Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Robinhood Vs . eToro: Brokerage Showdown blížící se investování na akciovém trhu

AkciePrůvodce.cz > Zprávy  > Brokeři novinky  > eToro  > Robinhood Vs . eToro: Brokerage Showdown blížící se investování na akciovém trhu

Robinhood Vs . eToro: Brokerage Showdown blížící se investování na akciovém trhu

Jay Smith není profesionální peněžní manažer. Je mu jen 32 allow, žije v jižní Anglii a tráví dny hraním na akciovém trhu.

Ale Smith, lépe známý on the net jako Jaynemesis, řídí investiční rozhodnutí více než 21 000 lidí s aktivy 40 milionů dolarů, kteří kopírují své obchody na digitální platformě zvané eToro. Když načte akcie FedEx, udělají to také, a když zkrátí index Nasdaq, udělají to také.

To vše se odehrává na EToro, které volá svou službu copytrading. I když tato funkce hrála klíčovou roli při přilákání více než 15 milionů uživatelů do izraelsko-britské společnosti – která je přibližně na stejné úrovni jako on line obchodní elektrárna Robinhood – v United states se tato praxe ještě musí zakořenit. Možná by se to mělo změnit .

Společnost EToro plánuje na začátku roku 2021 expandovat do makléřské hry s akciemi v Usa a vyzvat Robinhood na srdce a peněženky nováčkovských investorů, kteří se letos vrhli na velké akcie. Je to háček: poskytovat síť „sociálního obchodování“, která umožňuje milionům zákazníků po celém světě sdílet jejich tržní využití a názory a replikovat sázky nejlepších hráčů v systému. Think Fb meets eTrade.

Největším rozdílem společnosti vůči soupeřům je tato představa o copytradingu. Klepnutím na tlačítko může zákazník automaticky duplikovat obchody desítek dalších zákazníků, které společnost eToro označila jako populární investory. Fungují jako de facto správci peněz. Smith pravidelně komunikuje o vzestupech a pádech trhu se svými následovníky. Když začátkem září akcie sklouzly, ujistil je: „Možná jste zkopírovali včera nebo dnes a už sedíte o 4% a vznášíte se nad tlačítkem uncopy “End – NEPANIKUJTE.” Nepotřebujete každý den být v zeleni. “

Deriváty kryptoměny?  To se vsaď.  Obchodník eToro Jay Smith má návratnost 295%

Jay Smith

Fotograf: Luke MacGregor / Bloomberg

EToro vyplácí Populární investory až 2,5% z aktiv, která je sledují. Smith, jako copytrader číslo 1 na webu, dává do kapsy 1 milion dolarů. Se svým portfoliem, které v roce 2020 vzrostlo o 62%, přitahuje množství rekrutů. “Ahoj Jaynemesis, kopírka pro nováčky tady!” jeden nedávno zveřejnil příspěvek na svém sociálním médiu na webu eToro. “Nemám žádnou skutečnou představu o akcieách, ale zdá se, že to děláš ty.”

Zastánci ochrany spotřebitele odsoudili, jak eToro a jemu podobné mění trh na něco, co vypadá jako hra. A zatímco si drobní investoři během letošního shromáždění akcií vybrali jedny z největších vítězů, studie za studií ukázaly, že porazit trh aktivně spravovaným portfoliem je z dlouhodobého hlediska téměř nemožné.

Došlo také k polemice. V červnu se dvacetiletý zákazník Robinhood zabil poté, co věřil, že ztratil asi 730 000 $ na opčních obchodech, což je tragédie, která vyvolala otázky zákonodárců o moudrosti nechat nezkušené investory používat nástroje běžně používané profesionály. Mluvčí Robinhood uvedl, že společnost neustále pracuje na zlepšování svých produktů a komunikaci se zákazníky.

Pokud jde o eToro, již dlouho používá derivát zvaný kontrakt na rozdíl, který umožňuje maloobchodním obchodníkům snadno uplatnit pákový efekt a provádět krátké pozice u cenných papírů, komodit a kryptoměn. V roce 2019 British isles Economic Perform Authority uložila nová omezení prodeje těchto nástrojů, včetně záruky, že ztráty zákazníků nepřekročí prostředky na jejich účtech. United states zakazují smlouvy o rozdílu.

Díky tomu, že je snazší než kdy jindy kopírovat amatéry, prodávat nakrátko a používat půjčené peníze – limit eToro professional akcie je 5 ku 1 – platformy zvyšují riziko a podporují spekulace, říká Rainer Lenz, bývalý předseda Finance Enjoy, bruselský organizace.

“Neměli byste tyto produkty a taktiku prodávat retailovým investorům,” říká Lenz, profesor financí na německé Bielefeldské univerzitě aplikovaných věd. “Podporuje pouze hazard.”

Yoni Assia, 39letý spoluzakladatel eToro se sídlem v Tel Avivu, namítá, že stránka není plná bezohledného obchodního chování a společnost vyzývá své zákazníky, aby na trzích postupovali opatrně. Je to jen nový product.

Zakladatel a generální ředitel společnosti eToro USA LLC a zakladatel Johnathan & quot; Yoni & quot;  Assia Interview

Yoni Assia

Fotograf: Chris Ratcliffe / Bloomberg

“Tradiční finanční instituce ve skutečnosti nenabízejí relevantní zkušenost pro naši generaci,” uvedla Yoni Assia, 39letá spoluzakladatelka a výkonná ředitelka eToro. “Očekáváme, že vše bude v reálném čase, bude mobilní a bude sociální.” To odlišuje naši platformu. “

V každém případě může mít potíže s uvedením svého produktu CopyTrading do United states of america, přinejmenším v jeho současné podobě. Ačkoli neexistuje žádný zákon, který by praxi bránil, právníci v oblasti cenných papírů tvrdí, že firmám může hrozit odpovědnost, pokud obchodníci ve svých knihách nejsou registrovanými investičními poradci. Sdílení názorů na akcie na sociálních sítích eToro a ovlivňování toho, jak zákazníci investují, by mohlo představovat doporučení, jak je definuje Úřad professional regulaci finančního průmyslu, uvedl Adam Gana, právník professional cenné papíry u Gany Weinstein v Chicagu.

Společnost EToro, která již v Usa poskytuje copytrading professional kryptoměny, říká, že plánuje zavést stejnou nabídku akcií po vyžehlení podrobností. Reklamy propagující praxi, v níž hlavní herec komik Alec Baldwin rapuje o akcích a kryptoměnách, jsou již na YouTube k dispozici na jiných trzích. Je pravděpodobné, že tento krok otevře nové právní hranice v oblasti retailových investic.

“To bude přezkoumáno regulačními orgány,” uvedla Amber Allen, obecná rada společnosti Fairview Financial investment Services, firmy v Severní Karolíně, která radí a spravuje záležitosti týkající se dodržování zákonů professional investiční společnosti. “V tuto chvíli v tomto prostoru není mnoho, co by tento model řešilo.”

Pro mladé spotřebitele, kteří touží po nových způsobech, jak hrát na trhu, může být eToro dalším krokem ve vývoji osobních investic. Má ambice být více než makléřskou společností a připravuje se na vydání debetní karty, stejně jako Robinhood. A zákazníci eToro mohou kopírovat více než ostatní obchodníci – firma vyrábí vlastní verzi podílových fondů s názvem CopyPortfolios. Shromažďují cenné papíry na téma – její nabídka InTheGame například zahrnuje akcie společností spojených s herním průmyslem. Další nabídka napodobuje obchody legendárního investora Warrena Buffetta.

“EToro by potenciálně mohl vyčlenit mezeru, ale šlo by o stejné mladé klienty jako Robinhood,” řekl Michael Wong, analytik společnosti Morningstar, který zastřešuje makléřský průmysl. “Na druhou stranu mnoho lidí, včetně mě, nevěřilo, že Robinhood bude mít zuby, takže možná sociální sítě eToro budou mít vliv na měnící se trh.”

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web