Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Proč NEO může dělat to, co nedokáže žádná jiná kryptoměna

AkciePrůvodce.cz > Kryptoměny  > Kryptoměnová strategie a vzdělání  > Proč NEO může dělat to, co nedokáže žádná jiná kryptoměna

Proč NEO může dělat to, co nedokáže žádná jiná kryptoměna

Vzhledem k nedávným zákazům uloženým Čínou má NEO potenciál objevit se jako kryptoměna volby v silně regulované zemi a možná po celém světě. Od svého založení byla technologie NEO Onchain navržena tak, aby byla vhodná professional regulační orgány s centralizovaným přístupem, který je zcela odlišný od přístupu většiny kryptoměn.

(Další informace najdete v Číně, která zesiluje zásahy proti těžbě bitcoinů.)

Co je NEO?

Společnost NEO byla založena jako AntShares Da Hongfei a Erik Zhan v Číně v roce 2014 a v červnu 2017 byla přejmenována na „NEO“. Jedná se o platformu založenou na blockchainu, která podporuje svou vlastní kryptoměnu a umožňuje vývoj digitálních aktiv a inteligentních smluv.

NEO se snaží automatizovat správu digitálních aktiv pomocí inteligentních smluv s případným cílem vybudovat distribuovaný síťový systém inteligentní ekonomiky. (Další informace najdete v článku Jsou inteligentní smlouvy to nejlepší z blockchainu?)

Digitální ekvivalenty na platformě NEO

NEO teoreticky popisuje svůj inteligentní ekonomický systém jako (digitální aktiva + digitální identita + inteligentní smlouva = inteligentní ekonomika)

Aktiva lze snadno digitalizovat na blockchainu NEO otevřeným, decentralizovaným, důvěryhodným, sledovatelným a transparentním způsobem bez zprostředkovatelů a souvisejících nákladů.

Uživatelé mohou zaznamenávat, nakupovat, prodávat, směňovat nebo šířit různé druhy aktiv. Platforma NEO umožňuje propojení fyzického majetku s ekvivalentním a jedinečným digitálním avatarem v jeho síti. NEO také podporuje ochranu majetku. Aktiva registrovaná na její platformě mají ověřenou digitální identitu a jsou chráněna zákonem.

Digitální identita umožňuje ověřitelné klíčové informace o zúčastněných jednotlivcích, organizacích a dalších entitách, které existují v digitálním kontextu.

Chytré smlouvy umožňují provádění transakcí a dohod mezi různými stranami bez řízení jakýmkoli právním systémem nebo centrálním mechanismem. Realizace těchto smluv je založena na programovacím kódu sítě a kódování umožňuje sledovatelnost, transparentnost a nevratnost transakcí.

NEO podporuje dva krypto coiny, NEO a Fuel. Podporuje programování ve všech běžných jazycích včetně C #, Java, Go, Python a Kotlin, což umožňuje velké komunitě vývojářů snadno přispívat na svou platformu.

Zaměřte se na dodržování předpisů

NEO zachovává jasný rozdíl od ostatních standardních blockchainových platforem, protože se zaměřuje na dodržování předpisů. Zatímco digitalizovaná aktiva a inteligentní smlouvy jsou populární na jiných blockchainových platformách, jako je Ethereum, třetí klíčová vlastnost toho, co nazývá svou „digitální identitou“, odděluje NEO od ostatních.

Očekává se, že každý jednotlivec, podnik nebo jakýkoli jiný subjekt působící na platformě NEO bude mít jedinečnou digitální identitu, kterou lze ověřit. Lidé, podniky a projekty mají možnost provádět mezi sebou transakce, pouze pokud má druhá strana požadovanou identitu, díky čemuž je síť NEO v souladu s předpisy.

Dokonce i různé uzly v síti NEO možná budou muset mít identifikaci, než mohou přispět k ověření transakce a dalším činnostem, jako je účetnictví a účetnictví.

Zadejte Onchain

Při práci na NEO si zakladatelé kryptoměny, Da Hongfei a Erik Zhan, získali zájem různých podniků hledajících soukromá blockchainová řešení. Tak se v roce 2014 objevila Onchain, nezávislá technologická společnost, která pracuje s potřebnými finančními a právními rámci a poskytuje blockchainová řešení různým podnikům.

Zatímco NEO funguje jako bitcoin a ethereum, Onchain se zaměřuje na vytváření soukromých a konsorciálních blockchainů, aby splňovaly specifické potřeby odvětví.

Hlavní produkt společnosti Onchain, architektura distribuovaných sítí (DNA), využívá aplikace digitálních aktiv k pomoci podnikům vytvářením soukromých a veřejných blockchainů. DNA je považována za blockchainovou platformu, kterou lze přizpůsobit tak, aby řešila nejrůznější problémy v soukromém i veřejném sektoru.

NEO a Onchain: Jak se liší

NEO a Onchain jsou samostatné entity, které existují nezávisle a žádná z nich nevlastní druhou. NEO se zaměřuje na segment business-to-client (B2C) – kde „C“ může odkazovat na zákazníka nebo dokonce komunitu – zatímco Onchain se zaměřuje na podnikové služby typu business enterprise-to-organization (B2B).

Oba jsou financovány samostatně. NEO je financováno veřejnou komunitou, zatímco Onchain je podporován největším čínským soukromým konglomerátem Fosun.

Když byl dotázán, proč si vybral Fosuna jako investičního partnera, zakladatel Da Hongfei řekl: „Tři hlavní oblasti jejich portfolia zahrnují finance, lékařskou vědu, zábavu a životní styl, který má dobrou synergii s blockchain technologií. Z tohoto důvodu jsme si vybrali Fosun Group jako investičního partnera, protože si vysoce ceníme Organization zdroje, který Fosun poskytuje, platformy pro Onchain pro zobrazování blockchainové technologie. “

NEO a Onchain: Jejich vize

Společní zakladatelé NEO a Onchain předpokládají, že budou v budoucnu schopni dosáhnout interoperability napříč řetězci. To znamená, že bude vyvinut mechanismus professional připojení a sdílení informací mezi různými blockchainy, ať už jsou veřejné, jako je NEO, nebo soukromé, jako jsou ty, které provozují podniky.

Vzhledem k tomu, že počet systémů založených na blockchainu stále roste ve veřejné i soukromé doméně, bude nakonec potřeba mít interoperabilitu mezi různými blockchainy. Týmy NEO a Onchain doufají, že tuto mezeru vyplní svou pokračující prací.

Aby se však taková interoperabilita umožnila, stane se důležitá důvěra a identita. Tuto mezeru vyplní vnitřní funkce „Digitální identita“, která je nedílnou součástí blockchainové platformy NEO.

NEO a Onchain v podstatě mohou připravit tolik potřebnou střední cestu mezi zcela decentralizovaným, neregulovaným a anonymním blockchainovým systémem, jako je bitcoin, a konvenční ekonomikou kompatibilní s KYC, což je současný systém bankovních účtů a kreditních karet.

Přijetím komplexního přístupu, který se pokouší zapojit a sloužit potřebám všech stran – jednotlivých uživatelů, přispěvatelů do sítě, jako jsou horníci, účastníci transakcí, soukromé podniky a dokonce i regulační orgány – mohou být NEO a Onchain nejvhodnější pro poskytnutí holistického řešení pokračující rozpor mezi regulátory uzavřené ekonomiky a nadšenci kryptoměny otevřeného systému.

Řešení professional Čínu?

Platforma NEO funguje jako základ koncepce DNA Onchain. NEO poskytuje decentralizované veřejné blockchainy, zatímco DNA společnosti OnChain vyplňuje potřebu soukromých blockchainů. Propojení obou těchto systémů může umožnit to nejlepší z obou světů.

Onchain již obdržel souhlas s DNA od vlády Guiyang, hlavního města provincie Guizhou v jihozápadní Číně. Na začátku roku 2017 obě strany společně vydaly clever contract 2. a další čínskou blockchainovou technologii.

V polovině roku 2017 byl Onchain mezi prvními várkami společností, které úspěšně prošly čínským testem blockchainu, po kterém následovalo investiční partnerství se skupinou Fosun. Navzdory nedávnému zpřísnění kontroly kryptoměn Čínou je přijetí technologie blockchain jasnou možností. (Další informace najdete v části Je bitcoin v Číně zakázán?)

V polovině roku 2017 bylo oznámeno, že čínská vláda experimentuje a vytváří vlastní národní kryptoměnu. (Další informace najdete v článku Čínská vláda vyvíjí svou vlastní kryptoměnu.)

Navzdory svému tvrdému postoji k různým decentralizovaným kryptoměnám a ICO se šíří zvěsti, že vláda možná hledá alternativní řešení a zůstává otevřená spolupráci se společnostmi, které jsou ochotny hrát podle jejích pravidel. Jelikož jsou místní čínské podniky, NEO a Onchain jsou nejlepšími uchazeči, pokud je to pravda.

Pokud bude slibná technologie Onchain přijata a integrována s čínskou vládou a podniky umožňujícími komplexní řešení, pak to značně zvýší široké přijetí NEO.

Závěr

Technická robustnost konceptu NEO-Onchain a jeho centralizovaný přístup vypadají slibně, což z něj činí atraktivní alternativu nejen professional čínské orgány, ale i professional další zahraniční vlády, které si dávají pozor na anonymní a decentralizovaný trh s virtuální měnou. (Další informace najdete v části Bitcoin Value Crashes On Dread Of South Korea Cryptocurrency Ban.)

Investování do kryptoměn a počátečních nabídek mincí (ICO) je velmi riskantní a spekulativní a tento článek není doporučením Investopedie ani pisatele investovat do kryptoměn nebo ICO. Vzhledem k tomu, že situace každého jednotlivce je jedinečná, měli byste před finančními rozhodnutími vždy konzultovat kvalifikovaného odborníka. Investopedia neposkytuje žádná prohlášení ani záruky ohledně přesnosti nebo včasnosti zde obsažených informací. K datu psaní tohoto článku autor nevlastní žádné kryptoměny.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web