Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Robinhood vs. TD Ameritrade

AkciePrůvodce.cz > Brokeři  > Robinhood vs. TD Ameritrade

Robinhood vs. TD Ameritrade

Společnost Robinhood, která byla založena v roce 2013, je v online makléřském prostoru relativně nová. Pomohlo revoluci v tomto odvětví s jednoduchou strukturou poplatků: obchody bez provizí s akciemi, ETF, opcemi a kryptoměnami. I když to bylo v té době vzácné, mnoho makléřů dnes nabízí obchodování bez provize. Nízké náklady a minimální požadavky na nulový účet jsou stále atraktivní pro nové obchodníky a investory...

  • Minimum účtu: $ 0
  • Poplatky: $ 0
  • Minimum účtu: $ 0
  • Poplatky: Poplatky za obchodování s akciemi, ETF a opcemi na jednotlivé nohy v USA od 3. října 2019. 0,65 USD za opční kontrakt.

TD Ameritrade je produktem fúzí a akvizic bývalých konkurentů, mezi které patří National Discount Brokers, Datek Online Holdings, Mydiscountbroker.com, TD Waterhouse, Scottrade a thinkorswim. Společnost byla založena v roce 1975 a je dnes jedním z průmyslových gigantů s 11 miliony klientských účtů, jejichž aktiva přesahují 1 bilion dolarů.

V našich recenzích Best Online Brokers 2020 získal Robinhood vyšší skóre než TD Ameritrade v kategoriích Nejlepší pro možnosti a Nejlepší pro nízké náklady. Mezitím TD Ameritrade skóroval lépe než Robinhood ve všech ostatních kategoriích, včetně Nejlepší celkově, Nejlepší pro začátečníky, Nejlepší aplikace pro obchodování s akciemi, Nejlepší pro denní obchodování, Nejlepší pro mezinárodní obchodování, Nejlepší pro účty IRA a Nejlepší pro ETF.

Celkově jsme zjistili, že Robinhood je dobré místo, kde můžete začít jako nový investor, zvláště pokud máte malou částku na investování a plánujete koupit jen jednu nebo dvě akcie najednou. TD Ameritrade je mnohem všestrannější makléř. Je to skvělá volba pro všechny úrovně samostatně řízených investorů a obchodníků, kteří chtějí úplnou sadu nástrojů a přizpůsobitelnou obchodní platformu.

Důležité

25. listopadu 2019 oznámil Charles Schwab odkoupení online zprostředkování společnosti TD Ameritrade. Samotná transakce by měla být uzavřena ve druhé polovině roku 2020 a mezitím budou obě společnosti fungovat samostatně. Schwab očekává, že ke sloučení jeho platforem a služeb dojde do tří let od uzavření dohody.

Použitelnost

Robinhood je uživatelsky přívětivý a snadno se v něm orientuje, ale může to být funkce jeho celkové jednoduchosti. Mobilní aplikace a webové stránky jsou podobné z hlediska vzhledu a funkčnosti, takže je snadné se mezi těmito dvěma rozhraními pohybovat. Přesto není mnoho, co můžete udělat pro přizpůsobení nebo přizpůsobení prostředí. Pokud chcete začít, můžete si nový účet založit a financovat za pár minut v aplikaci nebo na webu.

TD Ameritrade podporuje čtyři platformy: webovou verzi, thinkorswim (pokročilá platforma pro aktivní obchodníky) a dvě mobilní aplikace – TD Ameritrade Mobile Trader a thinkorswim Mobile. Začínáme je jednoduché a účet si můžete otevřít a financovat online nebo prostřednictvím mobilní aplikace. K dispozici je seznam „Nejběžnější účty“, který vám pomůže vybrat správný typ účtu, nebo můžete vyzkoušet užitečnou funkci „Najít účet“.

Obchodní zkušenosti

Pracovní prostředí

Robinhood nabízí snadno použitelnou platformu, ale ve srovnání s mnoha makléři má omezenou funkčnost. Nenajdete mnoho možností přizpůsobení a nemůžete provádět objednávky ani obchodovat přímo z grafu. Obchodní lístek pro akcie je intuitivní, ale možnosti obchodování jsou trochu komplikovanější. Stojí za zmínku, že výzkum Investopedia ukázal, že cenová data Robinhood zaostávala za ostatními platformami o tři až 10 sekund. To samozřejmě nemusí být velký problém pro investory typu buy-and-hold, ale pro některé lidi to může být problém.

S webovou platformou TD Ameritrade můžete přizpůsobit typ objednávky, množství, velikost a metodiku dávkování daní. Rozhraní thinkorswim je intuitivnější, snáze se v něm orientuje a pomocí analytického jazyka thinkScript (vlastního programovacího jazyka) můžete vytvářet vlastní analytické nástroje. Je snadné zadávat objednávky, objednávat fáze, odesílat více objednávek a obchodovat přímo z grafu. Streamování cenových nabídek v reálném čase je standardem na všech platformách (včetně mobilních) a pokud jste neprofesionální, získáte bezplatné cenové nabídky úrovně II – funkce, kterou u mnoha makléřů neuvidíte.

