Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Průchod Ginnie Mae

AkciePrůvodce.cz > Investování  > Alternativní investice  > Průchod Ginnie Mae

Průchod Ginnie Mae

Co je Ginnie Mae Pass-As a result of

Průchod Ginnie Mae je investice vydaná vládním národním hypotečním sdružením (GNMA), známým jako Ginnie Mae, která čerpá příjmy z fondů hypoték Federal Housing Administration (FHA) a Division of Veterans Affairs (VA). Průchozí cenné papíry Ginnie Mae přinášejí příjem z plateb úroků a jistiny provedených držiteli hypotéky na hypotékách. Tento typ zabezpečení je podpořen plnou vírou a důvěrou vlády Spojených států. Průchozí cenné papíry Ginnie Mae jsou cenné papíry zajištěné hypotékou (MBS).

ROZDĚLÁVÁNÍ Ginnie Mae Pass-Through

Zabezpečení průchodu Ginnie Mae je podobné jako u jiných cenných papírů zajištěných hypotékou, protože příjem závisí na platbách, které držitelé hypoték provádějí na svých hypotékách. Platby a úroky jsou „předány“, po odečtení poplatku, držiteli cenného papíru. Tento typ zabezpečení poskytuje měsíční příjem po určitou dobu a je obecně považován za bezpečný, protože je zaručen vládou. Hypotéky v průchozích cenných papírech Ginnie Mae byly zaručeny FHA nebo VA, což znamená, že je vláda pojistila. Průchozí cenné papíry Ginnie Mae mají tedy více vrstev ochrany proti selhání než běžný MBS. Prvním je dlužník a jeho vlastní úvěruschopnost, jako u každé MBS. Kromě toho je Ginnie Mae konečným garantem MBS a za vlastní finanční silou stojí vláda United states of america, která celý systém zastavuje.

Dva typy průchozích bazénů Ginnie Mae

Existují dva fondy průchozích cenných papírů Ginnie Mae, které generují příjem: Ginnie Mae I a Ginnie Mae II. Ginnie Mae I, neboli GNMA I MBS, se skládá z hypoték, které splácí jistinu a úroky patnáctého každého měsíce, zatímco Ginnie Mae II, neboli GNMA II MBS, dělá totéž dvacátého dne každého měsíce. Výše úroku se může lišit, protože různé hypotéky mají různé sazby, které jsou agregovány do fondů. Dalším rozdílem mezi těmito dvěma fondy je splatnost, přičemž Ginnie Mae I má maximálně 30 allow professional jednu rodinu a 40 enable professional více rodin, zatímco Ginnie Mae II je maximálně 30 enable, protože nezahrnuje projekty pro více rodin nebo stavební půjčky.

Úvahy o průchozích cenných papírech Ginnie Mae

Při investování do průchozích cenných papírů Ginnie Mae je třeba mít na paměti několik věcí. Nejdůležitější je, že držitelé cenných papírů riskují, že budou spláceny jistiny hypotéky rychleji, než se očekávalo, zvláště pokud poklesnou úrokové sazby a držitelé hypoték budou schopni refinancovat za nižší sazby. Toto riziko se označuje jako riziko splácení a vztahuje se na všechny cenné papíry zajištěné hypotékou. Kromě toho je příjem generovaný z průchozích cenných papírů Ginnie Mae považován za zdanitelný na státní i federální úrovni. A konečně, držitelé cenných papírů mohou prodávat průchozí cenné papíry Ginnie Mae jako každá jiná investice, přičemž tržní hodnota cenného papíru se počítá na konci každého obchodního dne.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web