Průvodce » Brokeři » Brokeři na investování » Proč mi můj makléř nedovolí koupit akcie a prodat je ve stejný den?

Proč mi můj makléř nedovolí koupit akcie a prodat je ve stejný den?

Zajímá vás, proč vám váš makléř nedovolí koupit akcie a poté prodat stejné akcie ve stejný obchodní den? No, už se nedivte. Existují pro to dobré důvody.

Denní obchodování?

Akce uvedená výše se nazývá denní obchodování. Může se vyskytnout na jakémkoli finančním trhu, ale denní obchodování je nejběžnější na trzích s akciemi a devizami (Fx, fx). Denní obchodování nemusí být nutně špatná věc není to ani nezákonné ani neetické. Je to však extrémně riskantní a komplikované a jde o techniku, kterou nejlépe využije profesionální obchodník. Denní obchodníci jsou obvykle vysoce zkušení, vzdělaní a dobře financovaní velkými institucemi poskytujícími finanční služby. Denní obchodníci jsou také vázáni předpisy stanovenými Úřadem pro regulaci finančního průmyslu (FINRA)...

Denní obchodování není ani nelegální, ani neetické. Denní obchodní strategie jsou však velmi složité a je nejlepší je ponechat na profesionály nebo důvtipné investory.

Některé účty jsou omezeny na denní obchodování

Váš makléř nemusí povolit denní obchodování na základě typu účtu, který máte. Pokud jste například poprvé nebo relativně novým investorem, váš účet může obsahovat omezení, která vám mají zabránit v účasti na pokročilých obchodních strategiích nebo v investování do cenných papírů, které jsou nelikvidní nebo extrémně volatilní.

Pokud je to váš případ a jste z toho naštvaní, pak místo toho, abyste na omezení nahlíželi jako na něco negativního, mohlo by vám pomoci považovat je za benevolentní brzdy – na místě, které vám zabrání v tom, abyste si způsobili finanční škody přetěžováním bez pochopení rizik zapojen. Pokud to s investováním myslíte vážně, je důležité se poučit o tom, jak funguje denní obchodování.

Zrušení omezení obchodování

Pokud jste zkušený obchodník, možná budete chtít požádat svého makléře, aby odstranil veškerá omezení z vašeho účtu. V závislosti na konkrétní firmě a vašem finančním postavení může váš makléř omezení okamžitě odstranit nebo uvolnit, nebo je může zrušit, jakmile dokončíte daný počet obchodů. Pokud i nadále považujete svůj zprostředkovatelský účet za příliš restriktivní, pak byste možná chtěli nakupovat, protože byste mohli najít kompatibilnějšího makléře s menšími obchodními omezeními.

V rozporu s Reg-T

Váš broker může také omezit váš účet na denní obchodování, pokud máte hotovostní účet nebo maržový účet a porušili jste jakákoli pravidla nařízení T (Reg-T)...

Advisor Perception

Patrick Traverse, CFP®
MoneyCoach, Charleston, SC

Pokud máte u své makléřské firmy hotovostní účet, vypořádání obchodu a získání hotovosti k obchodování trvá dva dny. Toto je známé jako T + 2. „T“ znamená den, kdy k obchodu došlo, a „2“ označuje počet dní, po kterých se transakce vypořádá.

Chcete-li tento problém vyřešit, můžete požádat o marži na svém účtu. Maržový účet vám umožňuje vzít si půjčku proti kapitálu na vašem účtu. To by vám umožnilo použít maržový kapitál k nákupu další akcie. Jinými slovy, vaše makléřská společnost půjčuje vám, investorovi, hotovost na nákup cenných papírů.

Uvědomte si však, že budete muset zaplatit úroky dva dny před váš prodej akcií se vyrovná.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Akcie Průvodce

Akcie Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - investování a obchodování, akcie, recenze, komodity, kryptoměny aj. Máte rádi investování a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.