Mobilní zážitek

Robinhood má jednu mobilní aplikaci. TD Ameritrade nabízí dvě: mobilní aplikaci TD Ameritrade pro začátečníky a thinkorswim Mobile – určenou pro aktivní obchodníky. Zatímco oba makléři mají dobře navržené aplikace, které se snadno používají a jsou snadno ovladatelné, TD Ameritrade vyjde s ohledem na přizpůsobení a funkčnost. Oba makléři nabízejí streamování nabídek v reálném čase pro mobilní zařízení a na mobilních zařízeních můžete obchodovat se stejnými třídami aktiv jako na standardních platformách.

Rozsah nabídek

Robinhood podporuje omezenou škálu tříd aktiv – můžete obchodovat s akciemi (bez kraťasů), ETF, opcemi a kryptoměnami. Mezi její nabídky kryptoměn patří bitcoiny (BTC), bitcoinové hotovosti (BCH), bitcoiny SV (BSV), dogecoiny (DOGE), ethereum (ETH), ethereum Classic (ETC) a litecoin (LTC). Data jsou k dispozici pro dalších deset mincí. TD Ameritrade nabízí všechny třídy aktiv, které byste očekávali od velkého brokera, včetně akcií (dlouhých i krátkých), ETF, podílových fondů, dluhopisů, futures, opcí na futures a Forex. Poskytuje přístup ke kryptoměně, ale pouze prostřednictvím bitcoinových futures.

Typy objednávek

S Robinhood můžete na webu a mobilních platformách zadávat tržní, limit, stop limit, trailing stop a trailing stop limit objednávky. Nepodporuje podmíněné objednávky na žádné platformě. Výchozí základ nákladů je first-in-first-out (FIFO), ale můžete požádat o změnu.

TD Ameritrade nabízí větší výběr typů příkazů, včetně všech obvyklých podezřelých, plus koncové zastávky a podmíněné příkazy, jako je one-cancels-the-other (OCO). Na mobilních platformách neexistují žádná omezení týkající se typů objednávek a objednávky můžete na všech platformách vytvářet později. Před zadáním objednávky na libovolné platformě je možné vybrat částku daně.

Technologie obchodování

Robinhood nezveřejňuje své obchodní statistiky, takže je těžké hodnotit čísla plateb za tok objednávek (PFOF). Zatímco průmyslovým standardem je vykazovat PFOF na bázi na akcii, Robinhood používá bázi na dolar. Společnost nezveřejňuje ani své statistiky o zlepšování cen. Cíloví zákazníci však mají tendenci obchodovat s malým množstvím, takže zlepšení cen nemusí být velkým problémem.

Algoritmus směrování objednávek společnosti TD Ameritrade usiluje o rychlé provedení a zlepšení ceny. Zveřejňuje statistiky o zlepšování cen, které ukazují, že většina obchodovatelných objednávek získá v průměru o něco více než 1,5 centů na akcii (0,015 USD). TD Ameritrade dostává nějaké PFOF, ale tvrdí, že jeho modul pro provádění objednávek jej neupřednostňuje. Ve třetím čtvrtletí roku 2019 společnost získala v PFOF v průměru 0,0012 USD na akcii.

Náklady

Obchodní poplatky Robinhood jsou nekomplikované: Můžete obchodovat s akciemi, ETF, opcemi a kryptoměnami zdarma. TD Ameritrade nabízí provize 0 $ za online akciové akcie, opce a ETF obchody pro zákazníky se sídlem v USA (za opční kontrakt je 0,65 $). Za obchody zprostředkované makléřem účtuje 44,99 $ a za podílové fondy mimo seznam bez poplatků 49,99 $ (Robinhood nenabízí obchody zprostředkované makléřem ani podílové fondy).

Robinhood a TD Ameritrade generují úrokové výnosy z rozdílu mezi tím, co jste platili za nečinné peníze, a tím, co vydělávají na zůstatcích zákazníků. S TD Ameritrade můžete přesunout své peníze do fondu peněžního trhu a získat vyšší úrokovou sazbu. Ani jeden z brokerů neposkytuje klientům výnosy plynoucí z akciových úvěrových programů.

Vybavení pro výzkum

Nabídky výzkumu Robinhood jsou omezené. Neexistují žádné třídiče, nástroje související s investováním a kalkulačky a mapování je základní. Přesto jsou zprávy k dispozici z několika prodejen a k výzkumu Morningstar máte přístup, pokud jste klientem Robinhood Gold (předplatné 5 $ / měsíc).

TD Ameritrade poskytuje mnoho výzkumných zařízení, včetně robustních akcií, ETF, podílových fondů, pevných výnosů a možností screeningu. Existuje také řada nástrojů, kalkulačky, generátory nápadů, nabídky zpráv a profesionální výzkum. Platforma thinkorswim zejména nabízí přizpůsobitelné mapování, řadu nástrojů pro kreslení a spoustu technických indikátorů a studií.

Analýza portfolia

Nástroje společnosti Robinhood pro analýzu portfolia jsou poněkud omezené, ale můžete zobrazit své nerealizované zisky a ztráty, celkovou hodnotu portfolia, kupní sílu, informace o marži, historii dividend a daňové zprávy. Klienti TD Ameritrade mají přístup k informacím o kupní síle a marži v reálném čase, vnitřní míře návratnosti a nerealizovaným a realizovaným ziskům. Měsíční daňové zprávy jsou přístupné přímo z webu a můžete získat celkový přehled kombinací pozic mimo váš účet.

Vzdělání

Vzdělávací články Robinhood jsou snadno srozumitelné. Přesto může být těžké najít, co hledáte, protože obsah je zveřejněn v chronologickém pořadí (a neexistuje žádné vyhledávací pole). Nejsou k dispozici žádná videa ani webináře, ale denní 3minutový podcast Robinhood Snacks nabízí zajímavý komentář. TD Ameritrade poskytuje robustní knihovnu vzdělávacího obsahu, včetně článků, glosářů, videí a webinářů. Průměruje více než 500 webinářů měsíčně a každoročně hostí více než 1 500 živých akcí.

Služby zákazníkům

Robinhood směruje své zákaznické služby prostřednictvím aplikace a webu (nemůžete volat o pomoc, protože neexistuje žádné příchozí telefonní číslo). Svůj problém s podporou však můžete zúžit, pokud použijete online nabídku a požádáte o zpětné volání. TD Ameritrade má nepřetržitou telefonickou podporu a chatboty na Twitteru, Facebook Messenger, Apple Business Chat a WeChat (v Asii). Živý chat je podporován na mobilních zařízeních a virtuální agent klientských služeb Ask Ted poskytuje automatizovanou podporu online.

Bezpečnostní

Zabezpečení TD Ameritrade odpovídá průmyslovým standardům. Do aplikace se můžete přihlásit pomocí biometrického rozpoznání (obličeje nebo otisku prstu) a jste chráněni před ztrátami účtu v důsledku neoprávněné nebo podvodné činnosti. TD Ameritrade nese nadbytečné pojištění Securities Investor Protection Corporation (SIPC) poskytované londýnskými pojišťovnami, které každému klientovi poskytuje ochranu cenných papírů v hodnotě 149,5 milionů USD a ochranu v hotovosti 2 miliony USD. Technické zabezpečení Robinhood odpovídá standardům, ale chybí mu nadměrné pojištění SIPC. Vaše hotovost a cenné papíry jsou však chráněny standardním pojištěním SIPC, a to až do výše 500 000 $ (z toho 250 000 $ pro peněžní pohledávky).

Do listopadu 2019 nemělo ani jedno zprostředkování žádné významné narušení dat hlášené Výzkumným střediskem krádeže identity.

Náš verdikt

Díky jednoduché aplikaci a webu Robinhood nenabízí mnoho zvonků a píšťal. Ale pokud jste v investování zcela nový a začínáte s malou rovnováhou, Robinhood by mohl být dobrým místem pro získání zkušeností, než přejdete na univerzálnějšího makléře. Díky svým komplexním vzdělávacím nabídkám, živým událostem a intuitivním platformám je TD Ameritrade naší nejlepší volbou pro začátečníky. Díky své platformě thinkorswim je TD Ameritrade dobrou volbou pro zkušenější investory, kteří mají zájem aktivně přistupovat ke svým investicím.

Metodologie

Investopedia se věnuje poskytování investorům objektivních, komplexních recenzí a hodnocení online makléřů. Naše recenze jsou výsledkem šesti měsíců hodnocení všech aspektů platformy online brokera, včetně uživatelské zkušenosti, kvality provádění obchodů, produktů dostupných na jejich platformách, nákladů a poplatků, zabezpečení, mobilních zkušeností a zákaznických služeb. Na základě našich kritérií jsme vytvořili hodnotící stupnici, která shromáždila více než 3 000 datových bodů, které jsme zvážili, do našeho systému hodnocení hvězd.

Kromě toho byl každý zprostředkovaný makléř povinen vyplnit 320bodový průzkum o všech aspektech své platformy, které jsme použili při testování. Mnoho online brokerů, které jsme hodnotili, nám poskytlo osobní ukázky jejich platforem v našich kancelářích.

Náš tým průmyslových odborníků pod vedením Theresy W. Carey provedl naše kontroly a vyvinul tuto metodiku nejlepšího v oboru pro hodnocení online investičních platforem pro uživatele na všech úrovních. Kliknutím sem si přečtete naši úplnou metodiku.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web