Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Proč je to důležité pro konopné ETF

AkciePrůvodce.cz > Investování  > Alternativní investice  > Investice do marihuany  > Proč je to důležité pro konopné ETF

Proč je to důležité pro konopné ETF

Začátkem prosince podal emitent burzovních fondů (ETF) Innovation Shares registrační prohlášení professional nový fond obchodovaný na burze zaměřený na marihuanový průmysl. Jak je u fondů tohoto typu běžné, musely Inovační akcie učinit opatření pro úschovu akcií v podkladovém portfoliu svého fondu. To, co tento produkt odlišuje od ostatních potenciálních ETF marihuany, je však skutečnost, že tento nový fond by místo bankovního depozitáře využíval makléřského dealera. Rozdíl mezi makléřem a obchodníkem a depozitářem je jemný, ale ukazuje se, že v případě marihuanových ETF může mít tento malý rozdíl velké důsledky.

Jaký je rozdíl mezi obchodníkem a depozitářem?

Innovation Shares navrhuje využití makléře-dealera místo depozitáře. Pokud jde o ETF, depozitáři jsou určeni k zadržování cenných papírů a hotovosti fondu. Postarají se o většinu hlouposti pro podkladové podíly fondu. Obchodníci s makléři mohou držet akcie stejně jako depozitář lender a také nepodléhají federálním bankovním zákonům. Někteří makléři-prodejci již skutečně drží akcie konopí sami, což naznačuje, že řízení úschovy akcií ETF v marihuaně by nebyl problém.

Historicky bylo vazební riziko pro ETF marihuany významným problémem. Otázky zadržení byly pro ETF marihuany klíčové, zčásti proto, že mnoho významných amerických bank se zdráhalo sloužit jako správci fondů investovaných do konopí. Ačkoli je konopí rekreačně legální v 10 státech a lékařsky dostupné v mnoha dalších, specifika legalizační politiky se liší stát od státu (nemluvě o tom, jak je marihuana z federálního hlediska stále nelegální). To znamená, že professional potenciální depozitní banku je obtížné přesně posoudit, jak tato function vypadá, když jedná se skupinou marihuanových společností. I když konopné společnosti sídlily v Kanadě, kde se marihuana těší plné legalizaci, americké banky stále přebírají odpovědnost při jednání s americkým ministerstvem spravedlnosti.

Co to znamená professional konopné ETF?

Otázka úschovy byla professional emitenty ETF, kteří zvažují produkty marihuany, velká otázka. Jediný marihuanový ETF v United states, nazývaný ETFMG Alternativní sklizeň ETF (MJ), již narazil na otázky vazby. MJ vznikla transformací jednoho z již existujících fondů ETF Supervisors Group. Emitent jednoduše vyměnil indexy a obešel tak potřebu nového správce. Americká banka, správce původního fondu, však proti změně zareagovala a přinutila MJ, aby přece jen hledala nového správce.

Dojde-li k uskutečnění produktu Innovation Shares, měli by investoři dávat pozor na potenciální další náklady spojené s účastí v tomto fondu. K tomu může dojít z důvodu dalších auditů vyžadovaných komisí SEC v závislosti na stavu makléře-dealera. SEC vyžaduje, aby se správci investičních nástrojů, jako jsou ETF, podrobili každoročnímu auditu aktiv obsažených v těchto fondech, pokud již ročním auditům nepodléhají. Soukromě obchodovaný makléř a obchodník by těmto auditům obvykle nebyl podroben, což by výrazně zvýšilo náklady na požadavky na audit.

V současné době má fond MJ ETFMG nákladový poměr ,75%. Zatímco Innovation Shares ještě musí specifikovat svůj poměr nákladů, zdá se, že jde o číslo, které je třeba porazit z hlediska nákladů pro investory.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web