Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Průměrná definice nahoru

Co je průměrný nárůst?

Průměrná výše označuje proces nákupu dalších akcií akcie, kterou již vlastníte, ale za vyšší cenu. Tím se zvyšuje průměrná cena, kterou investor platí za všechny akcie. V kontextu krátkého prodeje se průměrování dosáhne prodejem dalších akcií za cenu vyšší, než je cena první transakce. Populární strategie pro sledování trendů bude průměrovat na pozici, jak se bude cena zvyšovat. Myšlenkou je opřít se o své vítěze.

Porozumění průměru nahoru

Průměrování do akcie zvýší vaši průměrnou cenu za akcii. Řekněme například, že kupujete XYZ za 20 $ za akcii a jak akcie rostou, kupujete stejné částky za 24 $, 28 $ a 32 $ za akcii. Tím by se vaše průměrná kupní cena zvýšila na 26 $ za akcii.

Může to být atraktivní strategie, jak využít hybnosti na rostoucím trhu nebo tam, kde se investor domnívá, že cena akcie poroste. Pohled by mohl být založen na spuštění konkrétního katalyzátoru nebo na základech.

Někteří investoři používají ve svých průměrovacích strategiích disciplínu, plánují nákupy, když akcie dosáhly určité ceny, zatímco jiní zakládají svůj nákup na výkonu technických ukazatelů, jako je klouzavý průměr, vzestupný development nebo hybnost nahoru-dolů, které porovnávají průměrný objem akcie na průměrný objem dolů.

Ostatní investoři jsou agnostičtí vůči tomu, kde je cena akcií, a pravidelně nakupují další akcie jako součást plánu. Takový plán by mohl zahrnovat měsíční investici přidanou k dané akci.

Strategie professional průměrování

Průměrování má rizika. Investoři, kteří sledují strategii průměrného růstu, by se mohli vystavit zvýšeným ztrátám, pokud by ukončili nákup akcií společnosti těsně před prudkým poklesem nebo pokud cena akcií dosáhne vrcholu. I když se průměrujete, můžete stále zvyšovat zisky, protože akcie rostou prodejem malého procenta pozice, abyste zajistili nějaké zisky. To může pomoci snížit vaše ztráty, pokud dojde k náhlému obrácení ceny akcií.

Když průměrujete v kontextu portfolia, musíte zvážit účinek zvýšení vaší pozice v akci proti dopadu na celkovou koncentraci. Jinými slovy, ujistěte se, že váhy a velikosti držby investic professional každou pozici akcií jsou stále v souladu s cílovými úrovněmi, které jste pro portfolio stanovili. To je důležité, pokud je problémem volatilita.

Průměrování nahoru compared to průměrování dolů

Průměrování nahoru je často v kontrastu s průměrováním dolů nebo nákupem více akcií akcie, jak klesá její cena. Zatímco průměrování dolů snižuje vaše náklady na akcii a někteří zastánci dodržování hodnotového stylu investování to praktikují, problém této strategie spočívá v tom, že může vést k větším ztrátám, pokud cena akcií bude i nadále klesat.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: