Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Proč je těžba kryptoměn sama o sobě zbytečná

AkciePrůvodce.cz > Kryptoměny  > Kryptoměnová strategie a vzdělání  > Proč je těžba kryptoměn sama o sobě zbytečná

Proč je těžba kryptoměn sama o sobě zbytečná

V dřívějších dobách odvětví digitálních měn to bývalo tak, že jednotliví těžaři kryptoměny mohli dosáhnout přiměřeného zisku tím, že si založili vlastní těžební zařízení (známé jako „souprava“) a pomocí počítače těžili žetony nebo mince. Proces těžby, který vyžaduje silné výpočetní nastavení, aby bylo možné vyřešit složité matematické problémy odměn za kryptoměny, zajistil, že jednotlivci, kteří jsou ochotni zaplatit za nastavení a napájení zařízení, mohli vydělávat peníze a současně posilovat samotný prostor digitální měny. Postupem času se vyvinuly těžební fondy, ve kterých skupiny těžařů spolupracovaly na shromažďování zdrojů. V ostatních případech byly zahájeny masivní operace spojující více těžebních souprav, zejména v těch částech světa, kde jsou nízké náklady na elektřinu. Nyní se však může změnit celý těžební systém. Nedávná zpráva Susquehanny, kterou citovala CNBC, naznačuje, že těžba některých z nejlepších digitálních tokenů již není zisková professional horníky pracující samostatně.

Od 150 $ do $

Podle zprávy poklesl měsíční zisk z těžby ethereum, jedné z nejlepších kryptoměn na světě, pomocí grafické procesní jednotky (nebo „GPU“) od léta 2017. V té době mohl jednotlivý těžař rozumně Očekávejte, že při těžbě ethereum vyděláte 150 $ za měsíc a za vrtnou plošinu. Od listopadu 2018 však tentýž horník pravděpodobně vydělá za stejné úsilí $.

Existuje několik důvodů, proč se ziskovost těžařského ethereum propadla. Za prvé, samotná cena ethereum značně poklesla. Kolem začátku července 2017 se ETH tokeny prodávaly za téměř 300 $. V době psaní tohoto článku je to sotva polovina a obchodují se za něco málo přes 156 $. Professional horníky, kteří se spoléhají na prodej tokenů, které produkují, aby vytvořili zisk, znamená výrazně nižší cena tokenu méně příležitostí k vydělávání peněz.

Kromě poklesu cen je zde i širší problém samotného prostoru kryptoměny. Kryptoměny upadly v nemilost ve vztahu k jejich vrcholu na konci roku 2017, přičemž objemy obchodování a ceny klesly plošně. Horníci prostě mají méně ochotných zákazníků, kteří se seřadí ke koupi žetonů, což také brání možnosti vytváření zisku.

Nakonec „hashrate“ neboli rychlost, s jakou může počítač vyřešit matematické problémy, které je třeba odměnit žetony, klesla. Čím vyšší je obvykle hashrate, tím lepší je situace professional horníky s vyšším hashrate přichází větší pravděpodobnost nalezení dalšího bloku v blockchainu v důsledku schopností řešit problémy soupravy, a tedy přichází také vyšší šance na získání odměny za token.

Nejen horníci

Jednotliví těžaři nejsou jediní, kdo pociťuje dopad posunů v systému těžby ethereum. Výrobci GPU, jako je Nvidia Corp. (NVDA), společnosti, které v posledních měsících zaznamenaly obrovský zájem o jejich produkty v době, kdy nastal increase těžby, nyní zaznamenaly pokles výnosů. Nvidia zaznamenala meziroční pokles tržeb zhruba o 100 milionů USD. Analytik polovodičů Susquehanna Christopher Rolland vysvětlil, že jeho firma odhaduje „velmi malé příjmy z prodeje kryptografických GPU ve čtvrtletí, v souladu s předchozím komentářem vedení, že do své kryptoměny nezahrnují žádný příspěvek z kryptoměny. [3Q18] výhled.”

Pro prostor digitální měny však ještě není vše ztraceno. Hlavní správce aktiv Fidelity nedávno spustil digitální aktiva Fidelity v reakci například na poptávku institucionálních klientů po lepším přístupu do prostoru. Může se jednoduše stát, že jednotliví těžaři a investoři již nenajdou rychlé zisky v kryptoměně, které si jednou užili, a že se prostor může posouvat směrem k nové zákaznické základně.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: