Reverzní definice ICO

Co je reverzní ICO?

Reverzní počáteční nabídka mincí (ICO) je metoda, kterou používají stávající zavedené podniky v reálném světě k vydání tokenu k decentralizaci svého ekosystému, získávání finančních prostředků a vstupu do kryptoměny. Tyto podniky mají stávající produkty a služby a uspokojují zákazníky z reálného světa.

Reverzní ICO v zásadě funguje jako počáteční veřejná nabídka (IPO), která umožňuje existujícímu podniku spouštět tokeny kryptoměny a hledat prostředky prostřednictvím crowdsourcingu. V posledních dvou letech tato podobnost přiměla americkou komisi pro cenné papíry a burzu k argumentaci, že emise tokenů prostřednictvím reverzních ICO jsou cenné papíry, nikoli měny.

Shrnutí

  • Reverzní ICO jsou téměř přesně jako běžné ICO jediný rozdíl je v tom, že reverzní ICO jsou tokenové prodeje společností, které již fungují.
  • Během výšky krypto bubliny v roce 2017 se reverzní ICO zdály jako způsob, jak získat kapitál bez vládního dohledu.
  • US SEC omezuje definici toho, co může být neregulovaná ICO a co je IPO jiným jménem.
  • Nejznámějším pokračujícím reverzním ICO je Fb Libra, který je údajně připraven ke spuštění ve čtvrtém čtvrtletí roku 2020.

Porozumění reverzním ICO

Proces reverzního ICO funguje přesně stejným způsobem jako u standardního ICO. Jediným rozdílem je, že společnost vydávající token je již dobře zavedená a nabízí krypto token k prodeji za účelem získání hotovosti.

Použití těchto tokenů jako peněz je poněkud pochybné, protože podniky provádějící reverzní ICO dokázaly růst a vzkvétat pomocí konvenční fiatové měny a možnost, že by vás každý podnik požádal o převedení svých fiat peněz na svůj vlastní token – jako byste byli požadováno, abyste naložili svou dárkovou kartu Starbucks, než vám bylo dovoleno koupit si šálek kávy – není praktické to velkoryse vyjádřit.

Dalším problémem reverzních ICO je, jak porozumět jejich tokenům. Jsou prostředkem směny nebo jsou to cenné papíry? To byl problém, který měla aplikace pro zasílání zpráv Kik, když v roce 2017 spustila reverzní ICO, která získala 100 milionů dolarů.

Americká komise pro cenné papíry podala žalobu proti Kikovi, který tvrdil, že klamal investory, protože jejich reverzní ICO byla ve skutečnosti jen další forma zabezpečení, jako je akcie. Ale na rozdíl od akcií neexistuje návratnost investice do Kikovy mince Kin, která se na konci roku 2020 obchoduje 95% pod svou reverzní cenou ICO.

Reverzní ICO: výstřelek během krypto bubliny

Během výšky krypto bubliny v letech 2017 a 2018 se společnosti, které uvedly, že přidávají do svých podniků blockchain, zvýšily hodnotu. Známým příkladem počátkem roku 2018 je společnost Extensive Island Ice Tea Firm, která změnila svůj název na Very long Island Blockchain a zaznamenala 500% nárůst hodnoty svých akcií, které byly kótovány na Nasdaq. (Od té doby byl vyřazen ze seznamu.)

Protože stávající podniky čelí regulačním překážkám, pokud chtějí získat kapitál prodejem akcií a banky mají často přísné požadavky, aby podniky prokázaly svůj dobrý úvěr a životaschopnost, reverzní ICO vypadal jako snadný, neregulovaný způsob, jak získat peníze s několika strunami a bez dohledu. Pokušení to udělat bylo ještě silnější, když parodické mince jako PonziCoin, které otevřeně varovaly investory, že ICO je podvod, stále vydělaly odhadem 250 000 $.

SEC zašla tak daleko, že vytvořila falešnou stránku ICO, kde se prodával vyrobený shitcoin s názvem Howeycoin – hra na Howeyův check, který SEC používá k určení toho, co představuje jistotu -, aby naučila neopatrné investory číst drobným písmem, než investují. Pokračující žaloba agentury proti Kikovi (od konce roku 2020) může být jedním z důvodů, proč reverzní trh ICO vyschl od prasknutí krypto bubliny.

Budoucnost reverzních ICO

Možnost reverzního ICO však není úplně mrtvá ačkoli reverzní ICO Facebooku professional Libru narazilo na odpor států a centrálních lender, když bylo oznámeno v roce 2019, místopředseda sdružení Libra Dante Disparte v rozhovoru uvedl, že očekává, že asociace zahájí Libru ve 4. čtvrtletí 2020.

Jiné organizace mohou také najít hodnotu při vytváření systému tokenů založených na blockchainu, který se nejeví jako nezákonný nebo legálně šedý pokus o únik z regulace cenných papírů, ale odvolání reverzních ICO, jaké existovaly v roce 2017, se opotřebovalo.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Akcie Průvodce

Akcie Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - investování a obchodování, akcie, recenze, komodity, kryptoměny aj. Máte rádi investování a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.