Price action signály a strategie

Price action strategie a metody trading akcie

Co je Price Action?

Price action je pohyb ceny cenného papíru vynesený v průběhu času. Price action tvoří základ pro veškerou technickou analýzu akcií, komodit nebo jiných grafů aktiv. Mnoho krátkodobých obchodníků spoléhá výhradně na tyto signály a formace a trendy z ní extrapolované, aby mohla přijímat obchodní rozhodnutí. Technická analýza je v praxi derivátem cenové akce, protože při výpočtech používá minulé ceny, které pak lze použít k informování o obchodních rozhodnutích.

  • Price action se obecně týká pohybu cen cenných papírů nahoru a dolů, když je vykreslen v průběhu času.
  • Na graf lze použít různé pohledy a metodologie, aby obchodníkům byly trendy v cenové akci jasnější.
  • Formace technické analýzy a vzory grafů jsou odvozeny z cenové akce. Nástroje technické analýzy, jako jsou klouzavé průměry, se počítají z cenových akcí a promítají do budoucnosti, aby informovaly o obchodech.

Co vám price action řekne?

Price action  může být viděna a interpretována pomocí grafů, které zobrazují ceny v průběhu času. Obchodníci používají různé kompozice grafů ke zlepšení své schopnosti rozpoznat a interpretovat trendy, breakouts a zvraty. Mnoho obchodníků používá svícenové grafy, protože pomáhají lépe vizualizovat pohyby cen zobrazováním otevřených, vysokých, nízkých a blízkých hodnot v souvislosti s relacemi nahoru nebo dolů.

Svícenské vzory price action jako Haramiho kříž (“Harami Cross”), Pohlcující vzor (“Engulfing pattern”) a Tři bílí vojáci (“Three white soldiers”) jsou příklady vizuálně interpretované cenové akce. Existuje mnoho dalších formací svícnů, které jsou generovány mimo cenovou akci, aby se dalo očekávat, co přijde dál. Stejné formace se mohou vztahovat na jiné typy grafů, včetně bodových a obrázkových grafů, rámečkových grafů, rámečkových grafů atd.

Price action chart using candlesticks
Typický action price graf se svícny a sloupcovým grafem na spodní straně ukazuje objem.

Kromě vizuálních formací v grafu price action mnoho technických analytiků používá při výpočtu technických ukazatelů údaje o cenových akcích. Cílem je najít pořádek v někdy zdánlivě náhodném pohybu ceny. Například vzorec vzestupného trojúhelníku (“Ascending triangle“) vytvořený aplikací trendových čar na graf cenové akce může být použit k předpovědi potenciálního útěku, protože price akce naznačuje, že býci se pokusili útěk několikrát a získali pokaždé dynamiku.

Jak používat Price action

Price action není obecně vnímána jako obchodní nástroj jako indikátor, ale spíše jako zdroj dat, z nichž jsou všechny nástroje vytvořeny. Swingoví obchodníci a trendoví obchodníci mají tendenci úzce spolupracovat s cenovými akcemi, vyhýbají se jakékoli základní analýze, aby se zaměřili výhradně na podporu a úroveň odporu, aby předpovídali útržky a konsolidaci. I tito obchodníci musí věnovat určitou pozornost dalším faktorům, které přesahují současnou cenu, protože objem obchodování a časová období používaná ke stanovení úrovní mají vliv na pravděpodobnost přesnosti jejich interpretace.

Limity používání Price action

Jaké jsou limity používání price action? Interpretace cenové akce je velmi subjektivní. Při analýze stejné cenové akce je běžné, že dva obchodníci dospějí k různým závěrům. Jeden obchodník může vidět pokles a jiný by se mohl domnívat, že price akce ukazuje potenciální krátkodobý obrat. Používané časové období má samozřejmě také obrovský vliv na to, co obchodníci vidí, že akcie mohou mít mnoho intradenních downtrendů a přitom udržovat měsíc na měsíc uptrend. Důležité je zapamatovat si, že obchodní předpovědi prováděné pomocí cenové akce v jakémkoli časovém měřítku jsou spekulativní. Čím více nástrojů můžete použít pro svou obchodní předpověď k potvrzení, tím lépe. Nakonec však minulá price akce cenného papíru není zárukou budoucích cenových akcí. Obchody s vysokou pravděpodobností jsou stále spekulativní obchody, což znamená, že obchodníci riskují, aby získali přístup k potenciálním odměnám.

Příklady různých Price action signálů

Níže naleznete přehled různých price action signálů. Pro další informace o těchto signálech a technické analýze můžete navštívit stránku  Investopedia

Price action strategie a metody trading akcie Price action strategie a metody trading akcie[/caption]

Nejlepší brokeři na obchodování

Níže jsme pro vás připravili recenze a porovnání tří nejlepších brokerů na obchodování akcií, forex a CFD. 

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 1 Průměrné hodnocení: 5]
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Akcie Průvodce

Akcie Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - investování a obchodování, akcie, recenze, komodity, kryptoměny aj. Máte rádi investování a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

  • Obsah článku

  • Přihlásit se k odběru novinek o investování