Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Proč Litecoin pečlivě sleduje bitcoiny?

AkciePrůvodce.cz > Kryptoměny  > Kryptoměnová strategie a vzdělání  > Proč Litecoin pečlivě sleduje bitcoiny?

Proč Litecoin pečlivě sleduje bitcoiny?

Zakladatel litecoinu Charlie Lee často označuje kryptoměnu jako „stříbro za zlato bitcoinu“. Kromě sdílení stejné kódové základny vykazují obě kryptoměny také většinou podobné cenové pohyby na trzích s kryptoměnami, rostou a klesají v tandemu.

Také se navzájem doplňují. Původním mandátem bitcoinu bylo stát se prostředkem pro každodenní transakce. Problémy se škálováním mu však bránily v plnění této purpose. Litecoin mezitím získal plášť a do svého ekosystému začlenil technologie škálování, aby umožnil digitální platby na své platformě. V roce 2017 měl Litecoin fenomenální rok, jak někteří analytici nazvali.

Podobnost mezi těmito dvěma kryptoměnami se pozorovatelům může zdát matoucí, zejména proto, že ekosystém kryptoměn je založen na rozmanitosti aplikací. K tomu ale došlo hlavně díky vědomému rozhodnutí Lee nechat Litecoiny sledovat bitcoiny. V nedávném rozhovoru vysvětlil důvody svého volání.

Proč Litecoin sleduje bitcoiny?

Lee začal s bitcoiny, protože věděl, že stejné transakční poplatky za bitcoiny by se ukázaly jako problematické pro převod malých i velkých částek. “Pokud je bitcoin zaměřen na pohyb velkého množství peněz, pak budou poplatky vysoké a bezpečnost bude vysoká.” Litecoin může působit jako kompliment. Může být použit professional menší částky peněz a má nižší poplatky, “vysvětlil. V letošním roce získala Litecoin Basis, nezisková organizace sdružující se s Litecoinem, 9,9% německé banky WEG, čímž otevřela dveře kryptoměně, aby se stala součástí hlavního proudu bankovnictví.

Bitcoin je dnes mateřskou lodí většiny kryptoměn, což znamená, že svůj kód upravili tak, aby vyhovoval jejich cílům. Lee však při vývoji litecoinu zaujal přímý přístup k původnímu kódu bitcoinu. Místo toho vylepšil původní kód bitcoinu o nové funkce a funkce. Například litecoin má větší velikost bloku a zpracovává transakce mnohem rychleji ve srovnání s bitcoiny. Lee řekl, že bitcoinu důvěřuje a jeho kód je z nějakého důvodu strukturován takovým způsobem. “Vidíme, jak spousta mincí mění věci kolem a pak se nechají hacknout nebo jim něco vybuchne v obličeji, jednoduše proto, že si neuvědomili, že věc, kterou změnili, tam byla z nějakého důvodu,” řekl.

Jaké jsou nevýhody Leeova přístupu?

Leeova taktika má dvě hlavní nevýhody.

První z nich je, že až na několik výjimek cena litecoinu většinou napodobovala cenovou trajektorii bitcoinů. Znamená to také, že litecoin není professional investory tak atraktivní jako bitcoin, protože není dostatečně odlišitelný od původní kryptoměny. Není divu, že ocenění litecoinu bylo během psaní tohoto článku nepatrné (3 miliardy $) ve srovnání s bitcoiny (115 miliard $).

Druhým je přenos zranitelnosti bitcoinů na jeho potomky. V rozhovoru Lee uvedl, že se v současné době obává bitcoinové chyby, která má potenciál havarovat uzly v jeho síti a zničit jejich hodnotu. Litecoin bude takovým propadem přímo ovlivněn, protože sdílí kód a kopíruje pohyby cen bitcoinů.

“Něco takového by mohlo zničit přes noc 90 procent své hodnoty.” Takže takové věci mě rozhodně drží v noci vzhůru. V případě Litecoinu provozujeme síť v hodnotě tří miliard dolarů. Stále je to spousta peněz, “řekl Lee.

Investování do kryptoměn a dalších počátečních nabídek mincí (ICO) je vysoce riskantní a spekulativní a tento článek není doporučením Investopedie ani pisatele investovat do kryptoměn nebo jiných ICO. Vzhledem k tomu, že situace každého jednotlivce je jedinečná, měli byste před finančními rozhodnutími vždy konzultovat kvalifikovaného odborníka. Investopedia neposkytuje žádná prohlášení ani záruky ohledně přesnosti nebo včasnosti zde obsažených informací. K datu vzniku tohoto článku autor vlastní ,21 bitcoinu a 1 litecoin.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: