Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Co je QQQQ?

QQQQ je původní image tickeru pro Nasdaq 100 Belief, ETF, který obchoduje na burze Nasdaq. Toto zabezpečení nabízí široké pokrytí technologickému sektoru sledováním indexu Nasdaq 100, který se skládá ze 100 největších a nejaktivněji obchodovaných nefinančních akcií na Nasdaq. Je také známý jako „kostky“ nebo „čtyřnásobný Q“ a je nyní uveden pod důvěrou QQQ Invesco nebo jeho aktuálním symbolem tickeru: QQQ.

Shrnutí

  • QQQQ je původní image tickeru pro Nasdaq 100 Have confidence in, ETF, který obchoduje na burze Nasdaq.
  • Toto ETF nabízí širokou expozici technologickému sektoru sledováním indexu Nasdaq 100, který sleduje 100 největších a nejaktivněji obchodovaných nefinančních akcií na Nasdaq.
  • Tento ETF vylučuje názvy finančních služeb.
  • ETF, jehož aktuální symbol tickeru je QQQ, je také známý jako „kostky“ nebo „čtyřnásobné Q“.

Porozumění QQQQ

Ačkoli se QQQQ nyní obchoduje prostřednictvím Invesco QQQ Trust, stále sleduje Nasdaq 100, akciový index uvádějící 100 největších společností Nasdaq podle tržní kapitalizace. Index Nasdaq 100 zahrnuje společnosti ze všech odvětví, s výjimkou finančních služeb. Mezi tato průmyslová odvětví patří maloobchod, biotechnologie, průmysl, technologie, zdravotnictví a mnoho dalších. Tento fond poskytuje obzvláště životaschopnou investiční volbu professional investory usilující o expozici v technologickém sektoru, protože mnoho z největších společností kótovaných na Nasdaq jsou technologičtí giganti typu blue chip jako Google (GOOGL), Microsoft (MSFT) a Qualcomm (QCOM) .

Požadavky na zařazení do důvěryhodnosti Invesco QQQ

Všechny společnosti v Invesco QQQ Trust musí být kótovány na burze Nasdaq 100 po dobu nejméně dvou allow. Z tohoto pravidla však existují určité výjimky. Konkrétně některé společnosti, které jsou kótovány pouze na jeden rok, ale mají mimořádně vysokou tržní kapitalizaci, mohou snížit. Všechny akcie musí mít průměrný denní objem obchodování 200 000 akcií a jsou rovněž povinny vykazovat výnosy na čtvrtletní i roční bázi. Společnosti, které mají problémy s bankroty, jsou z Trustu Invesco QQQ vynechány.

V roce 1999 začal tento ETF jako vedlejší projekt vytvořený několika zaměstnanci Nasdaq, kteří se snažili pomoci maminkovým a popovým investorům podílet se na boomu dotcomu.

Podrobný rozpis důvěryhodnosti Invesco QQQ

Rely on Invesco QQQ je extrémně technologický, s 54,72% aktiv přidělených technologickému sektoru. Spotřebitelské cyklické výrobky jsou dalším nejlépe váženým odvětvím s alokací 21,27%. Mezitím sektor zdravotní péče završuje první tři sila s alokací 13,52%. Všechny ostatní sektory mají v rámci ETF alokaci méně než 10%, přičemž šest nejlepších sektorů zaokrouhluje spotřebitelské necyklické, průmyslové a telekomunikační odvětví.

Není tedy žádným překvapením, že osm z 10 nejvýznamnějších společností Invesco QQQ Believe in patří mezi významné technologické stálice jako Apple, Microsoft, Amazon, Google, Fb, Intel a Cisco. Stojí za zmínku, že Invesco QQQ Have confidence in sleduje omezený počet akcií ve srovnání s jinými ETF Nasdaq. Příklad: populární index Nasdaq Composite Index (IXIC) sleduje všechny akcie uvedené na indexu Nasdaq, včetně názvů finančních služeb, což představuje více než 3 000 veřejných společností.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: