[vc_empty_space height="10px"]

Kalendář

[vc_empty_space height="10px"] Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším. [vc_empty_space height="10px"]

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Rizika a přínosy společnosti Berkshire Hathaway (BRK.B)

AkciePrůvodce.cz > Akcie  > Nejlepší akcie  > Rizika a přínosy společnosti Berkshire Hathaway (BRK.B)

Rizika a přínosy společnosti Berkshire Hathaway (BRK.B)

Warren Buffett postavil společnost Berkshire Hathaway, Inc. (NYSE: BRK.B) do jedné z nejznámějších společností na světě. Přes fenomenální úspěch Berkshire má společnost rizika pro investory. Mezi tato rizika patří volba nástupce, který bude společnost řídit poté, co Buffett přestane působit jako předseda a výkonný ředitel. Existuje také nebezpečí snížení úvěru a možnost, že vládní regulační orgány určí tohoto monstra jako společnost, která je systémově důležitá professional americkou ekonomiku.

Berkshireovy začátky

Berkshire Hathaway byla selhávající textilní společnost, když ji Buffett koupil v roce 1964 a začal z ní dělat monstrum na vydělávání peněz, kterým je nyní, s tržním stropem kolem 490 miliard dolarů ke konci října 2018. Velký konglomerát je zapojen do široké škály podniků. Její dceřiné společnosti jsou stejně rozmanité jako Dairy Queen, BNSF Railway a Helzberg Diamonds...

Přesto je jádrem říše Berkshire pojištění. Společnost má linky v oblasti majetku, nehod a zajištění. Mezi její značky ve vesmíru patří Geico, National Indemnity a Utilized Underwriters...

Z této pojistné základny Buffett v průběhu allow budoval Berkshire s malými i velkými akvizicemi. Společnost má nyní zájmy ve všem, od železnic přes energii až po kovbojské boty a nábytek.

Berkshire stále roste. Čisté výnosy se v roce 2015 zvýšily o 8,3% oproti roku 2014. V roce 2016 se zvýšily o 6% oproti roku 2015 a v roce 2017 přidaly dalších 8,4% od roku 2016. Čistý příjem v tomto roce činil přibližně 242 miliard USD...

Ti, kteří riskovali investice do Berkshire brzy, měli obrovský zisk. Akcie Berkshire třídy A se v červnu 1990 prodaly za hezkých 7 100 $. Do konce roku 2017 se obchodovalo za zhruba 289 200 $. Buffett není zastáncem rozdělení akcií a tvrdí, že si nepřeje, aby krátkodobí spekulanti skákali do zisku z akcií. Menší investoři si přesto mohou dovolit akcie třídy B, které se na konci října 2018 obchodovaly za akcii pod 200 $ za akcii.

Dědická otázka

Jedním z hlavních rizik pro Berkshire je nepravděpodobnost, že by někdo mohl vyrovnat Buffettův úspěch. Buffett v době psaní tohoto článku stále posiluje na 89 permit a společnost řídí již více než 50 let. Přesto on a jeho 96letý poručík Charlie Munger, místopředseda Berkshire, nejsou nesmrtelní. Buffett a Munger diskutovali o plánu nástupnictví ve svých slavných dopisech akcionářům... ..

Bylo hodeno několik jmen, ale od konce roku 2018 existují čtyři přední uchazeči.

Dopis Mungera z roku 2015 naznačil, že Greg Abel a Ajit Jain jsou oba prvotřídní materiály professional výkonné ředitele..Abel provozuje energetické a energetické operace společnosti Berkshire. Jain je vedoucím rozsáhlé divize pojištění v Berkshire..Jain je známý jako upisovací génius, který v průběhu enable vydělal miliardy pojišťovacích operací. Abel je mladší a možná více zvyklý na to, že je v centru pozornosti.

Buffett přivedl dva manažery portfolia, aby mu pomohli s držením akcií společnosti. Ted Weschler a Todd Combs sdílejí odpovědnost za rozsáhlé portfolio společnosti Berkshire. Weschler se setkal s Buffettem vítězstvím v charitativní aukci na oběd s Oracle of Omaha za 5 milionů dolarů. Předtím řídil zajišťovací fond Peninsula Capital Advisors. Buffett a Weschler se stali přáteli v příštích několika letech a Buffett nakonec přivedl Weschlera do Berkshire. Combs byl také manažerem hedgeového fondu, když nastoupil do Berkshire v roce 2010.

Weschler a Combs do jisté míry změnili Buffettovu perspektivu. Buffett nikdy neinvestoval do technologických akcií až do roku 2011, kdy utratil kolem 10 miliard dolarů za akcie IBM.

Za to stojí, jsou to čtyři lidé, o kterých Buffett říká, že nyní opravdu provozují Berkshire Hathaway ze dne na den.

Berkshire jasně zvažuje otázku nástupnictví, která by měla zmírnit určité obavy investorů. Větší otázkou je, zda se manažeři portfolia a generální ředitel budou moci vyrovnat Buffettovým výkonům.

Buffett je bezpochyby obchodní génius na mnoha úrovních. „Buffettova prémie“ je představa, že Buffettova reputace a obchodní prozíravost přidávají hodnotu společnosti Berkshire a společnostem, do kterých investuje. Teprve čas ukáže, co se stane s Berkshire říší poté, co tam už Buffett a Munger nebudou.

Riziko snížení ratingu

Naléhavějším problémem jsou rizika snížení ratingu dluhu Berkshire. V srpnu 2015 S&P, hlavní ratingová agentura, uvedla, že umisťuje Berkshire na seznam Credit Destructive Look at kvůli nejistotě ohledně akvizice společnosti Precision Castparts Corp. získání společnosti na začátku roku. Koncem roku 2017 S&P oznámila, že Berkshire již nehrozí riziko snížení ratingu.

Agentura přesto dvakrát snížila rating Berkshire. Společnost snížila score v roce 2010, kdy společnost Berkshire koupila společnost BNSF Railway, a poté znovu v roce 2013, protože změnila své standardy professional hodnocení pojišťoven.

Důležitost bytí Berkshire

Professional ekonomiku United states of america se nevyplácí být příliš důležitý. Dalším rizikem je, zda vládní regulační orgány definují Berkshire jako systémově důležitý. Označení vyžaduje, aby se společnosti podrobily dohledu Federálního rezervního systému. Přichází se zvýšenými kapitálovými omezeními a požadavky na likviditu...

Tyto zatěžující požadavky by mohly ztížit budoucí růst a ziskovost a poškodit vyhlídky společnosti. V tomto případě to nepřichází v úvahu. Bank of England se zeptala amerických regulačních orgánů, proč Berkshire v roce 2015 nebyla na tomto seznamu.

Buffett argumentoval, že Berkshire by neměl být plácnut s tímto označením. Naznačil, že se zavázal udržet v Berkshire hotovostní polštář v hodnotě 20 miliard dolarů.

Je příznačné, že společnost Berkshire dokázala zůstat silná i během finanční krize v roce 2008. Společnost během krize dokonce poskytla krátkodobou pomoc a likviditu dalším společnostem, včetně společností Goldman Sachs, Common Electric powered a Harley Davidson. Historie tedy prokázala schopnost společnosti Berkshire odolávat finančním bouřím.

Vláda nicméně zavedla systémově důležité označení na další velké pojišťovací společnosti, včetně AIG, Prudential a MetLife. Berkshire je nepochybně jednou z největších pojišťovacích společností na světě a je vystavena velkým katastrofickým událostem. Teroristické útoky z 11. září a hurikán Katrina stály Berkshire miliardy.

Berkshire se liší od těchto dalších společností, které působí hlavně v pojišťovacím sektoru. Ve svých podnicích je mnohem diverzifikovanější. Oficiálním standardem je, že společnost musí mít nejméně 85% svých konsolidovaných aktiv pocházejících z finančních aktivit..Mnoho nedávných akvizic společnosti Berkshire pochází z oblasti mimo finanční oblast. Je tedy otázkou, zda Berkshire tento požadavek splňuje.

Hrozba tohoto označení je stále velmi reálná, protože by mohla poškodit budoucí cenu akcií Berkshire a jejich schopnost růst.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: