Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Qualcomm má v obchodní čínské válce hodně co ztratit

AkciePrůvodce.cz > Akcie  > Technologické akcie ("Tech stocks")  > Qualcomm má v obchodní čínské válce hodně co ztratit

Qualcomm má v obchodní čínské válce hodně co ztratit

Vzhledem k tomu, že očekávané tarify na více čínských produktů možná zbývají jen několik dní, by investoři sázející na to, které společnosti jsou nejvíce vystaveny, měly zaměřit svou pozornost na Qualcomm Inc. (QCOM), výrobce mobilních čipů, který v Číně podniká hodně.

Akcie jsou pod tlakem již více než měsíc, protože investoři se obávají potenciální obchodní války s Čínou. A mají na to dobrý důvod. Navrhovaná nabídka společnosti Qualcomm ve výši 44 miliard USD na společnost NXP Semiconductors NV (NXPI), nizozemského výrobce čipů, stále potřebuje schválení v Číně. Nemluvě o tom, že Qualcomm v této zemi podniká rychle a spoléhá na čínské globální dodavatelské řetězce. (Viz také: Akcie NXP klesají uprostřed zájmu společnosti Qualcomm.)

Panty professional schválení obchodu na ZTE

V červnu agentura Reuters uvedla, že čínská státní správa pro regulaci trhu uvedla, že dohodu stále přezkoumává, a jedná s Qualcommem o odstranění všeho, co by akvizicí mohlo způsobit újmu. Agentura Reuters s odvoláním na lidi obeznámené s touto záležitostí uvedla, že schválení dohody závisí na pokroku jednání o zrušení amerického zákazu čínské telekomunikační společnosti ZTE.

Vzhledem k tomu, že zprávy o napětí mezi Čínou a United states of america odcházely a proudily, obavy z čínských investic do technologických společností jsou poslední obavou. Pozdní minulý měsíc se objevily zprávy, že Bílý dům chce omezit čínské investice do technologických společností a bude se odvolávat na Mezinárodní zákon o nouzových ekonomických silách z roku 1977, který dává správní radě prezidenta pravomoc činit kroky na ochranu občanů United states. Trh reagoval výprodej a Trumpova administrativa ji od té doby odvrátila. Nyní se připravují požádat Kongres, aby dal více pravomocí Výboru pro zahraniční investice v United states of america (CFIUS) k jednání se zahraničními společnostmi, které kupují americké technologické firmy.

Qualcomm v Číně vydělává spoustu peněz

Kromě dohody o NXP se investoři musí potýkat také s tím, že zhruba dvě třetiny ročních příjmů Qualcommu pocházely z Číny během minulého roku, tvrdí Barron. S odvoláním na FactSet jsou známé společnosti Barron, Apple Inc. (AAPL) a Intel Corp. (INTC), jediné dvě americké technologické společnosti, které předčí Qualcomm, pokud jde o příjmy pocházející z Číny. (Viz také: 5 Chip Shares v ohrožení při rozšiřování obchodní války.)

Pokud prezident Trump naplní svůj plán uvalit na čínské výrobky cla na miliardy dolarů od 6. července a Čína bude následovat odvetná cla, podnikání společnosti Qualcomm a její akcie by mohly trpět. Koneckonců, společnost Qualcomm a další výrobci čipů jsou při výrobě a testování polovodičů extrémně závislí na Číně. V letošním roce jsou akcie slevou více než 15% a za měsíc klesly o 5%.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: