[vc_empty_space height="10px"]

Kalendář

[vc_empty_space height="10px"] Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším. [vc_empty_space height="10px"]

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Proč se data z finančních trhů přesouvají do cloudu

AkciePrůvodce.cz > Obchodování  > Obchodní strategie  > Proč se data z finančních trhů přesouvají do cloudu

Proč se data z finančních trhů přesouvají do cloudu

  • Trh cloudových úložišť by mohl do roku 2024 ztrojnásobit hodnotu na více než 100 miliard dolarů ročně
  • Kryptoměnová obchodní platforma Skew je mezi prvními zákazníky, kteří využívají novou cloudovou datovou platformu CME Group

Najít tržní cenu znamenalo naklonit hlavu až k velké tabuli visící nad obchodní podlahou. Možná, že běžci vyvinuli první aplikační programová rozhraní (API) již v 18. století, když si oblékli kožešinové rukávy, aby zabránili náhodnému vymazání drahých informací.

Ale informace o trhu migrovaly z poštovních holubů, na tabule, do novin a poté na servery. To vše kvůli potřebě stále kvalitnějších údajů o trhu, které by nasytily investory hladové po inteligenci.

Jelikož potřeba spolehlivých dat stále roste, všechny typy účastníků trhu hledají způsoby, jak správu dat učinit nákladově efektivnější a efektivnější.

Aby našel tuto nirvánu, průmysl se stále více dívá do nebe – do mraku.

Finanční vidlice na silnici

Cloudová technologie je stěží nový koncept. Cloud je však hlavní vidlicí na cestě professional každého ve finančním sektoru kvůli řadě faktorů, v neposlední řadě je to přizpůsobení prostředí práce z domova v roce 2020.

Zejména u společností, které nemusí mít potřebu, odborné znalosti nebo rozpočet na místní infrastrukturu, servery nebo datové úložiště, roste zájem o cloudová tržní datová řešení.

Big Facts splňuje dynamická facts

“Toto je inflexní bod,” prohlásil ve videoprezentaci Bill Bierds, prezident softwarové společnosti BCC Team. “Myslím, že uvidíte mnohem více zrychlení do cloudu a tržní information jsou jen jednou oblastí, která je zralá a připravená jít.”

Očekává se, že trh cloudových úložišť podporovaný technologickými giganty, jako jsou Google, Microsoft a Amazon, se do roku 2024 ztrojnásobí na více než 100 miliard dolarů ročně, uvádí zpráva Current market Facts Forecast.

Všechny druhy finančních dat se pohybují vzhůru, ale podle průmyslových odborníků se očekává, že details tržních cen budou hlavní oblastí růstu cloudu.

Skupina CME Team se stala první burzou derivátů nabízející produkt tržních dat v cloudu v reálném čase, když oznámila spuštění CME Intelligent Stream v roce 2019. To poskytlo klientům přístup k jejich zdroji dat v reálném čase – ve spojení s Google Cloud Plošina. V červenci 2020 skupina CME oznámila, že klienti mohou také využívat zpožděná details prostřednictvím cloudu.

Mohou nyní také přistupovat k ohromujícím 450 terabajtům dat několika kliknutí myší, přistupovat k hardwaru a zajišťovat síťová zařízení ve vzdálených datových centrech.

“Naše přijetí cloudových technologií bylo motivováno naším posláním zpřístupnit naše data širší základně zákazníků, aniž by byla ohrožena kvalita,” řekla Trey Berre, globální vedoucí CME Knowledge Solutions.

“Nyní více než kdy jindy víme, že mnoho účastníků trhu hledá řešení, která by umožnila větší flexibilitu.” Naše spolupráce se službou Google Cloud usnadnila našim klientům přístup k potřebným datům odkudkoli pomocí připojení k internetu. “

Demokratizace údajů

Velké instituce nejsou jediné, které levitují do cloudu.

Společnosti Fintech prosazují inovace, které by mohly znamenat vyrovnání podmínek, kde malé, hbité firmy budou využívat cloud a získávat zákazníky. Get started-upy využívající cloud nyní mají přístup k tolika zdrojům a informacím jako velké finanční instituce – nekonečné výpočty a úložiště, neomezený pohyb globálních dat a přístup k technologiím nové generace, jako je kvantový výpočet.

Said Bierds: „Mnoho firem na straně prodeje má spoustu a spoustu zdrojů a míst k provádění všech těchto analytických a algoritmických prací. Ale mnoho malých firem to nemá. Cloud to přináší – jedná se o demokratizaci dat, která se zde děje. “

Příkladem je Skew Ltd, kryptoobchodní platforma se sídlem v Londýně, kterou v roce 2018 založili dva bývalí obchodníci s deriváty JP Morgan a Citigroup, Emmanuel Goh a Tim Noat. Společnost získala financování ve výši 7 milionů USD a získala podporu od předních investorů, jako jsou Kleiner Perkins, Electronic Currency Group a Octopus Ventures.

V dubnu 2020 společnost Skew oznámila, že ve spolupráci se společností Kyte Broking spouští platformu professional provádění obchodu a stala se jednou z prvních společností, které využily CME Wise Stream k napájení svého řešení.

Skew nabízí jak obchodování, tak analytiku a poskytuje institucionální přehled trhů s krypto deriváty s více než 100 grafy o futures a opcích a historických datech.

Zaměření klienta Skew je na korporace a instituce, kde účastníci trhu denně klepají na řídicí panely Skew. Podle společnosti se od loňského spuštění služby analytiky tržních dat zaregistrovalo více než 1 000 firem.

Tim Noat, provozní ředitel společnosti Skew, uvedl, že jedním z vrcholů práce s CME Sensible Stream bylo, jak nákladově efektivní se ukázalo professional společnost jejich velikosti, což vše vedlo k vítězství v tomto dalším kroku v konkurenčním poli.

Platforma professional obchodování s aktivy společnosti Skew

“Po obchodní stránce je hlavním důvodem cena,” řekl Noat v rozhovoru. “A nejenže je levnější přijímat data z cloudu, je to také výhodné pro nás, kteří působíme v oboru kryptoměn.”

“Byli jsme mezi prvními, kteří se dostali do kontaktu s CME, budovali naše vztahy s týmy a získali předčasný přístup do cloudu, což nám umožnilo získat konkurenční výhodu.”

Noat a Daniel Cullender, technologický ředitel společnosti Skew, také zdůraznili důležitost cloudu professional rychlé provedení a schopnost rychle dodávat své služby zákazníkům. Startupy se musí rychle pohybovat, aby vytvořily životaschopné služby professional zákazníky, což umožňují cloudové služby. Od jejich prvního rozhovoru s CME Team se Skew připojil a využíval Smart Stream během pouhých šesti týdnů.

Cullender vychvaloval relativní snadnost sladění s nabídkou skupiny CME a ocenil hotovou technickou podporu od společnosti Google. Mezi další výhody patří pokročilé monitorování a nastavení výstrah bez agonizace nad společným umístěním dat v drahých instalacích.

“A to znamená, že náklady jsou udržovány velmi, velmi nízké,” řekl.

Noat řekl, že zatímco prakticky všichni v kryptoprostoru jsou v cloudu, probíhá proces přijetí technologie ve zbytku průmyslu. Ale to se nestane přes noc. “Takže si myslím, že to přijde, ale bude to nějakou dobu trvat,” řekl.

Hlavní světové burzy cenných papírů a derivátů se stěhují do cloudu, který pravděpodobně uspokojí poptávku klientů. Podle průzkumu společnosti Greenwich Associates přibližně 93% odborníků na tržní details uvádí, že plánuje využívat cloud ke správě svých dat.

Cloud v době viru

Další odborníci souhlasí, že pochod do cloudu je proces. Začíná to ale přechod k práci na dálku během současné pandemie.

“Myslím, že je to velmi podivná doba a tato velmi smutná doba v naší historii nutí vůdce, aby přehodnotili cloud a přehodnotili, kde běží jejich pracovní zátěž a kdo řídí jejich pracovní zátěž,” řekl Bierds z BCC.

Pro společnost Skew Noat uvedl, že společnosti pomohla skutečnost, že jejich provoz byl v cloudu od prvního dne.

“Covid nám otevřel oči nad schopnostmi našich zaměstnanců a všech soustředit se na cíl.” Produktivita byla ve skutečnosti velmi dobrá. “

Stephane Dubois, generální ředitel společnosti Xignite, řekl finančnímu portálu Finextra, že ve starém datovém paradigmatu společnosti utrácely 90% svých rozpočtů na údržbu své datové infrastruktury. Pouze zbývajících 10% šlo na inovace.

Přečtěte si více podobných článků na OpenMarkets

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: