Průvodce » Obchodování » Technická analýza » Průměrný směrový index – definice a použití ADX

Průměrný směrový index – definice a použití ADX

Jaký je průměrný směrový index (ADX)?

Průměrný směrový index (ADX) je indikátor technické analýzy používaný některými obchodníky k určení síly trendu. Trend může být buď nahoru nebo dolů, což ukazují dva doprovodné indikátory, Negativní směrový indikátor (-DI) a Pozitivní směrový indikátor (+ DI). Proto ADX běžně obsahuje tři samostatné řádky. Používají se k tomu, aby pomohly posoudit, zda by měl být obchod uskutečněn dlouhý nebo krátký, nebo zda by měl být obchod vůbec realizován.

TradingView.

Shrnutí

 • Navrhl Welles Wilder pro denní komoditní grafy, ale lze jej použít na jiných trzích nebo v jiných časových rámcích.
 • Cena se posune nahoru, když je + DI nad -DI, ​​a cena se posune dolů, když -DI je nad + DI.
 • Křížení mezi + DI a -DI jsou potenciální obchodní signály, protože medvědi nebo býci získávají převahu.
 • Trend má sílu, když je ADX nad 25. Trend je slabý nebo je cena bez trendu, když je ADX pod 20, podle Wildera.
 • Non-trendy neznamená, že cena se nepohybuje. To nemusí být, ale cena může také změnit trend nebo je příliš volatilní na to, aby existoval jasný směr.

Vzorce pro průměrný směrový index

Indikátory (ADX) jsou

ADX vyžaduje posloupnost výpočtů kvůli více řádkům v indikátoru.

.

+ DI=(Vyhlazeno + DMATR )×100-DI=(Vyhlazeno – DMATR )×100DX=(+ DI-DI+ DI+-DI)×100ADX=(Předchozí ADX×13)+Aktuální ADX14kde:+ DM (směrový pohyb)=Aktuální vysokáPHPH=Předchozí vysoká-DM=Předchozí nízkáAktuální nízkáVyhlazeno +/- DM=t=114DM(t=114DM14)+CDMCDM=Aktuální DMATR=Průměrný skutečný rozsah begin aligned & text + DI = left ( frac text Smoothed + DM text ATR right) times 100 \ & text -DI = left ( frac text Smoothed -DM text ATR right) krát 100 \ & text DX = left ( frac mid text + DI – text -DI mid mid text + DI + text -DI mid right) krát 100 \ & text ADX = frac ( text Prior ADX times 13) + text Current ADX 14 \ & textbf where: \ & text + DM (Directional Movement) = text Current High – text PH \ & text PH = text Previous High \ & text -DM = text Previous Low – text Current Low \ & text Smoothed + / -DM = textstyle sum_ t = 1 ^ 14 text DM – left ( frac sum_ t = 1 ^ 14 text DM 14 right) + text CDM \ & text CDM = text aktuální DM \ & text ATR = text průměrný skutečný rozsah \ end zarovnáno

.+ DI=(ATR Vyhlazeno + DM.)×100-DI=(ATR Vyhlazeno – DM.)×100DX=(+ DI+-DI+ DI-DI.)×100ADX=14(Předchozí ADX×13)+Aktuální ADX.kde:+ DM (směrový pohyb)=Aktuální vysokáPHPH=Předchozí vysoká-DM=Předchozí nízkáAktuální nízkáVyhlazeno +/- DM=t=114.DM(14t=114.DM.)+CDMCDM=Aktuální DMATR=Průměrný skutečný rozsah..

Výpočet průměrného indexu směrového pohybu (ADX)

 1. Výpočet + DM, -DM a True Range (TR) pro každé období. Obvykle se používá 14 období.
 2. + DM = aktuální vysoká – předchozí vysoká.
 3. -DM = Previous Low – Current Low.
 4. Použijte + DM, když Aktuální vysoká – Předchozí vysoká> Předchozí nízká – Aktuální nízká. -DM použijte, když předchozí nízká – aktuální nízká> aktuální vysoká – předchozí vysoká.
 5. TR je větší z hodnot Current High – Current Low, Current High – Previous Close nebo Current Low – Previous Close.
 6. Vyhlaďte průměry 14 období + DM, -DM a TR. Vzorec TR je uveden níže. Vložte hodnoty -DM a + DM, abyste vypočítali vyhlazené průměry těchto hodnot.
 7. Prvních 14TR = součet prvních 14 hodnot TR.
 8. Další hodnota 14TR = prvních 14TR – (předchozích 14TR / 14) + aktuální TR
 9. Dále rozdělte vyhlazenou hodnotu DM na vyhlazenou hodnotu TR, abyste získali + DI. Vynásobte 100.
 10. Vydělte vyhlazenou hodnotu -DM vyhlazenou hodnotou TR na get-DI. Vynásobte 100.
 11. Index směrového pohybu (DX) je + DI minus -DI, ​​děleno součtem + DI a -DI (všechny absolutní hodnoty). Vynásobte 100.
 12. Chcete-li získat ADX, pokračujte ve výpočtu hodnot DX po dobu nejméně 14 období. Poté výsledky vyhlaďte a získejte ADX
 13. První ADX = součet 14 období DX / 14
 14. Poté ADX = ((předchozí ADX * 13) + aktuální DX) / 14

Co vám říká průměrný směrový index (ADX)?

Průměrný směrový index (ADX) spolu s negativním směrovým indikátorem (-DI) a pozitivním směrovým indikátorem (+ DI) jsou indikátory hybnosti. ADX pomáhá investorům určit sílu trendu, zatímco -DI a + DI pomáhají určit směr trendu.

ADX identifikuje silný trend, když je ADX nad 25 a slabý trend, když je ADX pod 20.

Křížení linek -DI a + DI lze použít ke generování obchodních signálů. Například pokud linka + DI prochází nad linkou -DI a ADX je nad 20, nebo ideálně nad 25, pak je to potenciální signál ke koupi.

Pokud -DI prochází nad + DI a ADX je nad 20 nebo 25, pak je to příležitost vstoupit do potenciálního krátkého obchodu.

Kříže lze také použít k opuštění aktuálních obchodů. Například pokud je dlouhý, ukončete, když -DI překročí nad + DI.

Když je ADX pod 20, indikátor signalizuje, že cena je bez trendu, a proto nemusí být ideální doba pro vstup do obchodu.

Rozdíl mezi průměrným směrovým indexem (ADX) a indikátorem Aroon

Indikátor ADX se skládá z celkem tří řádků. Indikátor Aroon se skládá ze dvou. Oba ukazatele jsou podobné v tom, že oba mají čáry představující pozitivní a negativní pohyb, což pomáhá určit směr trendu. Čtení / úroveň Aroon také pomáhá určit sílu trendu, jako to dělá ADX. Výpočty se však liší, takže přechody u každého z indikátorů se vyskytnou v různých časech.

Omezení použití průměrného směrového indexu (ADX)

Křížení se mohou často vyskytovat. Někdy příliš často, což má za následek zmatek a potenciální ztrátu peněz u obchodů, které rychle jdou opačným směrem. Říká se jim falešné signály. To je běžnější, když jsou hodnoty ADX pod 25. To znamená, že někdy ADX dosáhne nad 25, ale je tam pouze dočasně a pak se obrátí spolu s cenou.

Jako každý indikátor, měl by být ADX kombinován s cenovou analýzou a potenciálně dalšími indikátory, které pomáhají filtrovat signály a kontrolovat riziko.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Akcie Průvodce

Akcie Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - investování a obchodování, akcie, recenze, komodity, kryptoměny aj. Máte rádi investování a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

 • Obsah článku

 • Přihlásit se k odběru novinek o investování