Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Qualcomm říká, že Apple upouští své modemy pro iPhone

AkciePrůvodce.cz > Akcie  > Technologické akcie ("Tech stocks")  > Qualcomm říká, že Apple upouští své modemy pro iPhone

Qualcomm říká, že Apple upouští své modemy pro iPhone

Uprostřed probíhajících sporů se společnosti Apple Inc. (AAPL) a Qualcomm Inc. (QCOM) oficiálně rozpadly.

Během středeční výzvy k výplatě finanční ředitel Qualcomm George Davis řekl: „Věříme, že Apple hodlá v příštím vydání iPhonu používat pouze modemy našeho konkurenta, spíše než naše modemy,“ uvádí CNET. Ačkoli společnost Qualcomm výslovně nezmiňovala žádné konkrétní názvy pro společnost dodávající modemy pro další Apple iphone společnosti Apple, obecně se jedná o společnost Intel Inc. (INTC). (Viz také: Qualcomm čelí výdělkům volatilita, rozvod od společnosti Apple.)

Qualcomm je již dlouho významným dodavatelem 4G čipových sad professional smartphony pro přední výrobce zařízení, jako je Apple. Partneři se však od začátku roku 2017 dostali do sporu kvůli patentovým sporům.

Konec partnerství Qualcomm-Apple?

Qualcomm je největším poskytovatelem mobilních čipů: Postavil technologii, pomocí které se telefony připojují k celulárním sítím. Vzhledem k tomu, že společnost má patenty související s technologií 3G a 4G, jsou všichni výrobci zařízení povinni zaplatit jí licenční poplatek, i když nepoužívají čipy Qualcomm. Právní roztržka zahrnuje použití technologie Qualcomm společností Apple a výši platby licenčních poplatků, které výrobce čipů účtoval společnosti Apple za použití jejích komponent a patentů.

Zatímco Qualcomm býval jediným dodavatelem modemů professional všechny telefony Apple, výrobce iPhonů nyní používá 4G čipy vyráběné společností Intel u přibližně 50% jejích zařízení, zejména u sítí AT&T a T-Mobile. (Viz také: Spor společnosti Qualcomm s Apple nyní lana v Intel.)

Tím, že společnost Apple spolupracuje s Intelem, diverzifikovala svou partnerskou základnu a odstranila závislost na jednom dodavateli čipů. Výsledkem však bylo omezení rychlosti sítě professional koncové uživatele, říká Qualcomm. Testy rychlosti ukazují, že smartphony s technologií Qualcomm mají vyšší rychlost sítě než ty, které běží na procesorech Intel, podle Qualcomm.

Potřeba rychlosti?

Ryan Shrout, hlavní analytik společnosti Shrout Study tweetoval„To zjednodušuje debaty kupředu. “Qualcomm bude po dlouhou dobu nejvýkonnějším 4G a 5G modemem, takže nyní je čas, aby výrobci Androidu a QC a mobilní operátoři začali z toho dělat hluk. “

Při přechodu z Qualcommu na Intel může Apple vytvářet novou závislost na jediném dodavateli, což může mít za následek zpoždění plnění a delší čekací lhůty professional kupující Iphone.

Pro Qualcomm to však není konec cesty. Cristiano Amon, vedoucí obchodu s čipy Qualcomm, poznamenal, že to neznamená, že Qualcomm navždy ztratil podnikání Apple. Vyjádřil naději na pokračování obchodu s výrobcem Iphone. „Pokud se příležitost naskytne, myslím, že budeme dodavatelem společnosti Apple,“ řekl Amon. (Viz také: Společnost Qualcomm at Threat od společností Apple, Samsung, Huawei Chips.)

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web