Průvodce » Brokeři » Proč makléři žádají o osobní údaje?

Proč makléři žádají o osobní údaje?

Když investoři kontaktují makléře, jsou často překvapeni množstvím žádostí o osobní údaje. Makléř pouze dodržuje zákon. Než bude broker moci provádět jakékoli obchody jménem klienta, je třeba získat určité požadované informace.

KLÍČOVÉ TAKEAWAYS

 • Zprostředkovatelé potřebují osobní údaje, aby dodrželi daňové zákony, předpisy proti praní špinavých peněz, požadavky na financování terorismu, postupy vedení záznamů a určování vhodných investic.
 • Obchodníci s makléři v United states of america potřebují od svých klientů daňové identifikační číslo (DIČ), což je obvykle číslo sociálního zabezpečení (SSN).
 • Občané mimo United states of america mohou obvykle místo SSN použít platné číslo pasu, číslo cizí registrační karty nebo jiná vládou vydaná identifikační čísla.
 • Mezi další často požadované informace patří jméno, adresa a datum narození.

Požadavky SSN na obchodování s akciemi

Obchodníci s makléři v Usa jsou povinni pro své klienty zaznamenat daňové identifikační číslo (DIČ) a toto číslo je obvykle číslo sociálního zabezpečení (SSN). Existuje však několik dalších způsobů, jak mohou občané mimo Usa dodat DIČ. V mnoha případech lze použít platné číslo pasu, číslo cizí registrační karty a další vládou vydaná identifikační čísla (například číslo řidičského průkazu)...

Osobní informace

Zprostředkovatelé nepožadují od investorů jejich osobní údaje, aby mohli konverzovat. Je za tím naprosto dobrý důvod – musí se ptát.

Dodržování daní je jedním z důvodů, proč makléři potřebují osobní údaje. Investoři musí hlásit IRS kapitálové zisky, ztráty a dividendy. Z toho vyplývá, že makléři musí mít tyto údaje, aby mohli každý rok zasílat požadované formuláře.

Podle Komise pro cenné papíry (SEC) existují další tři důvody, proč jsou makléři povinni požadovat osobní údaje. Jedná se o vhodnost, požadavky na vedení záznamů a zákony proti terorismu / praní peněz (AML)...

Vhodnost

Vhodnost označuje, jak finanční situace investora odpovídá radám a doporučením makléře. Makléř se musí pokusit porozumět okolnostem a preferencím investora..Makléř by pak měl poskytnout doporučení, která jsou vhodná pro danou osobu a její investiční cíle. Makléř, který tak neučiní, porušuje pravidla stanovená Národní asociací obchodníků s cennými papíry...

Relevantní informace zahrnují toleranci vůči riziku jednotlivce, finanční cíle, výši dluhu, který trader dluží, počet allow do odchodu do důchodu a čisté jmění. Dobrý makléř vám poradí na míru konkrétním situacím. Pokud vám broker poradí, abyste podnikli jakékoli kroky v přímém rozporu s vašimi finančními cíli a okolnostmi, můžete mít dokonce důvody professional právní kroky.

Vedení záznamů

Pravidla stanovená komisí SEC vyžadují, aby makléři udržovali aktuální záznam osobních údajů. Základní informace, které makléř musí hledat, zahrnují jméno klienta, DIČ, čisté jmění a investiční cíle účtu. Pokud klient odmítne poskytnout tato info, je zprostředkovatel omluven z dodržování pravidla. Makléř však musí být schopen prokázat, že bylo vynaloženo úsilí k získání a zdokumentování informací...

Pamatujte, že některé z těchto informací se mohou změnit. Trader je odpovědný za dobrovolné získání informací o aktualizaci záznamu. Přesto může broker každoročně požadovat aktualizace. Změny adresy mohou mít zvláštní význam, protože trader obdrží ke každé investici prospekt a další informace...

Terorismus a praní peněz

Nakonec musí makléř poskytnout informace o klientovi, aby splnil požadavky na boj proti praní peněz a financování terorismu. Minimální požadavky professional tuto část zahrnují:

 • název
 • Adresa (adresa domova nebo firmy, nikoli PO Box)
 • Daňové identifikační číslo (DIČ), například číslo sociálního zabezpečení (SSN)
 • Datum narození (pro osobu)..

Tyto informace umožňují makléři ověřit totožnost klienta. Osobní údaje klienta jsou křížově kontrolovány podle seznamů známých nebo podezřelých teroristů...

Tyto požadavky mohou vytvářet problémy professional nesprávně identifikované osoby a oběti krádeže id. Kontrola identity v takovém případě může odhalit, že identita byla odcizena a je zneužívána professional účely praní peněz. Před návštěvou makléře je dobré zkontrolovat kreditní zprávy, zda nevykazují známky neobvyklé činnosti. Existují také služby, které sledují čísla sociálního zabezpečení, aby zjistily potenciální krádež.

dodatečné informace

Finanční regulační úřad (FINRA) má seznam dalších osobních údajů, které může zprostředkovatel požadovat při otevírání účtu. I když to není požadováno, navrhuje, aby investoři předali tyto podrobnosti, aby firma mohla lépe sloužit jejich obchodním a investičním potřebám:

 • Kontaktní osoba: Mohou požádat o jméno, adresu a telefonní číslo důvěryhodné kontaktní osoby. FINRA uvádí, že to není požadavek. Tyto informace jsou nutné pouze v případě, že je makléř oprávněn zveřejnit informace v případě finančního zneužití...
 • Typ účtu: Zprostředkovatel může požádat investory, zda si chtějí otevřít hotovostní účty nebo maržové účty. Na hotovostním účtu jsou investoři povinni platit za své obchody hotovostními vklady. Professional použití většiny typů pákového efektu a obchodování s deriváty jsou potřebné maržové účty.
 • Neinvestovaná hotovost: Investoři mohou být rovněž dotázáni, jak hodlají nakládat s hotovostí na svých účtech. To zahrnuje veškeré peníze, které vkládají v pravidelných intervalech, dividendy nebo úroky z investic. Plány automatického reinvestování obvykle z dlouhodobého hlediska zvyšují návratnost.

On the internet makléřství a obchodní platformy

Některé makléřské společnosti mají tradiční kanceláře, což znamená, že investoři jsou schopni poskytnout důvěrné informace osobně. Osobní přenos dat může snížit riziko krádeže identification.

Při on the net obchodování se od investorů často vyžaduje, aby se vzdali osobních údajů prostřednictvím obchodní platformy nebo aplikace.

On the internet because of diligence však zůstává zásadní. Stejně jako u každého tradičního makléře musí investoři vědět, kdo získává jejich informace. Přečtěte si pozadí makléřství a podívejte se na recenze, zda je legitimní. Dejte si pozor na falešné aplikace a on-line platformy určené k získávání osobních údajů. Legitimní aplikace budou mít obvykle velký počet uživatelů a recenzí.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Akcie Průvodce

Akcie Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - investování a obchodování, akcie, recenze, komodity, kryptoměny aj. Máte rádi investování a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

 • Obsah článku

 • Přihlásit se k odběru novinek o investování