Kalendář

Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Proč si společnosti pro své IPO vybírají NASDAQ?

AkciePrůvodce.cz > Obchodování  > Obchodování s akciemi  > Proč si společnosti pro své IPO vybírají NASDAQ?

Proč si společnosti pro své IPO vybírají NASDAQ?

NASDAQ vznikl v roce 1971. To se může zdát dávno, ale ve srovnání s newyorskou burzou cenných papírů (NYSE), která byla založena v roce 1792, je to dítě. Zatímco NASDAQ je známý jako technologicky náročná burza , NYSE je známý pro bydlení starších kamenných společností. Společnosti obchodující na NYSE jsou často větší společnosti zaměřené na hospodářský výsledek, které vyplácejí dividendy a rostou své horní linie pomalu, ale rovnoměrně. Společnosti obchodující na NASDAQ jsou obvykle více zaměřeny na růst. Na obou stranách samozřejmě existují výjimky. (Související informace si přečtěte více o tom, jak NYSE a Nasdaq práce.)

Toto vnímání hraje pro některé společnosti roli při výběru mezi NYSE a NASDAQ. Například LinkedIn Corp. (LNKD) si vybral NYSE, protože nechtěl být seskupen se sociálními sítěmi. To neznamená, že společnosti uvedené na NASDAQ by měly být považovány za podřadné. Tak tomu vůbec není. Je to jen jiné prostředí. Pokud chce společnost jako LinkedIn prestiž, zobrazí se na NYSE.

Informační technologie, biotechnologie a další malé technologické společnosti však nemají zájem o prestiž. Jejich cílem je udržovat nízké náklady, aby mohli udržovat více kapitálu, aby pomohli růstu pohonných hmot. Ve většině případů rozdíl v poplatcích mezi zápisem na NYSE a NASDAQ nezpůsobí nebo nezruinuje podnikání, ale pokud je na NASDAQ uvedena menší společnost, je to stále nákladově efektivní rozhodnutí. (Přečtěte si více o tom, jak LinkedIn vydělává peníze.)

Rozdíly v nákladech

Hledáte-li výčet rozdílů v nákladech mezi NYSE a NASDAQ, najdete spoustu různých informací. Možná se dokonce ocitnete zmatený. Pro zjednodušení jde o to, kolik akcií společnost uvádí. V tomto příkladu předpokládejme, že společnost uvádí 75 milionů akcií. Na NYSE by to stálo 300 000 USD in addition roční poplatek za zařazení na seznam 69 750 USD. Na NASDAQ je to trochu komplikovanější, protože existují tři dílčí trhy: Global Find Market place, International Marketplace a Cash Marketplace. Pokud vypsáte 75 milionů akcií na World-wide Decide on Current market nebo World-wide Current market, pak je poplatek za uvedení do seznamu 225 000 $ moreover roční poplatek za uvedení do seznamu 68 500 $. Pokud je na kapitálovém trhu kótováno 75 milionů akcií, je poplatek za zařazení pouze 80 000 USD furthermore roční poplatek za kótování ve výši 27 500 USD.

Prestiž a náklady jsou professional společnost při rozhodování mezi NYSE a NASDAQ dva největší faktory, ale je třeba vzít v úvahu i několik dalších faktorů. (Přečtěte si více o tom, jak Nasdaq vydělává peníze.)

Důležité faktory

Každá společnost uvedená na NYSE musí mít nezávislou kompenzační komisi a nezávislou nominační komisi. To se nevyžaduje u NASDAQ, kde mají společnosti možnost odměňování výkonných pracovníků a jmenování rozhodnutí učiněných většinou nezávislých ředitelů. Společnosti kótované na NYSE musí mít také funkci interního auditu a vedení společnosti. Ani u NASDAQ nejsou vyžadovány. (Přečtěte si více o požadavcích na seznam Nasdaq.)

NASDAQ přichází s další výhodou, kterou někteří lidé přehlížejí. Má elektronický billboard na Times Sq., kde je uveden seznam jeho společností a jejich produktů. To je jeden z důvodů, proč společnost Kraft Meals Group, Inc. (KRFT) přešla v roce 2012 na NASDAQ (zvýšená expozice jejích produktů).

Sečteno a podtrženo

NYSE je dražší a nabízí větší prestiž. V dnešním technologicky náročném světě však mnoho společností považuje zařazení na NASDAQ za logickou možnost s ohledem na úsporu nákladů. K dnešnímu dni jsou společnosti kótované na NASDAQ považovány za více orientované na růst, což znamená větší volatilitu spojenou se zvýšeným růstovým potenciálem. (Přečtěte si více o tom, jak NYSE vydělává peníze.)

Dan Moskowitz nevlastní žádné akcie v LNKD nebo KRFT.

0/5 (0 Reviews)
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: