Kalendář

Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Proč se akcie společnosti Microsoft rozpadají

AkciePrůvodce.cz > Akcie  > Technologické akcie  > Proč se akcie společnosti Microsoft rozpadají

Proč se akcie společnosti Microsoft rozpadají

(Poznámka: Autorem této základní analýzy je finanční spisovatel a manažer portfolia. On a jeho klienti vlastní akcie společnosti GOOGL.)

Microsoft Corp. Akcie (MSFT) se udržovaly relativně dobře uprostřed výprodeje na širším trhu a propadly o 12% na své greatest, zatímco ostatní mega tech akcie jako Amazon.com Inc. (AMZN), Netflix Inc. (NFLX), Alphabet Inc. ( GOOGL) a Fb Inc. (FB) utrpěly mnohem dramatičtější poklesy. To však může být pro investory trochu útěchou. Technická analýza naznačuje, že Microsoft může oproti dnešním úrovním dále poklesnout o 6%, což by akcii posunulo 17% ze svých maxim – s dalším potenciálním poklesem.

Medvědí opce sázek na vypršení v prosinci navíc směrově podporují slabý technický graf.

Tento střízlivý výhled společnosti Microsoft kontrastuje se silnými fiskálními výsledky za první čtvrtletí, které vedly analytiky ke zvýšení jejich odhadů.

Information MSFT od společnosti YCharts

Slabý graf

Graf ukazuje, že akcie klesly pod dlouhodobý uptrend, což je medvědí údaj. Společnost Microsoft navíc flirtuje s úrovní technické podpory kolem 102 USD. Pokud by akcie poklesly pod tuto úroveň, mohly by akcie klesnout na další úroveň podpory na 96 USD, což je pokles o 6% z jejich současné ceny kolem 102,70 USD.

Relativní index síly je také trendově nižší, což je známkou toho, že akcie opouští býčí hybnost.

Další negativní indikací jsou medvědí opce sázky na vypršení 21. prosince. Výplaty převažují nad výzvami v poměru 5 ku 1 při realizační ceně 100 $ s 10 000 kontrakty s otevřeným prodejem. Puts naznačují, že akcie mohou klesnout na 96,30 USD.

Vyšší odhady

Navzdory medvědímu výhledu akcií společnost Microsoft vykázala silné fiskální výsledky za první čtvrtletí, přičemž výnosy překonaly odhady o 18% a výnosy o 4% lepší. Díky silným výsledkům analytici zvýšili odhady příjmů a výnosů přibližně o 1%.

Analytici také posílili celoroční odhady a nyní vidí letošní růst výnosů o 14% oproti předchozím odhadům růstu o 11%, což je výrazný kontrast k mnoha technologickým akciím s vysokým profilem s klesajícími výdělky a sníženými prognózami analytiků. Totéž platí professional tržby společnosti Microsoft, u nichž se nyní očekává nárůst o 13% oproti předchozím odhadům o 11%. Očekává se, že tyto míry růstu zůstanou během roku 2021 relativně stabilní.

Odhady MSFT EPS pro info za aktuální fiskální rok podle YCharts

Zdá se, že akcie společnosti Microsoft se nevyhnutelně stále více stáhly do širšího technologického poklesu akcie. Silný růst příjmů a výnosů společnosti však může poskytnout bránu firewall proti nejhorším poklesům zaznamenaným mnoha jejími velkými konkurenty.

Michael Kramer je zakladatelem společnosti Mott Cash Management LLC, registrovaným investičním poradcem a manažerem aktivně spravovaného dlouhodobého portfolia tematického růstu společnosti. Kramer obvykle nakupuje a drží akcie po dobu tří až pěti enable. Kliknutím sem zobrazíte životopis Kramera a podíly jeho portfolia. Prezentované informace slouží pouze pro vzdělávací účely a nemají v úmyslu učinit nabídku nebo výzvu k prodeji nebo koupi konkrétních cenných papírů, investic nebo investičních strategií. Investice zahrnují riziko, a pokud není uvedeno jinak, nejsou zaručeny. Před implementací jakékoli zde diskutované strategie se nejprve poraďte s kvalifikovaným finančním poradcem nebo daňovým odborníkem. Na požádání poskytne poradce seznam všech doporučení učiněných během posledních dvanácti měsíců. Minulý výkon neznamená budoucí výkon.

0/5 (0 Reviews)
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: