Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Provoz celého bitcoinového uzlu pro investory

AkciePrůvodce.cz > Kryptoměny  > Provoz celého bitcoinového uzlu pro investory

Provoz celého bitcoinového uzlu pro investory

Hodnota kryptoměny je stejně bezpečná jako její síť. V kontextu bitcoinů se toto zabezpečení promítá do ověřených a ověřitelně pravdivých transakcí v uzlech pracujících v jeho síti. Ale ověřování transakcí v každém uzlu v bitcoinu je aktivita náročná na čas a zdroje. Nevýhoda tohoto přístupu byla v loňském roce zcela jasná, když se počet transakcí na blockchainu bitcoinů znásobil a ucpal jeho síť, což vedlo ke zpoždění zpracování transakcí.

K překonání problémů tohoto druhu je síť bitcoinů rozdělena na lehké uzly a plné uzly. První z nich jsou rychlejší při zpracování transakcí ve srovnání s posledními. Nestahují všechny transakce na blockchainu bitcoinů a v případě stažených transakcí je rychlosti dosaženo stažením pouze dat záhlaví vztahujících se k těmto transakcím. Je odpovědností plně validovat bitcoinové uzly k potvrzení všech transakcí, ke kterým dochází v síti kryptoměny. Stahují všechny transakce na blockchainu bitcoinů a plně je ověřují u ostatních uzlů. (Viz také: Co je těžba bitcoinů?)

Výhody provozu těžebního stroje přicházejí ve formě odměn za mince a následných zisků, když jeho hodnota stoupne. I když neexistují žádné peněžní odměny, provozování celého bitcoinového uzlu má své vlastní nehmotné výhody. Například zvyšuje zabezpečení transakcí prováděných uživatelem. To je obzvláště důležité, pokud plánujete provést více bitcoinových transakcí za den. Přispívá také k celkové bezpečnosti sítě bitcoinů. Stažením všech transakcí bude mít plný uzel vždy nejnovější a nejlepší informace týkající se informací o blockchainu bitcoinu.

Pro bitcoinové investory bude plný uzel sloužit dvěma účelům. Nejprve jim pomůže monitorovat stav blockchainu bitcoinů: Blockchain má přímý vliv na cenu bitcoinů, protože se používá ke zpracování transakcí – obchodních i obchodních. Zajistí také blockchain kryptoměny, čímž zajistí bezpečnost jejich investic. Zadruhé zajistí platné a přesné transakce obchodování s bitcoiny.

Nastavení úplného uzlu

Nastavení celého uzlu je poměrně snadné. Existují tři způsoby, kterými můžete nastavit svůj vlastní plný uzel.

První metoda zahrnuje spuštění uzlu v cloudu. Budete se muset založit s účtem ve službě Amazon Web Expert services nebo Google Cloud. Následně budete muset vytvořit instanci Virtual Equipment (VM), která zrychlí připojení a synchronizaci do cloudu z vašeho počítače. Ujistěte se, že nakonfigurujete pravidla brány firewall, abyste zajistili, že vaše occasion nebude snadno porušena. Nakonec si budete muset stáhnout Bitcoin Main, software potřebný ke spuštění bitcoinů a nakonfigurovat příslušná nastavení portů ve vašem počítači do cloudu.

Druhá metoda je podobná té první, s výjimkou toho, že tentokrát je bitcoinové jádro spuštěno na místním počítači. Provoz bitcoinového uzlu vyžaduje minimálně 145 gigabajtů místa na disku a 2 gigabajty paměti RAM. Podle některých zpráv měl bitcoinový blockchain od ledna velikost 200 gigabajtů. Měli byste také mít rychlost připojení k internetu alespoň 50 Kbps a velkorysý limit pro nahrávání a stahování. (Je lepší mít připojení bez omezení nahrávání a stahování). Několik webů a videí obsahuje seznam pokynů ke konfiguraci klienta bitcoinového jádra. První occasion stahování a synchronizace s bitcoinovým blockchainem může trvat několik dní. Následné instance by však měly být rychlejší.

Třetím způsobem nastavení bitcoinu s plným uzlem je možnost „node-in-a-box“. Jak název napovídá, tato metoda se skládá z předem nakonfigurovaných bitcoinových plných uzlů, které lze připojit na váš počítač. Přicházejí s rozhraním professional správu zařízení a prohlížení dat v něm obsažených. Tato možnost ve skutečnosti zadává práci na stahování a ukládání blockchainu bitcoinů do externího zařízení, které je mobilní a ve srovnání s vaším osobním systémem spotřebovává méně energie. Mezi příklady poskytovatelů, kteří nabízejí tyto služby, patří Bitseed, Digitalbit a Stash.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: