Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Proč byste právě teď měli investovat do zelené energie

AkciePrůvodce.cz > Investování  > Udržitelné investování  > Obnovitelné zdroje  > Proč byste právě teď měli investovat do zelené energie

Proč byste právě teď měli investovat do zelené energie

Není žádným tajemstvím, že celosvětová poptávka po energii stále roste. Očekává se, že díky celosvětové spotřebě rozvíjejícími se ekonomikami a zeměmi, které nejsou členy OECD, vzroste do roku 2050 celková celosvětová spotřeba energie o téměř 50%..To bude vyžadovat ohromující množství uhlí, ropy a plynu.

Kývnutí však nebudou jen fosilní paliva. Poptávka po obnovitelných zdrojích energie exploduje a podle nové studie jsme zatím nic neviděli, pokud jde o výdaje na solární, větrné a jiné projekty zelené energie. Professional investory by tyto výdaje mohly vést také k nějaké vážné zeleně portfolia.

Rostoucí podíl na trhu

Budoucnost bude professional býky z obnovitelných zdrojů vypadat docela „zeleně“. Nová studie ukazuje, že toto odvětví do roku 2030 získá investice v hodnotě téměř 5,1 bilionu dolarů. Podle nové zprávy agentury Bloomberg New Electricity Finance bude do roku 2030 představovat obnovitelné zdroje energie více než 60% z 5 579 gigawattů nová kapacita výroby a 65% z 7,7 bilionu $ investic do energie. Celkový podíl fosilních paliv, jako je uhlí a zemní plyn, klesne na 46%. To je hodně, ale zhruba ze 64% v roce 2013...

Velká vodní zařízení budou ovládat lví podíl na nové kapacitě mezi zelenými zdroji energie. Expanze sluneční a větrnou energií však bude také velmi rychlá.

Zpráva agentury Bloomberg ukazuje, že sluneční a větrná energie zvýší jejich společný podíl na celosvětové výrobní kapacitě na 16% z 3% do roku 2030..Klíčovou hybnou silou budou solární elektrárny v širokém měřítku, stejně jako rozsáhlá adopce střešních solárních polí na rozvíjejících se trzích bez moderní gridové infrastruktury. V místech, jako je Latinská Amerika a Indie, nedostatek infrastruktury ve skutečnosti způsobí, že solární energie na střeše bude levnější volbou pro výrobu elektřiny. Analytici odhadují, že Latinská Amerika během období studie přidá střešní solární pole v hodnotě téměř 102 GW...

Bloomberg New Strength předpovídá, že ekonomika bude mít více společného s dodatečnou výrobní kapacitou než s dotacemi. Totéž lze říci o mnoha asijských zemích. Vyšší solární adopce bude těžit z předpokládaných vyšších nákladů souvisejících s rostoucím dovozem kapalného zemního plynu (LNG) v regionu. Stejně tak roste kapacita na větrných elektrárnách na moři i na moři.

V rozvinutém světě Bloomberg New Vitality Finance předpovídá, že CO2 a snižování emisí také pomůže hrát hlavní roli při přidávání další obnovitelné energie do sítě. Zatímco Usa budou i nadále soustředit většinu své pozornosti na břidlicový plyn, rozvinutá Evropa utratí do roku 2030 zhruba 967 miliard dolarů na novou kapacitu zelené energie...

Působivý růst obnovitelných zdrojů

I když fosilní paliva budou stále obrovským zdrojem energie, růst obnovitelných zdrojů bude stále působivý. A tento působivý růst by mohl být hoden pozice portfolia professional investory. Nejjednodušší způsob, jak to hrát, je prostřednictvím Invesco WilderHill Cleanse Energy ETF (PBW).

414 milionů USD ETF sleduje od července 2020 41 různých „zelených“ energetických firem, včetně stálic jako Canadian Solar Inc. (CSIQ) a Worldwide Rectifier (IRF)..PBW dosud nesplnil svůj slib a fondu se podařilo dosáhnout desetiletého výnosu pouhých ,68%. To je oproti 16,91% 10leté návratnosti S&P 500 k červenci 2020..Přesto je fond skutečně dlouhodobý a na základě odhadovaných výdajů by mohl být na těchto úrovních dobrým nákupem. Další možností by mohla být společnost iShares International Thoroughly clean Vitality (ICLN), která má k červenci 2020 pouze asi 41% svého portfolia v amerických akcích...

U solárních a větrných býků je díky Guggenheim Solar ETF (TAN) a To start with Believe in ISE International Wind Energy ETF (Fan) přidávání jejich příslušných sektorů hračkou. Roztomilý tikot stranou, TAN & Enthusiast byli v posledních několika letech vítězi monster, protože výrobci solární i větrné energie se opět vrátili k ziskovosti. Díky slunci a větru v jejich zádech by nová zpráva mohla v příštích několika desetiletích pomoci posunout ceny akcií na vyšší úroveň.

A konečně, jak je uvedeno výše, vodní energie bude dominantním obnovitelným zdrojem energie, který bude v příštích letech pohánět výdaje. Zatímco společnost Normal Electric powered Co. (GE) před několika lety opustila podnikání v oblasti vodních turbín, stále vyrábí application a další produkty professional toto odvětví. Ještě důležitější je, že její nedávný nákup francouzské společnosti Alstom SA ji vrátí zpět do sedadla řidiče na hydro-trhu. Alstom je jedním z předních výrobců vodních turbín na světě. Aby toho nebylo málo, konkurenční společnost Siemens AG se nadále zaměřuje na malá hydroelektrická zařízení. Společnosti GE a Siemens si vybraly ideální volbu professional expanzi obnovitelných zdrojů.

Závěr

Nedávná zpráva agentury Bloomberg New Electricity Finance ukazuje, jak daleko obnovitelné zdroje půjdou k našim generačním potřebám. Vzhledem k očekávanému nárůstu výdajů v tomto sektoru mohli investoři, kteří se rozhodli „ekologizovat“, vidět růst jejich podílů spolu s poptávkou po energii.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web