Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Přidání biotechnologických ETF do vašeho portfolia

AkciePrůvodce.cz > Investování  > Investování do ETF  > Přidání biotechnologických ETF do vašeho portfolia

Přidání biotechnologických ETF do vašeho portfolia

Jak název napovídá, biotechnologický sektor kombinuje prvky biologie s vývojem a výrobou produktů a podnikatelských aktivit. Obě tyto složky zaznamenaly v posledních desetiletích neuvěřitelný pokrok, díky čemuž je oblast biotechnologií professional investory vzrušující. Nejlepší ze všeho je, že dopad biotechnologie pokrývá stále se rozšiřující škálu tangenciálních oblastí a oblastí, včetně medicíny, farmaceutik, životního prostředí, potravin, genetiky a mnoha dalších.

Pro mnoho investorů představuje biotechnologie skutečný způsob, jak zlepšit život milionům lidí po celém světě, a to buď prostřednictvím nových léčebných postupů, lepšího jídla nebo mnoha dalších výhod.

Shrnutí

  • Biotechnologický sektor – nebo biotechnologie – zahrnuje společnosti, které se specializují na špičkové biologické vědy a lékařské přístroje.
  • Vzhledem k tomu, že biotechnologické akcie mají potenciál vytvářet život zachraňující léky a odvracet nemoci, mají velký potenciál pro růst – ale také přicházejí s vyšší mírou rizika selhání.
  • Přidání biotechnologie do diverzifikovaného portfolia může přidat růstový prvek, ale výběr správné biotechnologické akcie může být výstřel do tmy.
  • ETF, které sledují biotechnologický sektor, jsou skvělým způsobem, jak se tomuto sektoru vystavit, aniž byste museli vybírat jednotlivé akcie.

Výkon biotechnologií

Biotechnologické společnosti tvořily některé z nejvýkonnějších a nejzajímavějších akcií v posledních letech. Společnosti jako Biogen Inc. (BIIB) a Celgene Company (CELG) se zdají být trvalými favority a do pole vstupují také stále aktuální akcie. Na druhou stranu, i když úspěšný zkušební provoz nového produktu nebo průlom ve výzkumu může poslat ceny akcií na Měsíc, biotechnologickým společnostem není v žádném případě zaručeno, že budou prosperovat. Ve skutečnosti tento sektor zaznamenává stálý obrat jmen, když společnosti zavírají dveře, když to nejde podle plánu.

Z tohoto důvodu se mnoho investorů, kteří chtějí využít potenciál biotechnologického prostoru, obrátilo na fondy obchodované na burze (ETF). ETF dominovaly v investiční scéně po mnoho enable, z velké části proto, že nabízejí investorům nízkonákladový způsob diverzifikace jejich podílů, který je rychlý a snadný. Níže prozkoumáme místo, které mohou mít biotechnologické ETF v různých portfoliích. Nejprve se však blíže podíváme na to, co je to biotechnologický sektor.

Co je Biotech?

Navzdory veškerému příslibu, který biotechnologie má, není ani bez jeho kontroverzí. Biotechnologický sektor začal vážně objevovat po objevu DNA na počátku 50. let. V desetiletích bezprostředně následujících po tomto objevu, kdy se vědci a vlády dozvěděli více o DNA, bylo běžné, že země po celém světě přijaly zákony upravující, co se v této oblasti může a co nesmí dělat. Mnoho z účinků tohoto pokračujícího boje stále pociťujeme, zejména ve světě geneticky modifikovaných potravin a ve výzkumu kmenových buněk.

Biotechnologické firmy mohou soustředit své úsilí mnoha různými směry. Jak je uvedeno výše, biotechnologické společnosti se mohou zaměřit na inovace v tak rozmanitých oborech, jako je potravinářská věda, genetika, zemědělství a zdravotní péče. Poslední z nich je možná nejběžnějším kontaktním místem professional biotechnologické společnosti.

Společnosti v biotechnologickém prostoru mají tendenci čelit významným překážkám úspěchu. Jedním z kritických důvodů je to, že náklady na výzkum a vývoj pro názvy biotechnologií bývají neuvěřitelně vysoké. Zatímco společnost zaměřuje svůj čas a peníze na tyto oblasti, z hlediska výnosů je obvykle velmi málo. Není tedy neobvyklé, že biotechnologické společnosti spolupracují s většími a zavedenějšími společnostmi za účelem dosažení svých cílů v oblasti výzkumu a vývoje. Než budou tyto cíle splněny, je biotechnologická společnost neuvěřitelně křehká. Možná proto biotechnologický prostor, i když stále roste s novými jmény, v posledních letech stále více ovládá malá skupina velkých společností.

