Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Proč poražená prodejní síla povede k velkému oživení

AkciePrůvodce.cz > Akcie  > Technologické akcie  > Proč poražená prodejní síla povede k velkému oživení

Proč poražená prodejní síla povede k velkému oživení

Průkopník v oboru cloud computingu, společnost Salesforce.com Inc. (CRM), která poklesla o téměř 15% ze svých maxim uprostřed upadnutí širších technologických akcií, je podle jednoho týmu býků na ulici schopna odskočit o více než 30% a jak uvádí Barron.

Investoři, kteří hledají solidní hru uprostřed stále volatilnějšího trhu, na kterém nedávné výprodeje značně zatěžovaly některé z největších amerických technologických společností, by se měly podívat na vůdce odvětví cloudových služeb Salesforce, napsali analytici společnosti Nomura Instinet v nedávné zprávě o výzkumu.

Co podpoří oživení Salesforce

Dominuje více než 30% na trhu s cloudovým prodejem za 16 miliard dolarů
Celkový trh poroste do roku 2022 ročně o 11%
Prime 10 zákazníků společnosti utrácí dvojnásobek před čtyřmi lety

CRM je „klíčovým dlouhodobým holdingem v softwarovém prostoru“

Analytik Nomura Instinet Christopher Eberle doporučil nákup akcií cloudového prodejního softwarového giganta Salesforce se sídlem v San Francisku, zatímco akcie se obchodují se slevou. Zatímco akcie CRM již vzrostly o 34,3% od začátku roku, ve srovnání s technologicky zaměřeným indexem Nasdaq Composite Index 5,8% a růstem S&P 500 o 1,4%, 12měsíční prognóza Eberle ve výši 181 USD znamená od středečního závěru další téměř 32% nárůst.

Velký vzestup professional Salesforce

Uzávěrka středy: 137,24 $
Cenový cíl Nomura: 181 USD
Vzhůru: 31,9%

„Díky šíři a hloubce produktů společnosti Salesforce v kombinaci s maniakálním zaměřením na zákazníka, opakujícím se výnosovým modelem a strategickou hodnotou professional své zákazníky je CRM dlouhodobým klíčovým prvkem v softwarovém prostoru,“ napsal Eberle.

Bull Salesforce citoval dominanci společnosti na trhu cloudového prodeje, na kterém ovládá více než 30% podíl 16 miliard dolarů ročního prodeje. Nomura očekává, že celkový adresovatelný trh Salesforce vzroste do roku 2022 o 11% ročně. Mezitím top rated 10 největších zákazníků Salesforce utrácí dvojnásobně za služby Salesforce ve srovnání s pouhými čtyřmi lety, napsal Eberle. Považuje tento obrovský skok ve výdajích klíčových klientů za představující více příležitostí pro zvýšení prodeje současných zákazníků.

Analytik Nomura Instinet také ocenil zlepšující se marže provozního zisku Salesforce, a to z 10,7% ve fiskálním roce 2015 na odhadovaných 17% ve fiskálním roce 2019. Do budoucna Eberle očekává nárůst metriky o 1,2% na 1,5% ročně.

Co bude dál

Pozitivní zadní vítr stranou, investoři by měli zvážit rizika včetně oslabeného výhledu professional dříve vysoce létající technologický sektor a zvýšené konkurence v cloudovém prostoru.

Salesforce má představit svou poslední čtvrtletní zprávu 20. listopadu. Investoři budou sledovat, zda cloud titan může i nadále působit na ulici silným růstem po zprávě o výdělcích ve druhém čtvrtletí.

Porovnat účty

×

Nabídky, které jsou uvedeny v této tabulce, pocházejí z partnerství, od nichž Investopedia dostává náhradu.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: