[vc_empty_space height="10px"]

Kalendář

[vc_empty_space height="10px"] Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším. [vc_empty_space height="10px"]

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Proč je ukládání bitcoinů do jediné peněženky špatný nápad

AkciePrůvodce.cz > Kryptoměny  > Proč je ukládání bitcoinů do jediné peněženky špatný nápad

Proč je ukládání bitcoinů do jediné peněženky špatný nápad

Pozdní v srpnu vykazovala dlouho spící bitcoinová peněženka známky aktivity. I když existují miliony adres BTC peněženky, tato byla zvláštní dotyčná peněženka obsahovala 111 000 BTC a ekvivalentní částku bitcoinové hotovosti. Bitcoin v této peněžence má hodnotu téměř 850 milionů dolarů, což z něj činí jeden z největších podílů nejpopulárnější digitální měny na světě. Přestože majitel peněženky zůstává nepolapitelný, díky knihám blockchainu mohli jednotlivci všude sledovat, jak se peněženka probouzí k životu a v posledních týdnech pravidelně vytékají finanční prostředky. Bez ohledu na to, kdo vlastní tuto konkrétní zásobu bitcoinů, objev této mega peněženky sloužil jako připomínka mnoha investorům v komunitě kryptoměn, proč je riskantní držet velké množství tokenů na jednom místě.

Blockchain ukazuje vše

Jednou z hlavních výhod technologie blockchain může být také nevýhoda pro investory velryb. Blockchainové knihy odhalují všechny transakce těm, kteří si našli čas a prozkoumali je. Zatímco identita účastníků bitcoinových transakcí zůstává kryptograficky zakódovaná a professional tyto ostražité diváky není k dispozici, aktivita v konkrétních peněženkách je snadno dostupná. To znamená, že investor, který si přeje přesunout jakékoli množství bitcoinů, velkých i malých, to nemůže udělat v soukromí. Když peněženka drží téměř 1 miliardu USD v digitální měně dle výběru, je professional majitele peněženky ještě obtížnější provádět transakce bez nutnosti podrobného zkoumání.

Samotná kontrola nemusí být nutně špatná věc, ale ve světě digitální měny, kde vládne soukromí a anonymita, je zřídka něco, co investoři hledají. Kromě toho upoutání pozornosti na peněženku této velikosti znamená, že si její existenci uvědomí nevinní přihlížející i potenciální zločinci. Vzhledem k tomu, že kryptoměny jsou stále velkým problémem professional směnárny digitálních měn i professional jednotlivé investory, stačil by jediný úspěšný hack peněženky, aby majitel okamžitě přišel o obrovské jmění.

Rizika soukromého klíče

I když hacking není problémem, existují další způsoby, jak může majitel bitcoinové peněženky ztratit přístup ke svým fondům. Jak zdůrazňuje bitcoin.com, „přijměte soukromý klíč a přišli jste o své jmění“. Peněženky jsou přístupné prostřednictvím kódu soukromého klíče. To je neodstranitelné a není možné dohledat, pokud jste to ztratili. Mít kód znamená neomezený přístup k obsahu peněženky, takže investoři mají tendenci své kódy pečlivě střežit. Pokud jsou však příliš opatrní – do té míry, že sami ztratí nebo zapomenou kód – mají malou nebo žádnou možnost získat své tokeny.

Ze všech těchto důvodů má pro investora smysl rozdělit značné množství kryptoměn do několika peněženek. To může pomoci při řízení rizik (pokud ztratíte jeden soukromý klíč, máte stále přístup ke všem ostatním peněženkám, řekněme), a také to může zlepšit soukromí. Je menší pravděpodobnost, že menší transakce upoutají pozornost než jejich větší protějšky.

Je tu poslední problém s ukládáním obrovského množství mincí do jedné peněženky. Kvůli transparentnosti blockchainu mohou investoři vidět, kdy je do burzovní peněženky odesláno velké množství mincí. Akce tohoto druhu může stačit k vyvolání paniky mezi investory, kteří se najednou obávají velkého dumpingu mincí. V tomto smyslu mohou mít kroky jediného investora dramatický dopad na celý trh kryptoměn.

Investování do kryptoměn a počátečních nabídek mincí (ICO) je velmi riskantní a spekulativní a tento článek nedoporučuje Investopedii ani pisateli investovat do kryptoměn nebo ICO. Vzhledem k tomu, že situace každého jednotlivce je jedinečná, měli byste před finančními rozhodnutími vždy konzultovat kvalifikovaného odborníka. Investopedia neposkytuje žádná prohlášení ani záruky ohledně přesnosti nebo včasnosti zde obsažených informací. K datu vzniku tohoto článku autor vlastní bitcoin a ripple.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: