle odpovídá na dotazy asi za hodinu.

Bezpečnostní

Zabezpečení společnosti Vanguard odpovídá průmyslovým standardům. Do aplikace se můžete přihlásit pomocí biometrického rozpoznání (obličeje nebo otisku prstu) a jste chráněni před ztrátami účtu v důsledku neoprávněné nebo podvodné činnosti... .Společnost Vanguard nese nadměrné pojištění Securities Investor Protection Corporation (SIPC) (poskytované londýnskými pojišťovnami), které poskytuje každému klientovi 49,5 milionů USD na cenné papíry a hotovostní limit 1,9 milionu USD na zákazníka. Pro všechny klienty existuje celkový limit 250 milionů $..Technické zabezpečení Robinhood odpovídá standardům, ale chybí mu nadměrné pojištění SIPC. Vaše hotovost a cenné papíry jsou však chráněny standardním pojištěním SIPC, a to až do výše 500 000 $ (z toho 250 000 $ pro peněžní pohledávky)...

Do června 2020 nemělo ani jedno zprostředkování žádné významné narušení dat hlášené Výzkumným střediskem krádeží identity...

Náš verdikt

Díky jednoduché aplikaci a webu Robinhood nenabízí mnoho zvonků a píšťal. Ale pokud jste v investování zcela nový a začínáte s malou rovnováhou, Robinhood by mohl být dobrým místem pro získání zkušeností, než přejdete na univerzálnějšího makléře. Investoři typu buy-and-hold, kteří oceňují jednoduchost, ale chtějí přístup k více třídám aktiv – včetně těch nejlepších (a nejlevnějších) fondů v oboru – mohou upřednostňovat Vanguard.

Metodologie

Investopedia se věnuje poskytování investorům objektivních, komplexních recenzí a hodnocení online makléřů. Naše recenze jsou výsledkem šesti měsíců hodnocení všech aspektů platformy online brokera, včetně uživatelské zkušenosti, kvality provádění obchodů, produktů dostupných na jejich platformách, nákladů a poplatků, zabezpečení, mobilních zkušeností a zákaznických služeb. Na základě našich kritérií jsme vytvořili hodnotící stupnici, která shromáždila více než 3 000 datových bodů, které jsme zvážili, do našeho systému hodnocení hvězd.

Kromě toho byl každý zprostředkovaný makléř povinen vyplnit 320bodový průzkum o všech aspektech své platformy, které jsme použili při testování. Mnoho online brokerů, které jsme hodnotili, nám poskytlo osobní ukázky jejich platforem v našich kancelářích.

Náš tým průmyslových odborníků pod vedením Theresy W. Carey provedl naše kontroly a vyvinul tuto metodiku nejlepšího v oboru pro hodnocení online investičních platforem pro uživatele na všech úrovních. Kliknutím sem si přečtete naši úplnou metodiku.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web