Průvodce » Investování » Alternativní investice » Akcie marihuana » Problém s akvizicemi konopných společností

Problém s akvizicemi konopných společností

Minulý týden akcie kanadské konopné společnosti Aphria (APHA) klesly za jediný den obchodování o více než 20%. Zatímco rostoucí trh legální marihuany zaznamenal svůj spravedlivý podíl na turbulencích, obrovský pokles ceny akcií stále vynikal. Proč náhlá změna ceny? Dříve odpoledne společnost Hindenburg Analysis s krátkým prodejcem tvrdila, že zasvěcenci společnosti Aphria se účastnili nadhodnocených akvizic a podvodných finančních zpráv.

Aphria vydala prohlášení, ve kterém zprávu o krátkém prodeji označila za „zlomyslný a samoúčelný pokus o zisk manipulací [the company’s] cena akcií, “ale škoda již byla způsobena. Od uzavření trhu 14. prosince 2018 se cena akcií začala vzpamatovávat ze svého minima 4. prosince, 4,51 USD za akcii. Avšak i při obchodování na 5,60 USD za akcii „Aphria zůstává hluboko pod rozsahem 8 až 10 USD, který si užíval po většinu listopadu.

Jaký je problém s akvizicí konopí?

Professional investory vstupující na legální scénu konopí je Aphria důležitým varovným příběhem. Bez ohledu na to, zda jsou obvinění krátkých prodejců pravdivá nebo nepravdivá, hovoří o větším trendu, který se objevuje mezi malými společnostmi na trhu s konopím. Vzhledem k tomu, že legální prostor pro konopí nastartoval, společnosti, které se toužily rozlišovat, podnikly různé způsoby, jak co nejrychleji rozšířit svůj dosah.

U některých operací, jako je Aurora Hashish (ACB), to znamená investovat miliony dolarů do nových zařízení, vstupovat na nové trhy a další. Pro ostatní, jako je Aphria, byly prostředky expanze poněkud bezohledné: některé společnosti rostly agresivním získáváním potenciálních konkurentů. Aphria také není sama. Kanadské marihuanové společnosti Aurora (ACB) a Cover Growth Corp. (CGC) utratily stovky milionů dolarů za nákup dalších oděvů pro marihuanu jen v uplynulém roce.

Zatímco rychlé akvizice nejsou samy o sobě problematické, společnosti se dostávají do potíží, když za akvizice platí v hotovosti, nikoli v hotovosti. Podle některých odhadů byly více než dvě třetiny všech dohod v odvětví konopí zahrnujících změnu kontroly společnosti zcela financovány z akcií. Pro srovnání v globálním prostoru fúzí a akvizic byla přibližně polovina všech těchto dohod v roce 2018 financována tímto způsobem.

Když konopná společnost využije akcie k nákupu konkurenta, její celkový počet akcií se zvýší. Tak co je za problém? Jak společnost zvyšuje své akcie, ředí množství peněz, které každá z těchto akcií vydělává, nazývané poměry ceny k výnosům. To professional akvizice znamená dvě věci: jedna, akvizice ztěžují společnostem vykazování silných poměrů ceny a výdělku, pokud akvizice proporcionálně nezvýší množství peněz, které vydělají a za druhé, akvizice prováděné s využitím akcií společnosti jsou ze své podstaty riskantní, zejména v tak nestabilním prostoru, jako je průmysl legálního konopí.

Proč je konopný průmysl tak nestálý?

Legální konopí je obecně průmyslovým odvětvím nevyzkoušeno. Existují desítky společností, které usilují o nadvládu, ale v tomto bodě se objevilo několik jasných vítězů. Mnoho prominentních společností, jako je Aurora, bylo poznamenáno poklesem akciového trhu – a mnoho dalších bude pravděpodobně přemoženo neuváženými akvizicemi v závodě o vrchol. Co to všechno znamená pro investory? Dejte si pozor na společnosti, které expandují příliš agresivně, a pečlivě sledujte hlavní akvizice a prodeje rostoucích oděvů marihuany. Investoři, analytici trhu a dokonce ani samotné konopné společnosti si zatím nejsou jisti, kdo v soutěži o růst vyjde na špici.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Akcie Průvodce

Akcie Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - investování a obchodování, akcie, recenze, komodity, kryptoměny aj. Máte rádi investování a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.