Průvodce » Investování » Alternativní investice » Akcie marihuana » Proč 5 amerických konopných zásob překoná uprostřed federálního zákazu

Proč 5 amerických konopných zásob překoná uprostřed federálního zákazu

Pět amerických konopných akcií – Curaleaf Holdings Inc. (CURLF), Inexperienced Thumb Industries Inc. (GTBIF), Cresco Labs Inc. (CRLBF), Harvest Overall health & Recreation Inc. (HRVSF) a Acreage Holdings Inc. (ACRGF) – podle Compass Stage Study & Buying and selling, podle nedávného článku Barron’s, připraveni překonat své kanadské rivaly, protože prodej legálního konopí roste ročně o více než 20%.

Přestože je marihuana podle federálních zákonů stále nelegální, v letošním roce se v United states of america uskuteční téměř 80% legálního prodeje této drogy na světě, což investorům poskytne velký důvod, proč si vybrat kanadské akciové hrnce, zvláště s ohledem na mnohem nižší násobky ocenění prvního ve srovnání s druhým.

“Nemůžeme si nevšimnout výrazné úrovně rozdílů, když porovnáváme velké kanadské společnosti s největšími americkými vícestátními operátory,” řekl Rommel Dionisio a Isaac Boltansky ze společnosti Compass Place.

Co to znamená professional investory

Na základě tržní kapitalizace je pět velkých kanadských výrobců dohromady více než dvojnásobek velikosti deseti nejlepších amerických výrobců. Největší kanadská společnost – Canopy Growth Corp. (CGC), Tilray Inc. (TLRY), Aurora Hashish Inc. (ACB.XTSE), Cronos Team Inc. (CRON) a HEXO Corp. – kombinují celkový tržní strop ve výši 36 miliard USD, zatímco 10 nejlepších amerických (což zahrnuje pět uvedených v úvodu) dohromady dohromady 17 miliard dolarů.

Abychom však mohli posoudit, zda jsou akcie amerických firem podhodnocené či nikoli, je třeba tyto akcie škálovat podle prodejů nebo výnosů. V případě stále rodícího se odvětví konopí, kde jsou společnosti stále v raných fázích růstového životního cyklu a dosud nedosáhly zralé fáze stabilnější ziskovosti, je obecně lepší metrikou prodej.

Analytici společnosti Compass Place odhadují, že v roce 2020 prodají kanadští producenti legální banku 2,7 miliardy USD, zatímco američtí producenti 4,8 miliardy USD. S výrazně vyšším objemem prodeje očekávaným v United states je překvapivé, že se kanadské akcie obchodují s více než 10násobným prodejem do roku 2020, zatímco americké akcie se obchodují jen s trojnásobným prodejem, podle prognóz analytiků.

Americké akcie se tak prodávají se značnou slevou svým kanadským soupeřům, což investorům přináší obrovskou nákupní příležitost.

Dívat se dopředu

Velkou otázkou, která stále visí nad americkým konopným průmyslem, je legalizace, protože federální zákon stále považuje drogu za nelegální látku. Jednotlivé státy však nadále uvolňují předpisy, přičemž Illinois je nejnovějším státem, který povoluje používání rekreačních nádob, čímž se celkové procento populace United states žijící ve státech, které legalizovaly rekreační využití, zvyšuje na 30%. Federální zákaz rozhodně nebránil společnosti Curaleaf nebo Harvest Health, která zaznamenala nárůst jejich prodeje o 17% a 14% od čtvrtého čtvrtletí loňského roku do prvního čtvrtletí letošního roku.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Akcie Průvodce

Akcie Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - investování a obchodování, akcie, recenze, komodity, kryptoměny aj. Máte rádi investování a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.