Professional tyto biotechnologické společnosti v oblasti zdravotní péče je také potřeba překonat další překážky. V Usa musí nové léky před výrobou a prodejem spotřebitelům splňovat přísný soubor požadavků stanovených Úřadem professional kontrolu potravin a léčiv (Fda). Proces schvalování Fda trvá mnoho permit a velká většina (podle některých odhadů až 95%) léků vstupujících do procesu není nakonec přijata.

Proč investovat pomocí biotechnologických ETF?

Přestože biotechnologické společnosti mohou představovat řadu problémů, které u investorů vzbuzují opatrnost a skepticismus, zůstává toto odvětví jedním z nejžhavějších. Existuje potenciál pro neuvěřitelné zisky, které vznikly na základě rozsáhlých a monumentálních objevů a technologického pokroku, i když jsou tyto obrovské úspěchy poněkud vzácné. Naštěstí, jak se technologie stále vyvíjí, roste také rychlost, jakou mohou biotechnologické společnosti dosáhnout svých cílů. Ze všech těchto důvodů mají investoři stále větší zájem o investice v oblasti biotechnologií.

Pro mnoho investorů je lákavá vyhlídka na získání expozice relativně široké skupině biotechnologických jmen. Čím větší je koš, tím více se uvažuje, tím lépe je chráněn před potenciálním selháním kterékoli společnosti. Biotech ETF jsou skvělý způsob, jak dosáhnout této rozmanitosti v portfoliu.

Stejně jako v biotechnologické aréně dominuje relativně malý seznam významných společností, tak i biotechnologický ETF prostor je z velké části tvořen několika významnými fondy. IShares Nasdaq Biotechnology ETF (IBB) byl od července 2020 a podle zprávy Motley Idiot, největšího fondu svého druhu, s téměř 10 miliardami USD ve správě (AUM) a 25% ročně vrátit se..Ve skutečnosti tento ETF tvrdí, že přibližně 80% jeho aktiv je zaměřeno přímo do biotechnologického prostoru, přičemž zbytek je rozdělen mezi farmaceutické společnosti a sekundární vybavení poskytující nástroje a služby pro průmysl.

Ve světě biotechnologií existují nejméně tři další vysoce prominentní ETF. Další největší po IBB je SPDR S&P Biotech ETF (XBI) s aktivy od července 2020 necelých 6 miliard USD. S poměrem nákladů ,35% a jednoročním výnosem 27% je to silná volba pro investoři, kteří chtějí prozkoumat prostředí biotechnologií..Seznam završují Very first Belief NYSE Arca Biotech ETF (FBT) s 2,2 miliardami USD v AUM a VanEck Vectors Biotech ETF (BBH) s 510 USD v AUM.....

Mezi těmito a dalšími biotechnologickými ETF musí investoři učinit několik důležitých rozhodnutí. Největší z těchto ETF se obvykle zaměřují na největší jména v biotechnologickém sektoru Přitom tyto ETF poskytují stabilitu, kterou jiné fondy nemusí. Ve snaze získat trakci zachycením jedinečného koutu trhu však mají menší biotechnologické ETF tendenci častěji vyhledávat novější a nastupující společnosti. Tyto investice poskytují obrovskou příležitost, ale také vyšší úroveň rizika. Existují také specializované biotechnologické ETF, například Loncar Most cancers Immunotherapy ETF (CNCR), který sleduje koš zhruba 30 společností v podkategorii imunoterapie prostoru.

Závěr

Biotech je odpovědný za zahájení stovek nových lékových testů a vývoj léků, které mohou léčit nebo léčit řadu nemocí. Jedná se o neuvěřitelně silné a vzrušující odvětví, jehož součástí je, a není žádným překvapením, že investoři všude chtějí tuto akci zahájit. Díky biotechnologickým ETF mají investoři příležitost získat expozici v tomto sektoru, aniž by riskovali příliš úzké zaměření svých investic v prostoru, kde mohou být extrémně vysoké sázky.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: