Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Proč by Ether mohl selhat, i když by ethereum uspělo

AkciePrůvodce.cz > Kryptoměny  > Kryptoměnová strategie a vzdělání  > Proč by Ether mohl selhat, i když by ethereum uspělo

Proč by Ether mohl selhat, i když by ethereum uspělo

V polovině ledna letošního roku pomohli kupci altcoinů ERC-20 založených na ethereu zvýšit cenu druhé největší kryptoměny na světě až na úžasných 1400 $ za token. Nyní, se zájmem o značný pokles odvětví počátečních nabídek mincí, je cena etheru jen zlomkem z toho od tohoto psaní je to něco přes 226 $ za žeton. Během posledních několika měsíců si investoři uvědomili souvislost mezi cenou etheru a tendencí ICO growth-and-bust. V tomto procesu se cena etheru zhroutila na malou část toho, co kdysi byla, a investoři, kteří se v minulém roce akcieili ETH, byli zraněni.

Podle nedávné zprávy společnosti CoinDesk investoři všude stále zjišťují souvislosti mezi hodnotou digitálního tokenu a jeho blockchainu. Jak čas plyne, zdá se, že korelace mezi cenou tokenu, jako je ether, a jeho užitečností jako paliva professional blockchainový ekosystém nemusí být nijak zvlášť silná. To znamená, že ethereum jako blockchain může být stále robustní a důležitou sítí, i když ether jako token není ve srovnání s předchozími cenovými overall body zvlášť dobře ceněn.

Tučná protokolová práce

Associate společnosti Union Square Ventures Albert Wenger skvěle navrhl to, co dříve v historii digitálních měn nazval „tučnou protokolární tezí“. Tato hypotéza tvrdí, že rostoucí ceny tokenů utilit, jako je ether, podporují schopnost vývojářů softwarových platforem s otevřeným přístupem generovat hodnotu professional svou práci, i když je základní protokol zdarma. Myšlenka spočívá v tom, že vývojáři aplikací na blockchainu by mohli účtovat uživatelům poplatky za jejich služby, zatímco ti, kteří pracují na protokolech s otevřeným přístupem, jako je HTTP, byli rezignováni na požadavek, aby byli zdarma.

V tomto okamžiku se analytici zajímají, zda by mohly být žetony užitku ve skutečnosti omezeny, pokud jde o celkovou peněžní sílu fiat měny, protože jeho cena může být protikladná jeho užitečnosti.

Greshamův zákon

Podle zprávy je relevantní úvahou Greshamův zákon, který stanoví, že „špatné peníze vytlačují dobré“. Jinými slovy, pokud má token fungovat jako plynulý aktivátor transakcí v blockchainové síti, neměl by být příliš atraktivní jako úložiště hodnoty nebo investice. Pokud je to dobrý uchovávač hodnoty, myslí se, že tento token bude považován za něco, co je třeba držet, místo toho, co se má použít.

Stoupenci Greshamova zákona mají tendenci věřit, že pro komunitu kryptoměn existuje sladké místo, ve kterém je token napájející blockchain považován za trochu „špatný“, což znamená, že existuje malé očekávání znehodnocení nebo inflace. Toto je pobídka pro uživatele, aby obchodovali v měně, místo aby ji drželi. Kritici bitcoinu tvrdili, že těchto vlastností nemá dost kvůli jeho nedostatku a neporušitelnosti se na něj pohlíží spíše jako na akcieu hodnoty než jako na nástroj transakce.

Budoucnost éteru

Pokud jde o ether, inteligentní smlouvy jsou klíčovou součástí. Aby mohl ether sloužit jako „plyn“ za sítí ethereum, spoléhá se na jednotlivce, kteří token používají a obchodují s ním. To bylo v kontrastu s tendencí během šílenství ICO, kdy se uživatelé drželi etherových tokenů, aby se mohli podílet na přívalu nových nabídek. Nyní, když jsou ICO rozhodně méně populární, se však cyklus otočil. Vydavatelé ICO, kteří drží ether, si často přejí tyto tokeny vyhodit, aby uvolnili hotovost professional své operace. Pokud by k tomu došlo, je možné, že by cena etheru mohla být tlačena ještě dále dolů, i když je professional blockchain ethereum nadále funkčně důležitá.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web