Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Příkaz Stop-Loss – ujistěte se, že jej používáte

AkciePrůvodce.cz > Obchodování  > Základy obchodování  > Obchodovací příkazy  > Příkaz Stop-Loss – ujistěte se, že jej používáte

Příkaz Stop-Loss – ujistěte se, že jej používáte

Při tolika věcech, které je třeba vzít v úvahu při rozhodování o koupi akcií, je snadné vynechat některé důležité úvahy. Jedním z těchto faktorů může být příkaz prevent-loss. Při správném použití může příkaz cease-loss změnit svět. A z tohoto nástroje může těžit téměř každý.

Shrnutí

  • Většina investorů může mít prospěch z realizace příkazu prevent-decline.
  • End-reduction je navržen tak, aby omezil ztrátu investora na bezpečnostní pozici, která dělá nepříznivý tah.
  • Jednou z klíčových výhod používání příkazu stop-reduction je, že nemusíte každý den sledovat své podíly.
  • Nevýhodou je, že krátkodobé kolísání cen by mohlo aktivovat zastavení a vyvolat zbytečný prodej.

Co je příkaz Stop-Loss?

Quit-decline objednávka je objednávka zadaná u makléře k nákupu nebo prodeji konkrétní akcie, jakmile akcie dosáhne určité ceny. Stop-reduction je navržen tak, aby omezil ztrátu investora na bezpečnostní pozici. Například nastavení příkazu stop-loss o 10% pod cenu, za kterou jste akci koupili, omezí vaši ztrátu na 10%. Předpokládejme, že jste právě zakoupili Microsoft (MSFT) za 20 $ za akcii. Hned po zakoupení akcií zadáte halt-decline objednávku za 18 $. Pokud akcie klesnou pod 18 $, vaše akcie budou poté prodány za převládající tržní cenu.

Halt-restrict příkazy jsou podobné příkazům halt-reduction. Jak však jejich název uvádí, existuje cena, za kterou budou vykonáni. V limitní objednávce jsou pak uvedeny dvě ceny: quit cena, která převede objednávku na prodejní objednávku, a limitní cena. Místo toho, aby se objednávka stala tržním příkazem k prodeji, stává se prodejní objednávka limitním příkazem, který se provede pouze za limitní cenu (nebo lepší).

Výhody příkazu Stop-Reduction

Nejdůležitější výhodou příkazu quit-decline je, že jeho realizace nestojí nic. Vaše pravidelná provize je účtována až po dosažení prevent-reduction ceny a musí být akcie prodány. Jedním ze způsobů, jak uvažovat o příkazu halt-loss, je bezplatná pojistná smlouva.

Další výhodou příkazu quit-loss je to, že umožňuje rozhodování zbavit jakýchkoli emocionálních vlivů. Lidé mají tendenci se „zamilovat“ do akcií. Mohou například udržovat falešné přesvědčení, že pokud dají akci další šanci, objeví se. Ve skutečnosti může toto zpoždění způsobit pouze ztráty připojení.

Bez ohledu na to, jaký typ investora jste, měli byste být schopni snadno zjistit, proč vlastníte akcie. Kritéria hodnotového investora se budou lišit od kritérií růstového investora, která se budou lišit od kritérií aktivního obchodníka. Bez ohledu na to, jaká je strategie, bude strategie fungovat, pouze pokud se této strategie budete držet. Pokud jste tedy tvrdým investorem typu acquire-and-hold, vaše objednávky halt-reduction jsou téměř zbytečné.

Pokud budete na konci dne úspěšným investorem, musíte si být jisti svou strategií. To znamená uskutečnit svůj plán. Výhodou halt-loss příkazů je, že vám mohou pomoci zůstat na správné cestě a zabránit tomu, aby váš úsudek byl zahalen emocemi.

Nakonec je důležité si uvědomit, že příkazy halt-reduction nezaručují, že vyděláte peníze na akciovém trhu stále musíte činit inteligentní investiční rozhodnutí. Pokud tak neučiníte, ztratíte stejně mnoho peněz jako bez ztráty (pouze při mnohem pomalejším tempu).

End-Decline příkazy jsou také způsob, jak zamknout zisky

Halt-decline příkazy jsou tradičně považovány za způsob, jak zabránit ztrátám. Dalším použitím tohoto nástroje je však uzamčení zisků. V tomto případě se někdy příkazy stop-decline označují jako „koncové zastavení“. Zde je příkaz end-loss nastaven na procentuální úrovni pod aktuální tržní cenou (nikoli cenou, za kterou jste jej koupili). Cena prevent-loss se upravuje podle fluktuace ceny akcií. Je důležité mít na paměti, že pokud se akcie zvýší, máte nerealizovaný zisk nemáte hotovost v ruce, dokud neprodáte. Použití koncové zastávky vám umožní nechat běžet zisky a zároveň zaručit alespoň určitý realizovaný kapitálový zisk.

Pokračujeme v našem příkladu Microsoftu z výše uvedeného, ​​předpokládejme, že nastavíte koncovou objednávku zastavení o 10% pod aktuální cenou a akcie vyletějí do 30 dolarů za měsíc. Vaše objednávka s koncovým zastavením by se poté uzamkla na 27 $ za akcii (30 $ – (10% x 30 $) = 27 $). Protože se jedná o nejhorší cenu, jakou byste dostali, i když se akcie nečekaně propadnou, nebudete v červených číslech. Samozřejmě mějte na paměti, že příkaz prevent-reduction je stále tržním příkazem – jednoduše zůstává nečinný a aktivuje se pouze při dosažení spouštěcí ceny. Cena, za kterou se ve skutečnosti obchoduje, se tedy může mírně lišit od zadané spouštěcí ceny.

Nevýhody příkazů Stop-Decline

Jednou z výhod příkazu stop-decline je, že nemusíte každý den sledovat, jak si akcie vedou. Tato výhoda je obzvláště užitečná, když jste na dovolené nebo v situaci, která vám brání ve sledování vašich akcií po delší dobu.

Hlavní nevýhodou je, že krátkodobá fluktuace ceny akcií může aktivovat halt cenu. Klíčem je výběr procenta end-loss, které umožní akciím každodenně kolísat a zároveň zabrání co největšímu riziku poklesu. Stanovení 5% pokynu cease-reduction na akcii, jejíž historie kolísala 10% nebo více za týden, nemusí být tou nejlepší strategií. S největší pravděpodobností jen přijdete o peníze z provize generované provedením vašeho příkazu halt-reduction.

Neexistují žádná tvrdá a rychlá pravidla professional úroveň, na kterou by měly být zastávky umístěny zcela záleží na vašem individuálním stylu investování. Aktivní obchodník může použít 5% úroveň, zatímco dlouhodobý investor si může vybrat 15% nebo více.

Další věc, kterou je třeba mít na paměti, je, že jakmile dosáhnete své prevent ceny, stane se váš quit pokyn tržním příkazem. Cena, za kterou prodáváte, se tedy může výrazně lišit od konečné ceny. Tato skutečnost platí zejména na rychle se rozvíjejícím trhu, kde se ceny akcií mohou rychle měnit. Dalším omezením příkazu cease-decline je, že mnoho makléřů vám neumožňuje zadat příkaz quit na určité cenné papíry, jako jsou akcie OTC Bulletin Board nebo penny.

Stop-restrict objednávky mají další potenciální rizika. Tyto objednávky mohou zaručit cenový restrict, ale obchod nemusí být proveden. To může poškodit investory během rychlého trhu, pokud se spustí příkaz k zastavení, ale limitní příkaz se nenaplní dříve, než tržní cena překročí limitní cenu. Pokud o společnosti přijdou špatné zprávy a limitní cena je pouze 1 $ nebo 2 $ pod cenou end-reduction, pak musí trader držet akcie na neurčitou dobu, než cena akcií opět stoupne. Oba typy objednávek lze zadávat buď jako denní, nebo jako „good-right up until-cancelled“ (GTC) objednávky.

Závěr

End-reduction pokyn je jednoduchý nástroj, přesto ho mnoho investorů nedokáže efektivně využívat. Ať už předejdete nadměrným ztrátám nebo zajistíte zisk, z tohoto nástroje mohou těžit téměř všechny investiční styly. Představte si prevent-loss jako pojistku: Doufáte, že ji nikdy nebudete muset použít, ale je dobré vědět, že máte ochranu, pokud ji potřebujete.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: