Kalendář

Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Proč je obchodování s kryptoměnou v Jižní Koreji populární?

AkciePrůvodce.cz > Kryptoměny  > Proč je obchodování s kryptoměnou v Jižní Koreji populární?

Proč je obchodování s kryptoměnou v Jižní Koreji populární?

S oživením trhů s kryptoměnami si investoři všimnou zejména jejich výkonnosti na několika klíčových trzích. Jižní Korea je jedním z nich.

Asijská země se v loňském roce stala jedním z nejvýznamnějších trhů professional kryptoměny. Jihokorejci byli do konce loňského roku zodpovědní za třetinu všech obchodů s bitcoiny, ke kterým došlo v kryptoměnách. Zákazníci kryptoměn zahrnovali široký věkový rozsah a profil. Jihokorejští investoři platili „kimči prémie“, což je odkaz na nadměrné ceny v zemi, aby investovali do kryptoměn. Jejich vliv na kryptoměnových trzích byl takový, že v jednom okamžiku představovaly loni v prosinci až 17 procent všech obchodů s ethereem, které se vyskytly na trzích s kryptoměnami. Cena Ripple, další tam populární virtuální měny, se na začátku letošního roku propadla poté, co populární internet, který agreguje výpisy kryptoměn, nezahrnoval obchodní details z Jižní Koreje. (Viz také: Bitcoin Selling price Crashes On Fear Of South Korea Cryptocurrency Ban).

Co je lákadlem kryptoměn professional Jižní Koreu?

Několik novinových článků a zpráv analyzovalo afinitu Jihokorejců ke kryptoměnám a přišlo s teoriemi o jejich popularitě. Obecně lze tyto teorie shrnout do tří.

Prvním důvodem popularity kryptoměn jsou převládající ekonomické podmínky v zemi. I když je jihokorejská ekonomika poměrně velká a prosperující, trpí problémem nezaměstnanosti mladých lidí. Míra nezaměstnanosti mladých lidí byla v loňském roce 9,8%. V reakci na vysoký počet již vláda představila program, který má malým a středním podnikům poskytnout pobídky k přijímání mladých pracovníků. Věci také nepomáhá hierarchická společenská konfigurace, drahé životní náklady a tvrdě konkurenční trh práce.

“Professional mladé Korejce se kryptoměna jeví jako vzácný pokus o prosperitu,” uvádí článek v online publikaci The Verge. Stejný článek cituje dvacetiletého novináře, který říká, že investice do kryptoměny jsou také prostředkem k tomu, aby se převážně homogenní a vzdělaná pracovní síla odlišila od ostatních. (Viz také: Jižní Korea se přesouvá na hlavní použití kryptoměny).

Znalost transakcí s mikroplatbami je dalším důvodem recognition kryptoměn. Jihokorejci již dlouho využívají technologické inovace, ať už jde o sociální sítě nebo videohry. Má také nejrychlejší rychlosti internetu na světě a dobře vyvinutý telekomunikační systém pro usnadnění mobilních platebních systémů. Podobný příběh má i Japonsko, další národ, který má velký zájem o obchodování s kryptoměnami.

Robustní herní průmysl učinil Jihokorejce pohodlnými díky elektronickým mikroplatbám, což je nápad, který se na Západě ještě neobejde. Například Hangame, korejská herní společnost, měla v roce 2001, kdy byly online příležitostné hry většinou zdarma, tržby 30 000 $ za den při mikroplatbách po 50 centech. Do konce roku vydělala stejná společnost 80 000 dolarů denně a do tří enable dosáhla výnosů 93 milionů dolarů ročně. Kolem jeho her se objevily podniky, včetně černých trhů. I když podniky související s kryptoměnou podobné výnosy zatím nevidí, nebylo by těžké si tyto údaje v budoucnu představit, jakmile jihokorejská vláda zavede příslušná nařízení.

Třetím důvodem recognition kryptoměn je politická nejistota. Soused Jižní Koreje, Severní Korea, byl kategorizován jako „darebácký stát“ a nedávno spustil jaderné zařízení. Kwak Keumjoo, profesor psychologie na národní univerzitě v Soulu, řekl agentuře Bloomberg, že status bez státní příslušnosti bitcoinů láká investory, kteří se obávají záměrů Severní Koreje. Kryptoměny se staly populární jako forma investice, když se hromadily poplatky proti bývalému prezidentovi země Park Geun-hye.

Sečteno a podtrženo

Kombinace politické nejistoty, znalosti systémů mikroplatby a ekonomických problémů učinily z kryptoměn atraktivní variantu professional jihokorejské investory. Země byla vždy první, kdo si osvojil klíčové technologie transformující svět. Může se stát, že tato země může být na prvním místě začleněním kryptoměn do hlavního proudu obchodování.

Investování do kryptoměn a dalších počátečních nabídek mincí (ICO) je velmi riskantní a spekulativní a tento článek nedoporučuje Investopedii ani pisateli investovat do kryptoměn nebo jiných ICO. Vzhledem k tomu, že situace každého jednotlivce je jedinečná, měli byste před finančními rozhodnutími vždy konzultovat kvalifikovaného odborníka. Investopedia neposkytuje žádná prohlášení ani záruky ohledně přesnosti nebo včasnosti zde obsažených informací. K datu vzniku tohoto článku autor vlastní malé množství bitcoinů.

0/5 (0 Reviews)
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: